Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kuplunghasználat árt...

Milyen kuplunghasználat árt az autónak?

Figyelt kérdés
Leginkább benzines autónál érdekelne. Ha úgy megyek az autóval, hogy egyáltalán nem vagy csak nagyon kevés gázt adok és egyébként csak a kuplungot engedem fel, az rossz az autónak?
2015. júl. 25. 01:43
 1/8 Petya183 ***** válasza:

Elindulásra érted ezt?

Én pl váltásnál úgy használom hogy ne nagyon csússzon meg (mániám) tehát hogy a váltó fordulata meg a motor fordulata nagyjából egyformán forogjon így.szerintem nem kopik annyira

Elindulasnal meg nemtudom melyik a jobb hogy kevés ideig de durván surlodik a tárcsa vagy hosszabb ideig de finomabban.... De pl ha nagy gázzal és gyorsan indusz el attól jobban fog kopni és rossz esetben szaga is lesz.

2015. júl. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ezeket nem értem sajnos pedig férfi vagyok :D fogalmam sincs mikor kopik ezért kérdem, és ezt a magyarázatot nem értettem, legalábbis választ nem kaptam a kérdésemre.
2015. júl. 25. 02:19
 3/8 Petya183 ***** válasza:
Nagy gázzal elindulni és lassan engedni fel a kuplungot szar!!! Ne csúsztasd mert akkor kopik a legjobban. Kellően 2000 fordulat körül és nem lesz baj. A kuplungra meg fordulatszámon ráérzel úgyis
2015. júl. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az rossz ha nem adsz gázt, mert akkor vagy le is fullasztod gyakran a motort, vagy csak hajtásláncot kínzod az alacsony fordulati remegéssel. Mindazonáltal a motor is kokszosodik belül ha nem melegedhet át rendesen (nem a vízhőfok).
2015. júl. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen az arany középút jó itt is. Se a durván nagy gáznál felengedett kuplung nem jó, se a kis gázzal sokáig csúsztatás. Az viszont alapvető igazság hogy ha minél nagyobb gyorsulást akarunk elérni induláskor annál nagyobb lesz a terhelés a kuplungon (is), a nagyobb terhelés pedig nagyobb igénybevételt, nagyobb kopást jelent. Ép ésszel, szélsőségektől mentes vezetéssel érhetjük el a kuplung leghosszabb élettartamát.
2015. júl. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Milyen árt?

Éreztél már ferrodol szagot? Az árt.

2015. júl. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hétköznapi használattal nehez lehet kinyuvasztani, hacsak nem nagyon béna az ember.


Ne is csusztasd tul sokat és ne is ugorj le róla hirtelen.

2015. júl. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%

Ne sírjatok már, én sokszor rárugok kanyarban meg stoptáblátol 3ezren engedem rá, stb. és bírja.


Nagyon "tehetségesnek" kell lenni, hogy valaki egy kuplungot szétverjen.

Kettőstömegű van, hátsókerekes, 100kw feletti, stb. és bírja, nincs ezzel gond.


A "helyes" kezelésére meg rákell érezni ezt nem lehet neten megtanulni...

Gyakorolj valakivel aki ismerősöd és segítene!

2015. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!