Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha új, tehát 0 km-res szalonau...

Ha új, tehát 0 km-res szalonautóról van szó, akkor dízel, vagy benzin a jobb választás, ha a ilyen évi 60-70, akár 80 ezer km-re kell és az a fő szempont, hogy megbízható legyen?

Figyelt kérdés

Személyautóról van szó. Skodáról mondjuk. Újról, tehát ugye nem lenne az, hogy vajon hogyan bántak vele, hány km van benne, szervizelték-e rendesen, stb.


Szóval így melyik ígérkezik megbízhatóbbnak?


Az se lenne rossz persze, ha gazdaságosabb lenne, de azt cseszheti az ember, ha előjön valami, egy vagyonba kerülő szervizköltség.


A haszongépjárművek, buszok, teherautók, kamionok mind-mind dízelek, aztán a BKV-nál is már ilyen 2 millió km-t futó járművek vannak és még mindig mennek. Ahogy a teherautók, kamionok is. De a személyautók is ennyire megbízhatóak dízelben?


Mert úgy vettem észre, hogy nagyon sok gyártó, pl. VW, Skoda, stb- de még a komolyabbak is BMW meg hasonlók is inkább dízelre csábítják az embert.


VW-nél Skodánál ha valaki benzinesben akar 4 kerékmeghajtásút, akkor a legnagyobb motorral lesz kénytelen venni, ami pl. Skoda SuperB esetében 280 lóerő... Dízelből sokkal nagyobb a választék, nem beszélve a fogyasztási adatokról, amiket odaírnak....


Persze benzinesnél engem csábít, hogy egyszerűbb, meg a hangja is.



2015. jún. 15. 01:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ekkora távra dízel mindenképp.
2015. jún. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés, tehát irigyek is írhatnak. Ha esetleg nyernék a lottón, azért érdekel.
2015. jún. 15. 02:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyit hajtod akkor én is dízelt vennék.
2015. jún. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még ennél is többet hajtanám, ha megtehetném. De akkor mebízhatósági szempontot figyelembe véve melyik a nyerőbb.
2015. jún. 15. 02:41
 5/13 Beviz Elek ***** válasza:

Anyagilag a dízellel járnál jobban mindenképp.


A modern benzines motorok semmivel sem egyszerűbbek, agyon vannak elektronikázva.


Ettől függetlenül benzinest vennék, jobban szeretem őket.

2015. jún. 15. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tisztan megbizhatosag szempontjabol tulajdonkeppen mindegy, mert lutri hogy a te peldanoyd eppen mennyit fog birni.


Gazdasagossagi szempontok miatt ekkora tavra egyertelmuen dizel.

2015. jún. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Újautóba csakis dizel, de nem csak azért mert ilyen sokat mész, hanem azért is, mert az új autókba szinte már csak turbó-benzines csodák vannak, amik lassan komplikáltabbak mint dizel társaik, és ugyanolyan drágák az alkatrészek hozzá. Ellenben benzintemetők, mig a dizelek nagyon takarékosak.

Ja és nem tudom mit lehet imádni annyira egy agyonszigetelt 4 hengeres benzines hangján, szerintem attól már jobb a mélyen kettyegő dizel hangja is...

2015. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na igen, a turbos benzinesek.... Lehet még ma egyáltalán kapni sima benzines autót, ami nincs telerakva mindenféle bonyolult cuccal?
2015. jún. 15. 08:19
 9/13 anonim ***** válasza:

elvetve lehet itt-ott szivobenzinest kapni, de azok is mar szinte mind kozvetlen befecskendezesesek.


De nincs a kisturbokkal sem baj.

2015. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó a benzines turbó is nagyon, iszonyat pörgősek, egyik barátomnak a privát autója 1.6 benzines Honda Civic Sport változat, a vállalati autója 1.2 -es Skoda turbó benzin, és a kis 1.2 -es motor a turbóval jóformán odaveri az 1.6 Hondat, emelkedőn felfele kérinaz 5. sebességet meg ilyenek. Jó a turbó benzin nagyon csak okosan legyen megcsinálva és lehetőleg gyári változatban.
2015. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!