Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudnék véleményt írni róla?

Hol tudnék véleményt írni róla?

Figyelt kérdés

Használtauto.hu oldalon kinéztem egy autót.


[link]


Elmentem 380km-ről megnézni, kp-val a zsebben, meg is veszem, ha kell. Telefonon annyit mondott, 1,6M az autó ára kereken, készpénzzel. Előadta, hogy nyugdíjas, csak ő vezette az autót, süteményeket hordott vele, összesen 1 injektort kellett rajta cserélni a kötelezőkön kívül másfél éve. Magánszemély.

Megérkeztünk, egy kopasz, fülbevalós ürge, akinek mellesleg autóalkatrész boltja van, láthatóan nem nyugdíjas, vagy kamurokkant nyugdíjas. Megmutatja az autót. Az elején mintha légpuskával lőttek volna rá, egy csomó kőfelverődés a motorháztetőn, szélvédőn sok helyen kőfelverődés. Jobb oldali ajtón az ütköző díszcsík kétoldalú ragasztóval visszaragasztva, alja nagyon rozsdás, hátsó lámpákat már a nap megette, elsők viszont szépen lepolírozva vagy cserélve.

Mutogatja a szervízkönyvet, amit ő állítólag oda hordott (el is hittem volna, ha nincs alkatrész boltja). Mutatja a legutóbbi szervizt 304E-nél volt. Egyet lapoz, majd megakad a szeme még egy olajcserén 307E-nél, kis meglepettség, majd, ööö itt is le volt cserélve az olaj. Alkatrész kereskedő gondolom az alkatrészt adja és valamelyik kuncsaft szerelő meg beteszi neki, ha kell.

Jobb hátulja picit elüt, rákérdek, ja igen, ott beletolattak, de meg lett javítva.

Garanciális automata váltó javítás is volt.

Belső: Rengeteg karc a műanyagokon. Hátsó 2 ülést nem húzta fel, mondván ha nem vagyok komoly vevő ne raboljuk az ő idejét. Meglepődtem picit, mondom ha nem érdekelne, nem autóztam volna 380km-t.

Ebben nem süteményt szállított, az tuti. Még a kapaszkodókon is mély karcok voltak.

Az autó motorján sok helyen rozsdásak a fém alkatrészek, de gyönyörűen lemosva, egy porszem sem volt a műanyagokon.


Próbakört nem engedte, ő vitt minket vele, max. 60km/h-val, mintha egy picit fütyült volna valami előlről, de nem tudom mi lehetett. Mondom neki kicsit rosszabb útra meg gyorsabban is kéne vele menni, 120-140, futómű nem e ráz, kopog, egyebek.

Erre ő, nézze, ez az autó soha nem ment 110 fölött, nem tudja, ott mit produkál, ha megveszem, annyival megyek vele, amennyivel akarok.

Visszaérünk. Mondom neki, akkor az autó nem áll köszönő viszonyban sem a leírtakkal, mit kér érte. Erre ő, minek raboltuk az idejét, ő nem enged.


Marha pipa lettem, lehív egy karc és hibamentes autóra, elmondja, hogy ne raboljuk az idejét, bekészítve az adásvételi, amin ő aztán semmire nem vállal semmit. Aztán még ő "zavar" el, hogy raboltuk az idejét. Igazából menet közben már rájöttem, hogy nem kell nekem ez az autó, nem is tudom, minek kérdeztem az árra, talán csak ha már ott vagyunk, azért.


Ez a tetü 30E forintba került nekem, meg jól felidegesített. Nyilvánvalóan olyat keres, akit meg tud vezetni, de olyan pofátlan módon, hogy a látható hibákat is letagadja.

Egyébként végig azt fújta, hogy fullos az autó, ami persze egyáltalán nem igaz.

5,8M alapárra ment még 700E extra, a vételára így volt bruttó 6,5M. Nem is ő vette, hanem egy cég (talán az övé, talán nem).



Ha tudnátok segíteni, hova lehetne ezt jelenteni, más ne járjon így ezzel az autóval.

Tudom, hogy a használtautó piacon mindenki próbál trükközni, de ez már durva, mikor az eget zöldnek mondja mikor látom hogy kék és még neki áll feljebb.


Állapotot mentem venni, de gyanítom, hogy ebben nem 310E van, pont amiatt mentem el megnézni, mert ez legalább hihetőnek tűnt. Állapot alapján 400-500 közé tenném.



2015. máj. 13. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem te vagy az első, sem az utolsó, aki így járt. Nem hizem, hogy bármit tudnál tenni azon kívül, hogy a hirdetési oldalon jelzed a "hibás" hirdetést. Próbálj közelebb keresni autót, vagy pedig minden, számodra fontos részletet (beleértve a próbautat is) egyeztess előre.
2015. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az oldalon jelezd, hogy probléma a hirdetéssel.

Mondjuk nekem az ára eleve gyanús. Ennél olcsóban lehet fiatalabb Opeleket vásárolni a környékünkön lévő kereskedésekben, ahol bármikor megtekinthető, utazás nélkül és természetesen ki is próbálható.

Ha van lehetőséged, te is a lakóhelyed közelében nézd végig a kereskedéseket.

2015. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát van ilyen.

Szerintem a totalcaron írhatsz valakinek, ott nagyobb a publicitása a dolognak

2015. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen, hogy nem tetszik a helyszínen, az autó...


Nos, mielőtt nagy távolságra elmennél egy autóért, érdemes alaposan körbekérdezni. Ekkor már kiderül, ha nepper árulja. Nepper esetén kicsivel később hívasd fel egy értelmes cimboráddal, aki szintén nepperként mutatkozik be, és csak annyit kérdez: "Tesó, érdemes ezért a szarért 300 km-t utaznom?"


Ha meg olyan messze van, akkor érdemesebb több címre is elmenni.


Amúgy jó messziről mehettél 30 ezerért, mert úgy nézem Salgótarján környékén van a taliga. Én meg 16 ezerért megtankolom a kocsit és körbeautózom Magyarországot.

2015. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

760km oda vissza, matrica.

3.0 benzin audi.

2015. máj. 13. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!