Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW Compactok. Szerintetek...

Janis21 kérdése:

BMW Compactok. Szerintetek Dieselben érdemes-e nézelődni? Fater azért akar lebeszélni róla, mert drágább az alkatrész a dieselbe. Szerintetek? Tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Benzinesben nézelődtem eddig, de so ka disel is.. 316-318 stb..
2015. márc. 12. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaza van faterodnak.
2015. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 318i benzinest vennék.

Vagy Compact, vagy Sedant.

Az 1.8 azért jó, mert nagyobb mint az egyhat, ergó kevesebbet eszik, könnyebben viszi a kasztnit, de a kétezres már 6 henger, és ezért eszik sokat.

kellően lehet vele autózni, de azért 180nál már ne kezd előzésbe (tapasztalat)

2015. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dízelt ne.

Benzinest is csak 6 hengerest. Jobban sikerültek mint a 4 hengeresek és mit számít az 1-1.5 liter azért a hangért és teljesítményért.

De ebből is másfél milla felett érdemes nézni ez tapasztalat.

2015. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha már bömös, akkor a compact jó, mert fiatalos és könnyebb is lenne a sedan-nál, elfogadhatóan mozog ezekkel a motorokkal is.

Én meg ebben a korban Fabiat, vagy Fiestát vennék, amiből inkább a Fiesta a fiatalosabb. Igazi méregzsákok egy jó motorral.

2015. márc. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is benzinest vegyél. Az e36 dízelmotorjai egyrészt nem sikerültek túl tartósra, másrészt a legtöbbet már széthajtották. A compact amúgy jó választás. A hátsó futóművét az e30-tól örökölte, ami egyszerűbb, és olcsóbban is javítható. A 316-ot felejtsd el, mert úgy megy mint egy régi swift, ami azért elég gyenge egy bmw-től. Minimum 318, de szerintem a legobb a 318ti (sedannal 318is), vagy a 320. Ezek már egész jól mennek és nem fogyasztanak olyan sokat mint egy 328i.
2015. márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az öregnek és ráadásul Compactban csak 4 hengeres dízel van, az meg a BMW (egyik) fekete báránya.
2015. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen Mindenkinek!
2015. márc. 16. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!