Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek milyen volt az első...

Kiro113 kérdése:

Nektek milyen volt az első forgalmi vezetésetek oktatóval?

Figyelt kérdés
Motoros autós egyaránt jöhet
2013. júl. 31. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
remegett a kezem-lábam, azt se tudtam merre van jobbra, balra. bár ez sokáig maradt így a tanulás alatt. aztán varázsütésre megszűnt.
2013. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Hát nekem először volt a kocsi, aztán a motor. Autónál mindig ment a rinya, hogy mé' kell 5 ezerig pörgetni a kocsit, miért kell nyikorgatni a gumit minden kereszteződésben, miért nem két kézzel fogom a kormányt stb. Amúgy fura volt, mert nem ismertem a várost, ahol vezettünk. Aztán motornál meg elhülyültük később az egészet. Rádióban mindig hallottuk a sírást, hogy "a motornak két kereken van, tehát két keréken kell menni", meg: "miért kell szabályzásig forgatni", "srácok, mindjárt bevált a lámpa, álljunk meg, hogy együtt maradhassunk", erre nyélgázzal átmentünk a sárgán, az oktató meg ottragadt: mi addig elvoltunk. Jó volt az.
2013. júl. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Autónál megkérdezte az oktató, hogy vezettem-e már: mondtam, hogy igen, erre mondta hogy akkor pattanjak be a kormány mögé, vezethetek a rutinpályáig. A városon át olyan szépen felvettem a forgalom ritmusát, hogy többször szólt, hogy nem kéne 70-nel menni. :)


Motornál az első vezetés? A rutinvizsga előtti napon. :P

2013. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy ötvenszer lefullasztottam az autót, mert sosem ültem még volán mögött azelőtt, így remegve, de próbáltam kezelni a helyzetet; én uralom az autót (ha épp nem ő ural engem). Remegtem mint a nyárfalevél, de extrém béna voltam eleinte. Pár alkalom után már ment mint a karikacsapás, de az az igazság, hogy javarészt inkább apám tanított vezetni, mert az oktató egy s*ggf*j volt a javából. Kitette a bólyákat kb. 10 perc alatt tőlem 100 méterre, beült mellém az autóba, és sakkos könyvet olvasva benyögte, hogy próbáljak beparkolni. Nem segített, vagy figyelte volna, hogy csinálom... Rá kellett szólni, hogy nem így megy az. Meg is húztak a rutinon első alkalommal, mint az állat. :)
2013. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Az első alkalom tök jó volt. Én tényleg akkor vezettem először, szóval kicsit izgultam, de mindent rendesen elmagyarázott, türelmes volt, stb.

Aztán a másodiktól kezdve egyre egyre inkább az ment, hogy lassabban, gyorsabban, miért így kanyarodsz, miért úgy állsz meg, csináld már normálisan, figyeljél már oda, stb. Szóval a végére már annyira nem kedveltem az emberkét. De megtanultam vezetni, és ez a lényeg. :)

2013. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. rutinra szólt az oktató hogy na most te vezetsz a pályáig(kb 25km). Azt se tudtam mi van, de végül is eljutottunk a célig :D

Motoron meg alig vártam, jól is ment. Csak egy dologgal volt állandóan bajom, az irányjelzőt mindig úgy hagytam :D

2013. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kicsit furán éreztem magam, zavart, hogy néznek. Mivel már előtte is vezettem kismotorrral (csúnya voltam: jogsi nélkül) könnyedén mentem forgalomban, csak azelőttt a Babettámmal úgy mentem, hogy vigyáztam senkit se tartsak fel... Az oktatóval meg: usgyi 40-el a főúton. Persze kaptam a gyilkos tekinteteket, de hát mit tehettem volna.:)


Ezenkívül minden prímán ment. Szabályokat már rég jogsi előtt tudtam, szüleim vettek egy rendes kreszkönyvet betanulni, amikor még bringáztam. (Nem mintha kaptam volna bringával elsőbbséget... Vagy egyáltalán észrevettek volna.)


Egyébként vezettem már autót is, de azt elzárt területen, meglepően jól ment, nem fulladtam le (2 év motorozás után szégyen lett volna...) és egész jól vezettem.:))


Hát remélem a forgalomban is tudok majd menni kocsival.

Csak marha idegesítő, hogy nem látok a kocsiban: olyan zárt, hogy a motor után vaknak éreztem magam.

2013. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Megkérdezte hogy vezettem e már, mondtam hogy nem, ezért mindent elmondott hogy mi hol van a pedáloktól kezdve mindent megmutatott, majd az elindulást gyakoroltam.
2013. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 flora08 ***** válasza:
Az első órán az oktató vezetett a rutinpályáig. Előtte még nem vezettem, úgyhogy mindent elmagyarázott, jófej volt. Annak ellenére, hogy nem vezettem még, egyáltalán nem izgultam. Az óra végén megkérdezte, hogy hazavezetek-e, de nemet mondtam, nem mertem. A második alkalommal ő vezetett oda, én vissza. Az katasztrófa volt...hülyén hangzik, de úgy éreztem, mintha a kocsi magától menne, én pedig csak a kormányt fogom. Vezettünk még pár órát a rutinpályán, aztán egyszer csak megálltunk egy parkolóban, és mondta az oktatóm, hogy helycsere, most a városon kívül gyakorlunk. Én csak néztem, de végül egy olyan útszakaszon mentünk, ahol nagyon kicsi volt a forgalom, ha arra tévedt egy-két autó, akkor megelőztek, és mentek tovább. Örültem nagyon, mert végre vezettem, nem a rutinpályán csak tötyögtem. Ez a legjobb élményem, ami az autóvezetés-tanuláshoz kapcsolódik :) Ezután kezdünk el körözni a városban.
2013. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 flora08 ***** válasza:
* nem csak a rutinpályán tötyögtem. (előző)
2013. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!