Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális ha turbo dieselnél...

Roli901214 kérdése:

Az normális ha turbo dieselnél nagy gázadásnál fekete füstöt láttam a visszapillantóba?

Figyelt kérdés
1.9 PD TDI-ről van szó, most chippetettem 105-ről 140 lóra, kipróbáltam hogy megy es 1.-be nagy gázadásnál fekete füstöt láttam, csak abba reménykedem hogy bevolt rakódva és nincs semmi baj a motorral. Alapokat mindig betartom, hidegen nem nyomom neki es nem minden nap pörgetem 4000ig, ledöglesztes előtt várok még pár percet, hogy a turbó lehűljön kicsit...Remélem nincs semmi gond a motorral... :/ Valamint olyan kérdésem lenne még, hogy chiptuning után mondta nekem a srác hogy kis fordulatról ne nyomjam neki tövig a gázpedált, csak szépen lassan, és átlagba tartsam meg azt a 2000-2500as fordulatot, mert az alacsony nem jó neki...Miért van ez így?

2015. márc. 17. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Felcsippeltettem az egykilenc pédétédéít 140 lóra azt szmókendsárm.

Ilyen ez a popszakma.

2015. márc. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sz*r a chip.
2015. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
LOL Talán, mert ész nélkül belerondítottatok abba, amit mérnökök hada évekig fejlesztett. Mit gondoltatok egy délután alatt megváltjátok a világot? Fogadjunk addig jutott a chipmestered, hogy feltette a töltőnyomást, meg adott neki +nyálat, aztán megállt a tudomány.
2015. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%
Gratulálok. HA előttem rajolsz a szmókendsárm-al, belédmegyek, kirángatlak a kocsiból, a kipufogóba teszem a szádat és telenyomatom korommal.
2015. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Elég nagy a pofátok :D
2015. márc. 17. 20:19
 6/17 Dörmögő ***** válasza:
100%

Ugyebár jó esetben két oka lehet a jelenségnek. Az egyik egy esetleges elkormozódott kipufogó, ami most kitisztult. Ha így van akkor a jelenség gyorsan megszűnik.

A másik lehetőség hogy többet akartatok mint amit egészséges körülmények között lehet. Ugyebár a fekete füst lehet rossz porlasztás, de mivel chiptuning után vagy így arra tippelek hogy olyan sok üzemanyagot kap a kocsi amihez már kevés a levegő, így nem lesz tökéletes az égés. Vagy csak egyszerűen kevés levegőt kap, ami akár lehet egy lyukas turbócső miatt is. De én a sok üzemanyagra tippelnék.

2015. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
nekünk nagy a pofánk,te meg egy kóró vagy.....látod milyen jó hogy nem vagyunk egyformák?!?!?
2015. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A TDI miatt rinyálókkal ne foglalkozz.

Ott keresendő a hiba amit az elsők írnak. Gagyi chipet rakattál a kocsiba. Eleve alul ne pörgesd? Pont a normális chip miatt alsó tartományban is jobban kellene húznia, azért lehetne spórolni. Ha korábban nem füstölt akkor nem lehet gond. Pusztán el kell vinni egy normális helyre, ahol normális szoftvert írnak rá. De az ugye nem haveri 20asbe fog kerülni.

2015. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit értesz füstölésen.

Ha nyomsz egy padlógázt és sötétben a mögötted jövő autó fényszórójában látsz némi "ködölést", (feltételezem, nincs DPF-ed) akkor az még normális.

De ha fényes nappal nem látod a mögötted jövőt a tükörben, az már gáz.

2015. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%
Na végre,már cigizni sem kell a tüdőrákhoz!
2015. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!