Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtógyertya meghúzása...

Gyújtógyertya meghúzása helyesen, sima gyertyakulccsal, hogy kell?

Figyelt kérdés

Lehet olvasni olyat neten, hogy 20-30Nm, ez egy 1m vízszintes rúd túlsó végén 2-3kg súly, vagy 10 centin 20-30kg, 20 centin 10-15kg, ezt értem, talán érzem is.


Egy Einhell 43 köbcentis fűkaszáról van szó. Annak az anyagnak el kell bírnia ezt, vagy kb hogy kell meghúzni, hogy biztos ne ölje a menetet, és biztos elegendő legyen?



2015. máj. 11. 10:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Az olaj a hengerfalat óvja meg a rozsdásodástól, az nem jut el csapágyakig. Ha nyitva marad a kipufogónyílás, akkor ott (majdnem) szabadon szellőzhet a henger.
2015. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Nem kell szarakodni!

Ha erősen meghúzod,abból baj nem lehet csak ne szakítsd meg a menetet.

Azt meg csak érzed,mikor nem lehet már rajta tovább húzni.

Ha mégsem tegyél a gyertyakulcsba rövid szárat,amivel még véletlenül sem tudod úgy megtépni,hogy abból baj legyen.

2015. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Így csináltam, így verte mellé az olajat. Aztán olvastam róla, hogy az ilyen alátétest hamar túl lehet húzni, és akkor folyik. Most is jut mellé, pedig már gyengébben húztam bele. Nem nézegettem még, hogy vajon túlmelegszik-e a gyertya, tehát nem túl gyenge-e a meghúzásom. 10-15Nm erre a méretre a meghúzási nyomaték. Nem igazán fér bele a "ne szakadjon meg" erősség.
2015. máj. 19. 00:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!