Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen létezik hogy 24 óra...

Ilyen létezik hogy 24 óra elteltével a szonda pozitív értéket mutasson?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt este meg ittam 2x 3cl házipálinkát, ami egy nagy felesnek felel meg, ez durván este 8-9 óra között volt, másnap autóba ültem és este 7-8 óra között sikerült kifogniuk a rendőröknek, sima közúti igazoltatás volt, kérdezte tőlem a rendőr hogy fogyasztottam e alkoholt? És hogy hajlandó vagyok e meg fújni a szondát természetesen az nap nem ittam semmit, és persze hogy hajlandó vagyok meg fújni. Meg is fújtam aztán mutatta felém a szondát a "0.07" alkohol szinttel, kérdi a rendőr tőlem hogy mennyit ittam, mondtam neki hogy én egy kortyot nem ittam az nap, nekem akkor még a fejemben meg sem fordult hogy én 24 órával ezelőtt este ittam. Jogosítványt nem vették el, viszont kaptam egy 30ezres csekket és 6 hibapontot. Már nem tudok semmit tenni ez ellen?

2015. máj. 17. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tenni már nem tudsz ellene. Ott, akkor, annyit tudsz tenni, hogy nem írod alá a papírt, bevisznek vérvizsgálatra és ott kiderül az igazság. Így már kénytelen vagy befizetni, de még így is olcsón megúsztad!
2015. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, bár nekem ehhez nagyon sokat kellett innom. Pénteken elkezdtem inni este, szombat napközben fojtattam, szombat este is volt még ivás. Hétfőn reggel munkahelyen befelé megfújatták a szondát, az is jelzett, de én nem éreztem ebből semmit, igaz vasárnap nagyon másnapos voltam. Biztonsági őr meg már okoskodott hogy ma nem dolgozok, kirugnak stb, én meg mondom neki hogy péntek-szombat folyamatos ivás volt, jövő héten is még pozitívat fújnék egy karton sörtől meg egy üveg jagertől. Elkezdi az más, aztán bemehettem. Kifele már nem jelzett a szerkezet.
2015. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kötelező lett volna bevigyenek vérvizsgálatra!!
2015. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a véleményem írom le.

Sántít a sztori, mert ennyi alkoholt egy egér szervezete is lebont 23 óra alatt.


Ha én kerülnék ilyen szituba( persze tényleg ennyi alkohollal, és az időpontok is stimmelnek), akkor bizony a kettős vérvételig meg sem állnék!


Te simán belementél egy 30-as csekkbe, vagyis meg sem próbáltál ragaszkodni ahhoz, amit nekünk kiírtál a kérdésben. Vajon miért?

2015. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

A 4-es válaszolónak adok igazat 1 felest 3-4 óra után (súlytól, étkezéstől függően) már vérből sem lehet kimutatni, nem hogy légalkohol szintből.


Itt vagy a sztori sántít, vagy a műszer volt rossz...

2015. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor a műszer volt hibás vagy átvertek, mert ha valóban ittam volna akkor nem 0.07 et mutatott volna, mondtam ismételjük meg a szondázást de azt mondta hogy nem lehet
2015. máj. 17. 23:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt elb*sztad, vidd be a csekket a rendőrségre- és vele a közig tájékoztatót és kérd a bírság felülvizsgálatát, mivel, 0,07 mg/l véralkohol szint úgymond orvosszakértői szempontból nem értékelhető, 0,1 TIZED től lehet adni 30.000 Ft. közig. bírságot. Valamint a helyszíni szondáztatást gondolom kis drägerrel vagy lionnal csinálták, ami nem hiteles mérőeszköz.
2015. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Úgyhogy sz*r volt a szonda, kizárt, hogy 6cl páleszt kimutasson annyi idő után... az kb egy átlagos embernél, ha nem éhgyomorral van, 2,5-3 óra és annyi.
2015. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

post alkoholos állapot. Létezik.

forrás: ittasvezetes.hu

2015. nov. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 igniil válasza:
Én is igy jártam este 03dl sört ittam 7körül regel 9 kor meg a szonda 0,14et mutatot pedig szemit nem itam azon a napon 30ezerel engem is megvágtak
2018. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!