Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtógyertya meghúzása...

Gyújtógyertya meghúzása helyesen, sima gyertyakulccsal, hogy kell?

Figyelt kérdés

Lehet olvasni olyat neten, hogy 20-30Nm, ez egy 1m vízszintes rúd túlsó végén 2-3kg súly, vagy 10 centin 20-30kg, 20 centin 10-15kg, ezt értem, talán érzem is.


Egy Einhell 43 köbcentis fűkaszáról van szó. Annak az anyagnak el kell bírnia ezt, vagy kb hogy kell meghúzni, hogy biztos ne ölje a menetet, és biztos elegendő legyen?



2015. máj. 11. 10:05
1 2 3
 11/23 vfrtom ***** válasza:
Ez nem találékonyság, hanem túlbonyolítás.
2015. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Vagy meggyőződés arról, hogy stimmel a nyomaték. Kinek mi. Van, akinek bonyolult, nyilvánvalóan.
2015. máj. 16. 19:15
 13/23 vfrtom ***** válasza:
Tekertem már be meg ki pár gyertyát. Kézzel végig be kell tudd tekerni, meg húzod kulccsal egy negyed fordulatot vagy annyit sem. Mit kell ezen pörögni?
2015. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ezzel a módszerrel köpködte be a hengert. Azóta gyengébben tekertem vissza, ráadásul volt ez a rögtönzött támasz a megfelelő erősségtartományhoz. Ha nő a fű, ki lesz próbálva. Gázabb a helyzet, mint a szinyón, mert itt nem férsz hozzá a gyertya környékéhez, ha megint hót redva lesz, márpedig ahol tömítettség kell, ott nem ártana szépre pucolni, de javíts ki, ha tévednék! Tehát tisztítás csak burkolat le, gyertya kijjebb, pucolgatás, gyertya ki, pucolgatás, aztán mindenki vissza a helyére, és már rád is esteledett, hacsak nem a legnagyobb melegben, esetleg hajnalok hajnalán álltál neki a hangnyomásbajnok kaszáddal...
2015. máj. 16. 19:28
 15/23 A kérdező kommentje:
Ilyen alátétes egyébként, azért is kellene tartani a nyomatékot.
2015. máj. 16. 19:36
 16/23 vfrtom ***** válasza:
Nem , nem ilyen bonyolult. Kitekerem (minek is?) , Meg tisztítom a gyertyát, ronggyal megtörlöm a hengerfejet, betekerem kézzel, aztán érzéssel kulccsal egy negyedet húzol rajta , ha még könnyen megy kicsit tovább. Én mutatóujjal szoktam erőlködés nélkül húzni.
2015. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 vfrtom ***** válasza:
Ja , és hogy köpködte be a hengert?
2015. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Akkor még nem bonyolítottam túl a gyertya dolgot. Téli elrakáshoz ajánlják sokfelé, megbízhatóbb oldalakon, hogy csöppents a lyukon olajat a dugóra és húzz három lassút, mielőtt visszarakod a gyertyát. Azt nem mesélik, hogy a normális "aluban rövid M10" meghúzás marhasok lesz neki. Utána már keresgéltem, hogy az a kis melléfolyás meg mi a franctól lehet? Így kötöttünk ki a meghúzás erősségénél, amire az SI egységben megadott értéknél (esetünkben 10-15Nm) nem kell precízebb. Gondolom itt is tágabb a valósan elfogadható tartomány meg minden, de megspóroltunk volna egy pucolást. És még milyen jó, hogy a google volt az első, nem az, hogy "é há gyön mellette, meg kék húzni jobban e" reflex.
2015. máj. 16. 20:04
 19/23 vfrtom ***** válasza:
51%
Min húztál 3 lassút? Amúgy ha rendesen kézzel betekersz egy gyertyát és ráhúzol kulccsal , nem igazán tudsz kárt tenni,mert ahhoz már veszettül meg kell tépni a gyertyát. Amiről valószínű, hogy a kulcs le is csúszna.
2015. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Három lassú húzás a berántón történik, miután a vélhetően épp elegendő olajat eloszlattad egy kis billegtetéssel a dugó tetején. Nem tudom, miért ajánlják, gondolom a főtengely hajtókar tűgörgős csapágyazású, és az edzett, de nem rozsdamentes acél szereti a féléves olajruhát, ha nem mozgatják. Tavasszal húzni kell pár benzineset rajta, aztán kicsit siettetni a bemelegedést, és kb 1 perc után ráhúzni a gázt, hadd füstölje ki magából a náthát.
2015. máj. 17. 07:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!