Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megélni a külföldi...

Hogy lehet megélni a külföldi autók behozatalából?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősöm szinte ebből (és a lomolásból de ez most mellékes él). Hogy csinálják? Az egyik az 1.9 TDI 90 LE Audi A4-eket hoz be csak..
2015. jún. 20. 22:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Addig amíg ennyit nyúl az állam addig biztos hogy menni fog ez így.
2015. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az se százas, aki nem maga intézi az autóvásárlását (már bocs), hanem autóbehozó lókupeceken keresztül veszi meg őket. (lásd az itt dicsekvőket)

Nem beszlve arról, hogy ezektől drágán, összetákolt, kimaxolt, visszatekert órás autót vesz.


Saját behozatallal még úgy is százezreket lehet fogni az autó árán, hogy kifizetünk egy segítőt aki jól tud németül (ha ön például nem tud).


Írom ezt úgy, hogy a fél rokonság is ezzel foglalkozik. Nem egy gigabizisz, nehogy azt hidd. A rokonok akik ezel foglalkoznak, ők is csak megrendelésre hoznak. Úgy már nem hoznak, hogy megveszik aztán itt meghirdetik, mert az elég kockázatos. Most már nam az a világ van mint akár néhány éve, nincs pénzük az embereknek, nemhogy Audira, BMW-re, de 500e forintos autót is több részletben akarnak kifizetni.

Ők úgy működnek, hogy kinézed az autót, szólsz nekik és hozzák, csak a költségeket és a kapcsolódó munkadíjat kell kifizetned, ami még mindig sokkal olcsóbb, mint amikor jól lehúz egy lókupec, itt is vannak a közelben ilyenek, egy bigány banda, egy sötét Sharannal parkoltak egy ideig itt az út szélén, talán 1 hónapig is eltartott, mire eladták, de én még egy molnárkocsit sem vennék tőlük, nemhogy autót.


Egyszóval nem olyan könnyű, esetleg segít, ha egy gerinctelen aljadék vagy, aki megvesz egy roncsot féláron, azt kipofoztatja haverokkal olyanra hogy egy laikus ne vegyen észre semmit, visszatekeri az órát 200ezerre és eladja keveset futott sérülésmentesként drágán. Na ez a fajta tud egy 2-3 milliós autón keresni 800ezret, mert nagyon vastag a pofáján a bőr. Ha van gyomrod ilyen aljasnak lenni és karosszériás vagy, vagy van olyan haverod aki jó kasztnis, akkor még sikered is lehet.

2015. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

A 800 ezres hasznú kocsit pont egy ilyen hozzád hasonló nagypofájú, de azt se tudja merre van előre típusú emberke vette meg:) És igen egy rakás sz@r volt, alig bírtam ki röhögés nélkül mikor ajánlatot tett rá. De ő ugye hozzád hasonlóan értett hozzá nagyon:) Nem sajnáltam egy kicsit se a fickót, megérdemelte.

Egyébként csak szólok, hogy én pl 90%-ban kimondottan jó autókat hozok be. Ha tekergetném az órát meg összetákolt állapotú kocsikat árulnék akkor nem 200-300 ezret keresnék átlagban egy kocsin hanem 500-600-at. De bármily meglepő számodra nem mindenki az átbaszásból él.

Egyébként írod, hogy az embereknek nincs pénzük Audira és BMW-re. Hát újra tényleg nincs sokaknak, de ha kicsit is értenél a dolgokhoz tudnád, hogy az Audi és a BMW fogy a legjobban a Volkswagen mellet.

[link]

Ebből is látszik, hogy pofa van, de nem tudod merre van előre:)


Menjél szépen ki Németországba aztán vegyél önállóan kocsit. Remélem belefutsz valami török nepperbe aztán rájössz, hogy mégse a magyar nepper a legköcsögebb a világon:)


"Ők úgy működnek, hogy kinézed az autót, szólsz nekik és hozzák"

Ehhez a módszerhez meg még az se volt elég hülye aki a 800 ezres lomot megvette;)

Én ilyet else vállalnék. Ha engem valaki megkeres, hogy segítsek kocsit venni az úgy működik, hogy szépen kimegyünk kettesben és addig keressük míg megnem találjuk az árban és állapotban megfelelőt. Ha kell megnézünk 20-25 kocsit is. Nem az hogy kinézi és hozom:) Úristen! No comment...:)

2015. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

12#-es. Igaz.

Én csak itt ülök, havernak szólok, hozza.

Soha nem nyúltam még mellé, mert akivel hozatom, ért hozzá, és németül is tud. ( Németül 1 kukkot nem értek. :) )

2015. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13:

Lehet, sőt biztos, hogy jobban értek az autókhoz mint te, hencegő nagypofájú. Tökéletesen tisztában vagyok a behozatali arányokkal is.

Látod, itt bevallod, hogy átvered az embereket és röhögsz rajtuk, tehát még buta is vagy. Jó lesz a beírásaidat elrettentő példának felhozni. Látod, látod...

Hogy megnyugtassalak, már sok embert sikerült lebeszélni arról, hogy az ilyen lókupecektől vegyenek autót, és maguk járjanak utána. Na ők nem bánták meg, hogy maguk intézték az autóvásárlást (ez már az előzőnek is szól).

2015. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azt még megjegyzem, hogy a dilettantizmus egyik nagyon szép jele, hogy a totalcar cikkeit idézgeted... Még a is lehet, hogy életedben nem hoztál be még autót és csak itt kamuzgatsz.
2015. jún. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem az hogy kinézi és hozom:) Úristen! No comment...:)


Akkor mégis hogy? Telepátiával indul a dolog? Kinézik a az internetes hirdetésekből, letárgyalják telfonon, és igen van aki nem ír fel 5-10 megnézendő autót, hanem nagyon rákattan egyre, vagy kettőre.


Ha tényleg hozol autókat, akkor tipikusan olyan emberek lehetnek az ügyfeleid, akik elhiszik a mesét, hogy tökéletes használtautók jönnek kölföldről.

Fogadok, kelet-magyarországi vagy, arrafelé vannak csak igazán az ilyen mentalitású emberek, nem egy ismerősömet majdnem át.szták ott ilyen hozott autókkal.

2015. jún. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Lehet, sőt biztos, hogy jobban értek az autókhoz mint te,"

Ismerős:) A már emlegetett 800 ezres autós csávó is pont ezt hitte:)


"Tökéletesen tisztában vagyok a behozatali arányokkal is."

Nem úgy néz ki:)


"Látod, itt bevallod, hogy átvered az embereket és röhögsz rajtuk"

Nem! Van aki olyan hülye, hogy saját magát b@ssza át! Lásd 800 ezres autó.


"Hogy megnyugtassalak, már sok embert sikerült lebeszélni arról, hogy az ilyen lókupecektől vegyenek autót, és maguk járjanak utána."

Aki ilyen embertől mint te tanácsot fogad el, az megérdemli:)

Amikor egy laikus maga indul neki a külföldi autóvásárlásnak abból általában az van hogy vagy jó autót vesz de piszok drágán. Vagy valami vackot amiért kár volt kimenni mert kapott volna itthon is olyat.


"Azt még megjegyzem, hogy a dilettantizmus egyik nagyon szép jele, hogy a totalcar cikkeit idézgeted."

Tudom, tudom. Mindenki hülye csak te vagy az okos:)


"Akkor mégis hogy? Telepátiával indul a dolog? Kinézik a az internetes hirdetésekből, letárgyalják telfonon, és igen van aki nem ír fel 5-10 megnézendő autót, hanem nagyon rákattan egyre, vagy kettőre."

Ha valaki azt normális dolognak tartja, hogy kinéz a mobile.de-n egy kocsit, beszél az eladóval aztán kiküld érte egy kriplit aki a saját pénzét (ha egyáltalán van neki) nem meri autóban tartani mert "túl kockázatos" azzal az emberrel nyakon felül komoly bajok vannak.


"Ha tényleg hozol autókat, akkor tipikusan olyan emberek lehetnek az ügyfeleid, akik elhiszik a mesét"

Nagyrészt általában normális emberek. Olyanok akik valóban hozzáértő autószerelővel jönnek és rendesen átnézik a kocsit. Vagy olyanok akik fogják és elviszik szervizbe átvizsgálásra. Ott nincs helye a mesének! Csak az ilyen már említett "okosok" jönnek egyedül vagy hozzájuk hasonló kvalitású barátjukkal együtt, hogy ők jaj de értenek hozzá. Náluk megint csak nem használ a mese mert azt se hiszik el ami igaz, viszont megvan bennük a képesség, hogy a nagy hozzáértés közepette megvegyék a legnagyobb lomot is.


Na mindegy. Részemről ennyi:)

2015. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!