Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sajnos a Benellit felvásárolta...

Sajnos a Benellit felvásárolta a QianJiang kínai gyárcsoport érdemes Benelli robogóban gondolkodni? Többi lent.

Figyelt kérdés

szeretnék venni egy robogót, nézegettem őket és megakadt a szemem ezen a kis motoron,újjat szeretnék nem agyonhasználtat és nem 800 ezres 2Tyamaha-t(annyiért autót veszek) meg nem kínai csing csungokat,elkezdtem utána ulvasgatni és látom hogy a jó öreg benellit felvásárloták a sárgák, és hogy ugyanaz lenne mintha vennék egy keeway-t.

Érdemes lenne ebben a motorban gondolkodni ?


[link]


2015. máj. 2. 07:21
 1/4 szerencses85 ***** válasza:

A Benelli még maradt jó motor, legalább is a kínaiak között biztosan kiemelkedik. Nem erről a robogóról, de egy másik új Benelliről írták a Totalbikeon: "Mindezek ellenére a Benelli jól használható közlekedési eszköz, és a hibái nagy részét bőven ellensúlyozza kedvező vételára. Míg a japán és olasz gyártók zöme 450-500 ezer forint körül kínálja az ötvenes robogókat, a Quattronove X-ért háromezer híján 330 ezer forintot kérnek – ez alatt leginkább csak a nagyáruházakban kínált olcsó kínai gépeket kapni meg újonnan, amelyeknél a Benelli mindenképp nagyságrendekkel komolyabb benyomást kelt."

Szóval ha új motort akarsz mindenképpen, akkor megveheted nyugodtan. Egyébként használtat semmiképp nem akarsz?

2015. máj. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem nagyon mert félek tőlük, hogy hátha valami szét megy benne 500 km után.

Napi használatra venném, és nem akarom két hetente szerelgetni vagy havonta, vagy sajna van egy kettő amit naponta kell.

Meg igazából egy robogó nem egy kocsi hogy 30 ezer km-rel még szinte bejáratós a motor, egy robogóba az már nem olyan kevés ilyeneket száz körűl már lehet venni yamaha-ban vagy honda-ban vagy valami jobban (előszőr ilyenekre gondoltam) de ki tudja meddig megy el,

2015. máj. 2. 07:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy érdemes. A kínaiak a pénzt adják csak a szakemberek akik a motorokat tervezik hálistennek nem kínaiak.
2015. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jakob válasza:

Nekem is ilyen robogóm van, csak ne az offroad változat. Használtan vettem pár éve, azóta komoly gond nem volt vele, mindössze egyszer robbant le, de egy karburátor tisztítás megoldotta a problémát. Összességében nem rossz, jobb mint az egyszerű kínai motorok, de azért messze van az olasz vagy japán robogóktól. A 75 km/h - t kicsit soknak érzem, amivel én mentem, az nem nagyon tudott ennyit. Igaz, ki lehet erőltetni belőle de ez közel sem utazósebesség.

Kicsit sokat fogyaszt, kb 3-3.5 liter + olaj és nem lehet rá csoagtartót tenni.

Mostanában nézegettem hozzá (motorikus) alkatrészeket és azt vettem észre, hogy nagyjából a Keeway dolgok passzolnak ehhez is. Szóval szerintem azért ez már nem az az olasz robogó, mint a korábbi, még analóg kilóméterórás változat. Viszont ennek is fekvő Minarelli blokkja van amihez könnyű alkatrészt szerezni.

Mivel félig-meddig kínai ezért használtan nagy az értékvesztése. Sokan lendületből megveszik és egy szezon után rájönnek, hogy a robogózás mégsem olyan jó móka. Ezeket lehet jó áron megvenni.

2015. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!