Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most én röhejes vagyok, mert...

Most én röhejes vagyok, mert a könnyebb utat választom? (automata váltó)

Figyelt kérdés
9, autóvezetés nélküli év után újra volán mögé akarok ülni és vennék pár autóvezetési órát. Pár ember kicsit furán nézett rám, mikor mondtam, hogy nem kéziváltóson akarok gyakorolni és a továbbiakban sem kézissel akarok vezetni, hanem automata váltóssal. Ez furi?

2015. márc. 13. 09:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek, hogy jobb az automata, nekem is az van. De ha órát akarsz venni, akkor bizony el kell fogadnod, hogy neked kell váltani, mert gyakorlatilag az összes oktatóautó kéziváltós, és jogsiszerzéskor is kézi váltóson kell vizsgázz, másképpen csk korlátozott jogositványt kapsz.

Szóval ha neked van jogsid, akkor az azt feltételezi, hogy kéziváltóssal is kell tudj menni.

2015. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Na jó, persze, levizsgáztam kézisen 9 évvel ezelôtt. De most a cél az lenne, hogy újra gyorsan visszakerüljek a forgalomba. A párom automata váltós autóját vezetem majd szóval felhúzna ha esetleg nem tudnék automatáson órákat venni, mert nehogy már, hogy még az órákon felül amit fizetek, nekem kelljen még egyedül pluszba az automatához szoknom :(
2015. márc. 13. 13:12
 13/16 anonim ***** válasza:
Sokan berzenkednek az automata váltótól, mondván, hogy ők vezetik az autót, nem az autó őket. Én meg azt mondom, a gép van az emberért, nem az ember a gépért. Egyébként közel 40 éve vezetek (nem hivatásszerűen), de eddig legjobban az automata váltós Astra jött be nekem. Azóta sokkal nívósabb vasakat hajtok, élvezem a kézi váltást is, d szerintem az igazi az automatánál kezdődik.
2015. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

9:

Ugyanezt az érvet (elromolhat, drága a javítása) egy rakás korábbi újítás esetén is fel lehet hozni, lásd pl. szervokormány vagy turbó. Ennyi erővel menjünk vissza a 70-es évekbe, az akkori autókat mai gyártástechnológiával extrém megbízhatóra lehetne tervezni, csak kérdés, ki venné meg.

2015. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14


ÉN! :)

2015. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15:

Igen, mindenki mondja, hogy megvenné a fapados autókat, aztán valahogy mégsem azokat veszik az emberek. Nem véletlen, hogy pl. a Suzuki sem fapados autókat gyárt ma már, változtak az igények. Németországból is nézd meg, miket hoznak be az emberek!

2015. márc. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!