Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás forgalmi vizsgán...

B kategóriás forgalmi vizsgán lábfék próbát hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
ezt kell minden biztonsági ellenőrzés végére hagyni és itt már be lehet indítani a kocsit?

#forgalmi vizsga #fékpróba
2015. jún. 5. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Neked milyen oktatód van? Vagy te vagy ennyire tök?
2015. jún. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tök vagyok és próbálnék tanulni.

Az oktatóm meg óra közben evett/szrt/cigizett/bevásárolt/telefonált.

2015. jún. 5. 20:05
 3/9 anonim ***** válasza:

válts oktatót akkor!


amúgy az ellenőrzés után beültök a kocsiba, beindítod, szépen szabályosan lassan elindulsz, mondod, hogy "fékpróba!" és szépen megállsz, csak szép nyugodtan, ne úgy, hogy a biztos lefejelje az ülést! Ha megálltál, akkor mondod, hogy: "a fék működik", és mehetsz tovább előre, követve az utasításokat.

2015. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Beülsz, becsatolod magad, indítod a kocsit (SIKK!), jól érthetően bejelented, hogy "fékpróba következik", gurulsz pár métert akár csúsztatva is, kuplung+fék, majd közlöd, hogy az üzemi fék rendben... és máris indulhatsz (SIK!) az utadra.


Az oktatód meg ha ilyen, akkor nem érdemli meg a pénzét... remélem, ennek ellenére sikerrel veszed majd az akadályokat.

2015. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


Kézifék próbát az üzemi fék próba előtt érdemes elvégezni? Gombbenyomás nélkül felhúzom a kart?


Sajnos én is így érzem, nem érdemli meg a pénzt, nem jól gazdálkodik az idővel és nem nagyon figyel oda arra, amit csinálok, max lehurrog, ha nem tudom, de 3. alkalommal magyarázza csak el.

2015. jún. 5. 20:19
 6/9 anonim ***** válasza:
2015. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kéziféket gombnyomás nélkül kell felhúzni(behúzni), kivéve ha kézifékes elindulást tervezel.

nem ugrik be, hogy hányat kell kattannia minimum, ezt kérdezd meg. A kéziféket még elindulás előtt csinálod, még a kocsi beindítása előtt. Ha kiengeded, akkor a féket nyomjad azért közben!

2015. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kéziféket mi nem ellenőriztük, mivel eleve be van húzva az álló kocsin. Ha már rögzítve van az autó nem tudom jobban rögzíteni.
2015. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... bocs, ellenőrizük elindulás előtt álló autónál üzemi fék benyomva, rögzítőféket kiengedtem majd ismát rögzítettem a kocsit vele (1 kattanásnyit húztuk csak mindig)
2015. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!