Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! 0-130km/h sebbeségnél...

Sirperducat kérdése:

Üdv! 0-130km/h sebbeségnél tökéletesen megy az autó gyorsítok akkor is. Kormány nem ráz.140-es gyorsításnál rázni kezd. De nem minden esetben.4000km-t futott az új gumi és felni. Centír rendben felni rendben. Hol kéne keresni a hibát?

Figyelt kérdés
2015. máj. 19. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben és ráz, akkor mégsincs rendben :D Ha biztos hogy rendesen ki van egyensúlyozva ,akkor is kicserélném az elsőt a hátsóra és tesztelném.

Okozhatja féltengely is ,vagy egy egyszerű megragadt sárdarab. No meg idehaza nem szabad 140-el menni ,lehet ez egy beépített figyelmeztető funkció ,modern világ van :D

2015. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia. Nincs rendben ezt nem jól írtam. Vagyis a kerekek rendben vannak. A jobb első kerékbe volt látható minimális "ütés" de ennek nem is volna szabad mutakoznia menetközben. Ez a jobb első cserélve lett a hátsóval. Ennek ellenére sem szünt meg a hiba. 4000km van a felnibe és a gumikba. 140km=h pályán tempomattal határon belül van bőven :) Idegesítő ez a rázás nem tudom mi lehet gond..
2015. máj. 19. 18:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú gumiabroncs?
2015. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a bal elsőt is a hátsóra. Ha akkor is ugyanúgy ráz ,akkor maradnak a féltengelyek. Pl van rajtuk egy gumikarika szerű csillapítógyűrű ha az sérült okozhat rázást. Gondolom nem hátúl hajt a kocsi?
2015. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hankok gumi van rajta zsír újonnan lett március közepén felrakva. Seat Leon 1p az autó.
2015. máj. 19. 20:41
 6/15 A kérdező kommentje:
Na de ha féltengely csapágy vagy az a gumi gyűrű az miért csak 140-nél kez el rázni?
2015. máj. 19. 20:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk 4-ben 40km=h-ról lepadlózom egyáltalán nem ráz gyorsításnál. Ez egy szervízvezető mondta ma hogy ezt próbáljam ki. Csak 140-es tempós gyorsításnál kezdi. DE van olyan hogy 140 tempomat bekapcs és simán megy vagyis nem érzem hogy rázna. érdekes állapot.
2015. máj. 19. 20:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a forgórészek kiegyensúlyozása egy külön szakma. Van neki rakás összetevője,frekvenciák ,amplítudó ,surlódási tényezők ,szóval lehet hogy a kormányszerkezetre csak bizonyos frekvencia és fordulattartomány után tevődik át a rezgés és válik emberi kézzel érezhetővé.


Kérdés hogy az új gumi vásárlása után jelentkezett csak a dolog? Mert ha igen akkor gyanús hogy mégis ott a hiba és nem megfelelően lett centrírozva a kerék. Erre is vannak jó és kevésbé jó gépek, és van hogy a felfogatása nem jó az adott gépnek, szóval a keréken már nem oda jut a tömegközéppont mint ahová a gépen és akkor hiába mutatt jót a gép ,a kocsira rakva már üt.

2015. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor ajánlatos a kereket máshol kicentíroztatni? A gumis aki centírozta az azt mondta, hogy 1-2 hónapja hitelesítették neki a gépet. Mikor a gumi fel lett rakva nem rázott. Ez kb 2-3 hete érzékelhető március közepe óta. Mondjuk az elején nem is mentem pályán tehát nem volt 140-es tempó ahol ezt csinálja és tapasztaltam volna.
2015. máj. 20. 07:26
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem próbáld máshol. Az is lehet hogy leesett egy súly.
2015. máj. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!