Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VIDEO. Kiégett egy szép autó....

VIDEO. Kiégett egy szép autó. Az elején egy csávó (vélhetően a tulaj) látszik porraloltóval a kezében. Miért nem oltotta? Az elején tök kicsi volt a tűz.

Figyelt kérdés

Erről nincs infoja valakinek, hogy miért nem oltották el, miért vártak, hogy kiégjen teljesen?


Az elején azt a nagyon kicsi tűzet még simán el lehetett volna oltani.


https://www.youtube.com/watch?v=xZYSXQmBKjw



2015. jún. 9. 03:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sőt, amikor csak kezdődött a tűz, azt még egy 1 kg-s porraloltó is eloltotta volna, én tartok porraloltót az autómban, velem ilyen nem történhetne. Pedig nem ilyen szép új drága kocsim van, mint ez a Passat...
2015. jún. 9. 05:16
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne legyél annyira biztos benne! brrr 1*-r lesz ami még nem volt!
2015. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:
biztos félt a robbanástól,azért nem merte megközelíteni a kocsit.az elején lett volna esélye mikor a poroltó a kezében volt,ezután már nem.10 másodpercig működik használható egy poroltó,a műanyagot igen nehéz eloltani vele.
2015. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
aza kicsi tűz is nagyon forró ám !
2015. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, az a kérdés, hanem az hogy a tescos busz miért nem állt meg. Autóbuszon kötelező a 6 vagy 12 kilogrammos porral oltó. Ha valami autótűz, akinek van oltókészüléke, kötelező a tűz oltásához odaadni. Nincs mérlegelési joga a sofőrnek, meg kellett volna állnia, és oda kellett volna adni. Utólag a tűzoltoság a kiürült készülék töltését ilyen esetekben megtéríti a tulajdonosnak.

Egy 12 kilós poroltó valószínűleg megfékezte volna a tüzet. Az 1 kilkós semmire se jó, csak arra, hogy a tulajdonost megnyugtassa addig, ameddig nincs szükség rá.

2015. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megvan a jogszabály:

Személysérülést okozó baleset és jármű kigyulladás esetében a balesettel nem érintett járművek vezetői is kötelesek a tőlük elvárható segítséget nyújtani. A jármű vezetője a segítségnyújtáshoz a járművön készenlétben tartott elsősegélynyújtó felszerelést, valamint a tűzoltó készülékkel ellátott jármű vezetője a tűzoltó készüléket a kigyulladt jármű oltásához köteles használni, illetve a segítségnyújtó rendelkezésére bocsátani.


Ha nem 2013-as, hanem friss felvétel lett volna, már küldtem volna a videót a BKK-nak, és pótmagánvádas feljelentést tettem volna segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény miatt ismeretlen tettesek ellen. A teszkós és a bkv-s buszsofőr is megérdemelte volna azt, amit ezért ki szoktak szabni.

2015. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a buszsofőröket még annyiból megértem, hogy ilyen fizetés mellett, ami miatt szar az anyagi helyzetük, ennél fogva pedig az életük is, persze, hogy nem fognak rohanni segíteni egy gazdag csávónak, a drága Passat-jával, mivel nyiván irigyelik. Én sem szívesen segítenék ilyen gazdagokon, mert szintúgy irigyelném tőle a szép új és drága autóját.


Én csak a tulajt nem értem. Nekem ilyen autóm lenne, a testi épségemet is kockáztatnám, hogy megvédjem. Ez biztos.


Persze lehet, hogy mindegy és az eset után már ment is venni egy másikat...

2015. jún. 9. 20:32
 8/11 nagy gyuri ***** válasza:
6/6 100%-ban igazat adok!!
2015. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szántóvető ***** válasza:
hát kérdező gratulálok.nem segítenél mert jobb autója van mint neked.és ha trabant lenne?azt nem lenne ciki oltani?milyen autókat oltanál?
2015. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó irigy vagy, meg megérted a buszsofőrt, stb. A segítség, amellett hogy kötelesség, nem anyagi helyzethez kötött.Amúgy lehet, hogy nem működött a porraloltó készülék, vagy a tulaj nem mert odamenni.
2015. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!