Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap késő délután belénk...

Tegnap késő délután belénk jött egy autó, személyi sérülés nem történt, csak én omlottam össze mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A kocsinknak a bal hátsó lökháritója és a felnije sérült (egy kis szakaszon belefuródott a gumiba) Aki belénk jött a kisebbséghez tartozott, rögtön ott termett 5 barátja, aláíratták párommal azt, hogy mi hibánk volt, de nem a miénk volt. A baleset után remegve émeleygve szálltam ki a kocsiból, meg is jegyezték, hogy nagyon megviselt. Semmit nem aludtam mert folyamatosan a baleset pörög le elöttem, folyton sírok, émelygek, nincs étvágyam magam hibáztatom, hogy nem szóltam az a pár másodperc alatt amikor láttam, hogy belénk fognak jönni. Összeomlottam teljesen, nem merek párom mellé beülni a kocsiba, nem azért mert attól félék, hogy balesetet okoz, hanem magától a kocsitól az úttol félek, legszívesebben bezárkoznék a szobába és szak bőgnék :(
2015. márc. 14. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Én a rendőröket hívtam volna.
2015. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyira gyorsan történt minden, meg az elején én annyira nem voltam tisztában semmivel
2015. márc. 14. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Ebbe az esetben rendőrséget kellett volna hívni. Hiába a kisebbségiek, jogotok lett volna hozzá, másrészt nektek ugrottak volna a nyílt utcán tuti lettek volna szemtanúk akik hívták volna a rendőrséget és akkor már menne is ellenük az eljárás.

Az hogy te ilyen helyzetbe kerültél megérte, én is ilyen voltam amikor egyik haverom mellett ülve belerohant egy másik autósba ő hibájából és én i szinte sokkot kaptam, utána napokig még saját magam autójába sem mertem beülni és én magam vezetni pedig én jól vezetek, meg eddig csak egy koccanásom volt szintén kisebbségiekbe, csak ők nem igazán mertek kakaskodni mert én levettem a lapot hogy rendszám nélkül mentek egyrészt. Másrészt elég lomha autójuk volt, a térfigyelő meg pont látott is mindent. Ott szóba meg is beszéltük hogy nem történt semmi és azóta igaz már 3 év telt el, de nem volt baj mert az eset után fél évvel újra összefutottam velük pont mellém parkoltak le egy másik szabályos autóval és akkor kérdezték is hogy meg-e tudtam csinálni a lámpám, akkor mondtam hogy igen és ennyi, nem történt baj.


Ez a helyzet meg érthető hogy kivagy miatta, erre kell idő hogy kiheverd. Kifogod tudni, én is 1 hét után már újra autóba mertem ülni.

2015. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrt kellett volna hívni. Az sem teljesen kizárható, hogy direkt okozták a balesetet valami biztosítási céllal.


Ami történt, az már megtörtént, tovább kell lépni. Aki közlekedik, azzal ilyen megtörténhet, megtörténik, gondolj arra, hogy legalább senki nem sérült meg, a kocsit meg meg lehet javítani, ez legyen a legsúlyosabb baleseted életedben, mások sokkal rosszabbul is járnak. Le kell vonni a tanulságokat és továbblépni.

2015. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor most figyelhetitek a biztosító levelét, hogy milyen sérülést jelentettek be az ő autójukon. Lehet, szinte totálkáros lett az a szegény autó. Keress egy autó jogban jártas ügyvédet. A neten van.
2015. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Így jártatok. Nem volt a környéken térfigyelő? 2 szinttel lemegy a bonus-malus szint + fizethetitek a nem kevés kárt. Tanulság: autós kamera előre, okostelefon a tartóba háttal!
2015. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hadjuk annyiban. Nem tudom ti a sokkban lévő barátnőtők mellett 5 cigány közt mennyire erőlködtetek volna, amikor a vag papírt töltesz ki vagy fizetsz most azonnal 70ezer kárt. Körbelett fotózva mindkét kocsin az összes sérülés, + a betéti lap is úgy ahogy ki lett töltve (bár a 12es pnot teljesen kivan hagyva, ill a rajzon látszik hogy ő fordult szabájtalanúl
2015. márc. 14. 22:18
 8/10 anonim ***** válasza:

A kárbejelentővel ad be te is a kárigényed, s majd a két biztosító eldönti, kinek is van igaza. A kárbejelentőn tett nyilatkozat a felelősségről semmi (van ilyen rovat egyáltalán?)

Technikai megoldás sok van, a kérdés csak az, szembe mertek-e szállni velük. A címedet tudják.

2015. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek le a rendőrségre és mondjátok el mi történt. A baleset bejelentő lap nem egy végérvényes valami.
2015. márc. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Irány a rendőrség, ott feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen, közúti veszélyeztetés okozásáért. Azt pedig el kell mondani hogy a papírt kényszer hatása alatt írtátok alá. A MABISZ meg fogja téríteni a károtokat, azt pedig majd behajtja az okozón, nem nektek kell konfrontálódnotok. Neki(k) nem fog fizetni a ti biztosítótok mert ott sem csupa hülyék dolgoznak, nem elég papíron elvállalni a felelősséget, az esetleírás alapján ők is megvizsgálják hogy a leírt módon létrejöhetett e a baleset. Gondolom az nem néz ki reálisnak, hogy ti beletolattatok oldalvást az ő autójukba. Azért a fák nem nőnek az égig..
2015. márc. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!