Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedésből drágább autót...

Kereskedésből drágább autót venni, mint magánszemélytől?

Figyelt kérdés
2015. máj. 12. 11:10
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Általában igen.
2015. máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Összetett a kérdés. Mert pölö lehet hogy ugyanolyan kocsikat azonos évjárat stb,amiből sok van, láthatsz olcsóbban is kereskedőnél mint magánszemélynél.

Viszont a kereskedőnek mindig van haszonkulcsa ami drágítja az adott autót,hiszen ebből él. Tehát ő megveszi a magántól 1milláért és kiteszi 1,4ért. Vagy bizományba veszi és megegyeznek hogy minimum mennyit akar érte a tulaj és ráteszi a hasznot.Tehát ha te eleve a magánszemélytől megvetted volna ugyanazt a kocsit ,akkor olcsóbban hozzájutsz.

Abba meg ne menjünk bele milyen neppertrükkök vannak és milyen ordas nagy hazugságokat tudnak mesélni.. Ha látod konkrétan a tulajt, esetleg ,hogy milyen a lakókörnyezete, már ad egy jó alapot. Kereskedőnél meg az összes kocsi nyugdíjas nemdohányzó nőé volt.

2015. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem, a kereskedő olcsón számolja be, és piaci áron kínálja. De a kereskedő letagadja az autó hibáit pofátlanul.
2015. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lássunk egy példát:


Van egy használt autó, piaci értéke 1M ft.


1. eset: kereskedő lealkudja és megveszi 700e-ért, majd meghirdeti 900e-ért, ennyiért lesz a tiéd a kereskedésből

2. eset: magánszemélytől veszed, sikerül lealkudnod 900e-re, ennyiért lesz a tiéd magánszemélytől


tehát..

2015. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A példa ott sántít hogy a magánszemély ,ha el akarja adni akkor a magánszemélynek is odaadja annyiért mint a kereskedőnek adná. A pénz az pénz.
2015. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Dehogy adja oda ugyanannyiért.. egy magánszemély vevő, aki nem ért az autókhoz, soha az életben nem fog tudni annyit alkudni az árból, mint egy profi autókereskedő.
2015. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez teljesen emberfüggő ki hogy tud és akar alkudni. Pl én soha nem adnám oda egy rosszarcú susogósmackós simlis neppernek a kocsimat elvből sem ,hiszen tudom hogy másnap kiírja 40 %-al többért és 100 ezret visszatekerve. Akkor miért ne én írjam ?


De egy normális ,értelmes magánszemélynek simán engedek.

2015. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Én nem feltétlenül susogós-hasitasis nepperre gondoltam, hanem normális kereskedőkre, akik a nagypiacon árulnak. El fogja neked mondani tételesen, hogy milyen hibákat és hiányosságokat talált, amelyek miatt csak 30%-al alacsonyabb áron tudja átvenni az autót.


A példámban az egyetlen hiba, hogy a kereskedő az autót végül nem 900e-ért hirdeti meg, hanem piaci áron 1M-ért, és abból fogsz tudni alkudni max 100e-t.


Én is vettem már használt autót, a tapasztalatom az, hogy a magánszemélyek általában azt hiszik, övék a világ legjobb autója, még akkor is ha már szét akar esni a rozsdától a kaszni és amúgy is száz sebből vérzik a szeretett gép, míg egy (normális) kereskedő jóval reálisabban látja a járműveit és nem fogja többszörösen túlárazni azokat.

2015. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki magánszemély és tényleg eladni akarja az autóját és nem 2 évig hirdetgetni és várni a biztos értékvesztését ,az úgyis enged az árból. A kereskedő meg csak annyit fog engedni hogy még legyen rajta haszna. A magánszemélynek nincs ilyen konkrét limit, ha már régóta hirdeti ,akkor egy pofátlan készpénzes alkuval is lehet nyerőnek lenni.
2015. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!