Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtógyertya meghúzása...

Gyújtógyertya meghúzása helyesen, sima gyertyakulccsal, hogy kell?

Figyelt kérdés

Lehet olvasni olyat neten, hogy 20-30Nm, ez egy 1m vízszintes rúd túlsó végén 2-3kg súly, vagy 10 centin 20-30kg, 20 centin 10-15kg, ezt értem, talán érzem is.


Egy Einhell 43 köbcentis fűkaszáról van szó. Annak az anyagnak el kell bírnia ezt, vagy kb hogy kell meghúzni, hogy biztos ne ölje a menetet, és biztos elegendő legyen?



2015. máj. 11. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

A gyújtógyertyát annyira húzd meg hogy ne lazúljon ki.

Nem kell(és nem is szabad) azt erősen meghúzni.

2015. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha kiköpődött idővel némi olaj mellé, akkor gyenge volt a meghúzás? Szokásom volt egy jó tíz éve csavarokat szakítani, azóta elmúlt már, és "ne essen ki" szinthez képest erősnek érzem, ahogy most meg volt húzva, és tiszta felületek ellenére összeköpte a gyertya egyik oldalán. Sok idő alatt és nem nagyon, de egyértelműen odaégett olaj. Szóval lehet, hogy mégis finom voltam kicsit, annak ellenére, hogy azért koppanásig szorult?
2015. máj. 11. 11:49
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha nincs meghúzva rendesen a gyertya, akkor egyrészt olajos lesz a gyertya környezete, másrészt és ez a fontosabb, nem nyomódik össze megfelelően a tömítő gyűrű, ami a hőelvezetést gátolja így túlmelegedhet a gyertya annak ellenére hogy minden rendben van a motorral és a gyertya is megfelelő hőértékű. Egyébként jól értelmezed a meghúzási nyomaték mértékét.
2015. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elismerést! :) Bár vonatkozna a csavarokkal szövődő bensőséges viszonyomra inkább! :D Komolyan mondom beleejtek egy nagy adag lóvét egy nyomatékkulcsba most már! Nem merek jobban nekimedvülni, mégiscsak kínai menet a kínai, tetszőleges összetételű, fém hatású anyagban... :)
2015. máj. 11. 16:04
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem kell nyomatékkulcsot venned. Egyrészt nagyon nem olcsó, másrészt úgysem fogod eltalálni a méretet. Ha nagyot veszel az nem fog elférni, ha kicsit azzal meg nem tudsz nagyot húzni. A gyertyameghúzás mértékére rá kell érezni, ha új gyertyát teszel be, annak a tömítőgyűrűje elég sokáig lapul összefelé, tehát nem nagyon érzed hogy húzódna, de egy idő után elkezd felkeményedni. Na ott még ráhúzol 1/8 fordulatot és jó lesz. Ha már egyszer (jól) meghúzott gyertyát szerelsz ki majd vissza, akkor nem fogod érezni ezt az átmenetet, ott hamarabb felkeményedik a kulcs tekerése. Ha már kemény akkor szintén még rá 1/8 fordulatot.
2015. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ú basszus, valamivel 1/8 előtt már igencsak olyan, mintha koppig lenne, azért nem erőltettem. Simán volt 10 kilós a tekerésem, majdnem 20 is (ami kb egy drótfogantyús teli vödör érzése a bőrön, hehe). De simán belefér, hogy nem jól saccolom az erősséget. Nagyjából mekkora erő "kellhet" a menetet szakítani?
2015. máj. 11. 20:51
 7/23 anonim ***** válasza:
Ne csinálj ebből akkora ügyet, ha úgy érzed hogy meg van húzva akkor meg van húzva, kész.
2015. máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kimértem egy félkilót nyomó diszperzites vödörbe 9,5l vizet, satuba fogtam egy fémnyelű kiskalapácsot, a gyertyakulcson csavarközéptől 100mm-re jelöltem lakkfilccel, a befogott kiskalapács nyelére húztam a kulcsot (mázlim van, mert épp lazán illeszkedik), a vödröt a műanyag fogantyúszerűség mellett rátettem a kulcsra, és kalibrálgattam a kezemet 10Nm-re. Jelentősen enyhébb, mint amivel húzgáltam eddig. Meglepően gyenge. Próbáltattam többféleképpen fogva és a vödröt kb 15cm-re tolva is különböző fogásokkal, majd kilazítottam a gyertyát és visszahúztam így. Féltem indításkor, hogy gyenge lesz, de jónak tűnik. Melegedést használat közben gyakran ellenőrzök majd valahogy.
2015. máj. 12. 21:20
 9/23 vfrtom ***** válasza:
48%
Atyaúristen.
2015. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mi a gond? Fáj a legkisebb találékonysággal is szembesülni, vagy tudsz jobbat Nm és kézi erő összehangolására, ha nincs kalibrált eszköz?
2015. máj. 16. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!