Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjárműadó átutalásnál mit...

Nincki kérdése:

Gépjárműadó átutalásnál mit írjak a közleménybe?

Figyelt kérdés

Ma megkaptam a határozatot, hogy be kell fizetnem az idei esedékes gépjármő adót, de azt nem írták le sehol hogy a közleményben mit szeretnének látni.

3 opciót találtam ki az önkormányzat levele alapján:

1, Befizetőazonosító

2, Atonosító (ez egy 5 jegyű szám, de hogy mit azonosít az relytély)

3, Rendszám


Másrészről, lehet egyben fizetni a két részletet?



2015. febr. 26. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

persze hogy lehet egyszerre fizetni a két részletet, akkor le van tudva egy évre.

Nem kell írni semmit, mert van egy azonosító a csekken, az pont elég. én, biztos ami ziher, beírom a rendszámomat.

még sosem volt gond.


csak fizess, a többi nem fontos. ők nagyon jól tudják ki fizette be.

2015. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy káosz van a biztosítóknál! Nekem egyszer majdnem megszüntették a kötelezőmet mert a közleményben a szerződésazonosítót írtam be, nem a számlaazonosítót. Egyszerűen nem tudták értelmezni, vagy nem akarták és küldözgették a felszólításokat. Hívd fel őket, vagy e-mail-ben kérdezd meg. Bár az utóbbira lehet, hogy csak 1 hónap múlva válaszolnak.
2015. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Mint írtam, átutalással szeretném fizetni, nem csekken, így nincs rajta azonosító, hanem a közleménybe kellene valamit beírni, hogy tudják, hogy én voltam. Mellesleg a határozat mellé nem is kaptam csekket.


Kedves második!


A gépjárműadót nem a biztosítónak kell befizetni, hanem a lakhely szerint illetékes önkormányzatnak. Egyébként a KGFB-vel eddig nekem nem volt gond, ott mindent korrektül leírtak.

Természetesen fel fogom őket hívni, ha itt nem kapok választ, csak egy fél órás géppel való "beszélgetéstől" szeretném megkímélni az idegeimet...

2015. febr. 26. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Írd neki,hogy kapják be a kárit..
2015. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, elértelmeztem a kérdést!
2015. febr. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, kettes voltam!
2015. febr. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan azt, amit leírtál!


1. Befizetőazonosító


3. Rendszám


És hogy 2015. évi gépjárműadó I.


Nevet azt úgyis látni fogják.

2015. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!