Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kis lepra Golf 4 1.9-re...

Egy kis lepra Golf 4 1.9-re minek kell 2 ventilátoros hűtés?

Figyelt kérdés

Ennél sokkal komolyabb, nagyobb klímás autók mennek 1 ventilátorral. Mi értelme van ennek?


[link]


2015. márc. 27. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Nézzétek a dolog jó oldalát. Ma is tettünk egy elmaradott társunk szellemi fejlődéséhez.
2015. márc. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#8: A BMW már régóta nem használ viszkós ventilátort. Pláne nem egy E60-ban. Amit linkeltem az is elektromos ventilátor. Tehát nem igazán értem a magyarázatodat.
2015. márc. 28. 09:55
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem is írtam, hogy a BMW viszkós ventillátort használna. De nem tudom, feltűnt-e, hogy a BMW-n kívül más autógyárak is léteznek. Ezek között pedig van olyan, ami az ékszíjhajtásban bízik.
2015. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

" Hosszmotoros autóknál (imádott BMW 530d-d például ilyen) igen gyakori, hogy a motor ékszíjjal, mágnes- vagy viszkokuplungon át pörgeti a ventit, keresztmotorosaknál pedig elektromosan hajtott ventillátor húzza a levegőt."


Elbeszélünk egymás mellett..


A kérdés annyi, hogy egy 1.9 TDI-re minek 2db, mikor az 530D-re elég egy is.

2015. márc. 28. 10:38
 15/16 anonim ***** válasza:
70%
Mit pörögsz ilyen dolgokon? Német mérnökök valszeg okosabbak nálad, higgy nekik vakon, kész.
2015. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ne legyél már ennyire egyszerű... korrekt választ kaptál, különbenis mitől kicsi, és főleg mitől lepra egy majd 2 literes motor egy kompakt autóba mint a golf4? Mellesleg lehet tényeg azért, mert kereszt motoros, ami kb. 2x szélesebb szemből nézve, mintha ugyanaz a motor hosszában lenne menne. ráadásul a golf 4 motortere, minthogy kompakt autó, nem olyan nagy, egy 1.9-es motor, pláne egy turbóval, csövezésével, intercoolerrel kiegészitett motorról lévén szó eléggé kitölti azt a motor teret. emiatt lehet kevesebb üres tér van a hűtő mögött, rosszabbul tud áramlani a levegő, valószinű job hogy két ventillátor fújja meg és egyenletesebben az egész felületet. Lehet hogy nem pont emiatt van amit írtam, de a lényegen nem változtat. Kitalálták a mérnökök annak idején, és nem véletlenül van úgy, ahogy van. Persze lehet okoskodni meg fikázni a fotelből miközben a háttérben épp a fast and furious 7 megy, de ez nem engem minősít, meg nem is az egyik legnagyobb autógyártó mérnökeit...
2015. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!