Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulnál észak-olasz nyaralá...

Elindulnál észak-olasz nyaralásra egy 30 éves autóval?

Figyelt kérdés

Tervezgetem a nyári programot, és az a vad ötletem támadt, hogy lemennénk olaszba a barátnőmmel egy hétre. a km kb 720 csak oda. Plusz amennyit ott mozgunk.

Eleinte a buszos túrákat néztem, de most agyalok a személyautós lehetőségen...

Egy dízel audi 80 asom van. Nem mai gyerek.

Természetesen EURO 0 ás, vagy lehet minuszos....kormol rendesen. :D

Árban majdnem ugyanott jönnék ki üzemanyagköltség pályadíjak, mint busszal 2 főnek, csak ugye a független mozgás ami csábító.

Kamionos voltam régebben, 700 km egy nap alatt nem lenne téma, ha bírja az autó.



2015. márc. 19. 20:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

nah igen erre a károsanyagos dologra gondoltam..

ebbe még katalizátor sincs abszolult fekete a matrica is a rendszmon XD

mindenesetre köszi a válaszokat, rágódok még a dolgon...

2015. márc. 20. 12:57
 12/19 anonim ***** válasza:
inkább ne! légkondi nélkül meg lehet dögleni
2015. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Régen se volt légkondi, mégse haltak még ki az olaszok.

Viszont ha nem bírod a huzatot akkor a füldugót ne felejtsd otthon.!


(voltam már Olaszországba légkondi nélküli autóval)

2015. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha tudod hogy megbízható autó akkor elindulhatsz vele. De akkor is benne van a pakliban hogy lerobbansz.

Haveromék úgy jártam egy pár éves autóval hogy kimentek Olaszországba és mindenféle előjel nélkül megállt alattuk az autó. Ha azzal megesett akkor egy 30 éves autóval is előfordulhat.

2015. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

nyilván előfordulhat...ez benne van...a vélemeényetekre voltam kíváncsi, hogy ha neked lenne egy 30 éves mondjuk rá hogy jól kabantartott eddig sose cserben nemhagyó autód, akkor elindulnál-e?

másfél éve van meg, sztem olyan 20 ezer kmrt mentem vele...útközbeni gázolajszűrőcserénél nagyobb baja nemvolt még, ill egyszer a kupplungszekezet tört szét, de akkor is lábon vittem a szerelőhőz, kicseréltünk mindent zsír új SACHS-ra benne.

2015. márc. 23. 13:03
 16/19 anonim ***** válasza:

Csak azért tűnik "félelmetesnek", mert nem itthon vagy.

Viszont ha pl. mondjuk Győrben laknál, és az ország másik végébe kéne menned, meg még aznap vissza, akkor is megvolna ez a távolság.

Előtte nézd át, vagy nézzétek át a barátnőddel a kocsit (nem tudom, hogy melyikőtök mennyire jártas az autószerelésben)

és ami fontos azt javítsátok, cseréljétek, és esetleg legyen pár "alapvető" alkatrész nálatok.


Én minden további nélkül mennék.

2015. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha műszakilag rendben van a kocsi, akkor el mernék vele indulni. De tényleg csak akkor, ha tökéletes állapotú.


Azt írod nincs klíma. Ha 2-en mentek, akkor a 2 hátsó ablakot kell lehúzni egy kicsit, így legalább elöl nem lesz huzat, viszont a zaj az megmarad.


Fék, izzók rendben legyen, guminyomás autópályához állítva (pótkerékben is). Nem tudom mikor volt olaj(+ szűrők)cserén, lehet ajánlott lenne, ha régen volt.

2015. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Meg egy ilyen a csomagtartóba:

[link]


:)

2015. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Légy bátor Nápolyig meg se állj!

Na de komolyra fordítva a szót.

Kimész otthagyod a német technikát és hozol egy újabb olasz technikát. Mondjuk egy Alfát.

2015. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!