Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol/kinél? Tudnék ECU programo...

Hol/kinél? Tudnék ECU programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a dolog iskolát is bevállalnék meló mellett csak kéne egy kis iránymutatás. Rengeteget olvastam róla de ha egy hozzáértő tanítana annak örülnék igazán persze megfizetem az árát, hogy alapos és megbízható legyen a munkám. Köszönöm

2015. ápr. 2. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak puszta kíváncsiságból, de engem is érdekelne a dolog.
2015. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok otthon benne, de szerintem elsőnek értened kell az elektronikához rendesen, tehát komolyabb nyomtatott áramkört tudj kreálni. Nem árt ha tudsz mikroprocesszorokat programozni. PIC vagy ATMEL.


Szerintem utána jöhetnek a komolyabb elektronikák. ECU-ban is mikroprocesszorok vannak, bár nem tudom milyen, lehet, hogy egyedi, kifejezetten arra gyártott típusok.

2015. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azé írtam, hogy megszeretném tanulni valakitől vagy akár iskolában ha van ilyen! Van fogalmam róla de nem látok bele még egészen ezért szeretnék segítséget. Miket kell beszerezni hozzá, stb. Persze nem ingyen várom el !
2015. ápr. 2. 11:25
 4/12 anonim ***** válasza:
de arra nem válaszoltál, hogy értesz ahhoz amit fent felsoroltam?
2015. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Valasszuk kette a dolgot.


1. A vezerloegysegeknek van egy alapprogramja, ami mukodteti az egeszet, egyfajta operacios rendszer, elore beepitett funkciokkal.

2. A kulonfele jarmuvekre a standard programot adaptalni kell, hogy megfeleloen mukodtesse a motort, a jarmuvet, jol mukodjenek a funkciok, leadja a motor a megfelelo teljesitmenyt, megfeleljen a kornyezetvedelmi normaknak, esatobbi. Ezt applikacionak hivjak.


Az 1es pontban levo programot villamosmernokok es informatikusok keszitik, akiknek megvan az ehhez szukseges hattertudasuk es tapasztalatuk


A 2.-e pontban lleirt applikaciot villamosmernokok vagy jarmumernokok vegzik, akiknek a motorokkal/jarmuvekkel kapcsolatos hattertudasuk megvan, azaz otthon vannak egesfolyamatokban, termodinamikaban, es meg sorolhatnam.



Elsore azt mondanam vegezz el egy egyetemet, villamosmernokit vagy jamrumernokit, kozben szakosodj a jarmuelektronikara, belsoegesu motorokra, ilyesmikre. Utana mar csak allast kell kapnod egy autogyarnal vagy beszallitonal es mar csinalhatod is.

2015. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igazad van biztos én nem érthetek hozzá és meg sem érthetem a folyamatát

mérnöknek kell lenni

köszönöm a válaszod

2015. ápr. 2. 11:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még mindig nem válaszoltál, ha ez se megy, akkor ne is kezdj bele.


Amúgy nem kötelező mérnöknek lenned, de ilyen hozzáállással nem fog menni.


Kollégám se mérnök. Elektrotechnikus, szakmunkást végzett, mégis mikroprocesszorokat programoz, és áramköröket épít. Jobban ért hozzá mint egy villamosmérnök kollégám.


De rengeteget tanult önerőből. Amikor azt mondja valaki, hogy más tanítsa meg neki, akkor az már halott dolog.


Az iskola meg a tanítás jó, kell is, de önszorgalom adja az 80%-át az egésznek.

2015. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
autoiparban ehhez bizony mernoknek kell lenned. Amugy vezerloegyseget nem sok ceg csinal a vilagon, autogyar viszont sok van, applikacios melot konnyeb szerezni, meg az az erdekesebb resze a dolognak szerintem.
2015. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Alapok megvannak de nekem nincs lehetőségem mérnöknek elmenni de érdekel a dolog.

iránymutatást szeretnék kérni, autóvillamossággal minimálisan tisztába vagyok nem vagyok benne PRO

önszorgalmam pedig ne kérdőjelezd meg így ismeretség nélkül sok mindent elértem amiért más csak siránkozik

Ha adtok iránymutatást megkösznöm ha nem akkor megyek és felkeresek olyan embert aki elismert a szakmában és kikérdezem őt lehet h hosszabb lesz megfelelő alapok nélkül de ha ennyire korlátozott látókörűek az emberek nem lesz más lehetőségem!

amúgy kereskedelmis érettségim van és autót szerelek állítólag nem akármilyen szinten annyit az önszorgalmamról

Ha tudtok segítsetek ha nem akartok nem kell

2015. ápr. 2. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:

figyi, en 15 eve vagyok elso vonalbeli fejlesztomernok az autoiparban, csak a tapasztalataimat irtam le.


De nem tudjuk hogy te konkretan mit es hol akarsz csinalni.

2015. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!