Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi egy autó átlagos...

Mennyi egy autó átlagos élettartama években mérve?

Figyelt kérdés
Itt egy teljesen új 0km-es autóra gondolok.
2015. júl. 26. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked senki sem fogja tudni megmondani.


En manapsag minimum 15 evre saccolnam de lehet hogy tobb.

2015. júl. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. Tárolás, karbantartás, futásteljesítmény stb. De függ attól is hogy hol nézzük. A németeknél egy 10 éves autóban már drága javítást nem végeznek nálunk meg megveszik kintről s ha kicsit kendácsolva is még évekig használják.
2015. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ hogyan bánnak vele. Ha normálisan karban van tartva, nem nyúzzák agyon vezetés közben, gyakran van olaj, szűrő csere, oda van figyelve minden kopó, fogyó alkatrészre. Tárolása is elé lényeges ha csak szabadtérben tudják tárolni akkor nagyon oda kell figyelni a rozsdásodásra, és ha van rozsdásodás időben tenni ellene, nem megvárni mire szétrohad. Meg ha normálisan be van járatva, nem gyilkolják menet közben, tehát rendeltetésszerű használatba van akkor akár 20 évig is autó marad az autó. Én egy 12 éves autót vettem ami igen csak elvolt hanyagolva, bár motorilag, meg a belső alkatrészek igen jó szőrbe voltak, egyedül a külső rohadásokkal kellett sokat dolgoznom meg néhány elfáradt alkatrészt kellett cserélnem, igaz ez egy fél felújítás volt mert menet közben is tűntek fel hibák, meg gondok bajok, de ezeket apránként 2 év alatt megcsináltattam, egy szerelő ismerős átnézte az összes csavarig és csinált egy fontossági listát, figyelembe véve a legszükségesebbeket hogy a műszakin is megfeleljen és én se törjem össze magam, és szép sorjában jött a többi kevésbé lényeges rész. A 2 évem alatt apránként ahogyan volt rá pénzem úgy csináltuk meg a dolgokat. Most az autón 5 év fiatalítást csináltunk festés is volt, belső takarítás bérelt géppel, üléseket kárpitokat magam cseréltem ki és húztam át, bontásból ezerszer jobb állapotban találtam belső elemeket hozzá mert az sajnos nagyon elvolt hanyagolva. De Az autóra már ráismerni sem lehet. És nem egy ember mondta hogy azzal ha a jövőben megfelelően tartom karban és odafigyelek rá, és vigyázok rá akkor még 10-15 évig az autó marad.
2015. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Inkább úgy kell már nézni meddig tartható fenn értelmes anyagi ráfordítással. Értelemszerűen szinte bármeddig fenntartható egy autó, csak bizonyos kor után már egyre többet kell rá költeni, itt jön a lényeg, hogy megéri-e.


Mai autokat amugy 15- 20 évig elhet reálisan, régebbieket még időtállóbbra tervezték.

2015. júl. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Kalapos bácsi nullkilométeresen vett hétvégi autója akármeddig elműködhet, 20 év alatt fog menni 60 ezer kilométert.


Étel- (autoalkatrész-, stb) futár autója keményen hajtva van, sok indítás, sok leállítás, sok városi km. lehet hogy két év alatt belevernek 200 000 km-t, és a futómű meg a motor a halálán van.


Szóval teljesen használat függő.

2015. júl. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk van egy 1.3-as wartburgunk, 1990-ben vette a nagypapám a Merkúrtól vadi újonnan. Múlt hónapban lett meg a 80.000 km. Tavaly decemberben volt műszakin, szó és minden hiba nélkül átment (kenőpénz nélkül!)


Műszaki előtt rá kellet költeni kemény 35.000 ft-ot. Ebbe benne van egy vadi új kipufog rendszer, hátsó fékmunkahenger, hátsó fékbetétek és hátsó fékdobok, valamint a kezdődő rozsdásodásokat kijavítottuk.


Most lekopogom, de eddig a gyújtásrotor és a gyújtás elosztófedél volt a legnagyobb hibája.


Ha ennyit kilométert megyünk vele és továbbra is így karbantartjuk, akkor szerintem még egy 10 évet kihúz.

2015. júl. 27. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Ha FIAT, akkor a garncia lejárta után kettő nappal kuka.
2015. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Nekem egy Skoda felicia pick up-om van.

17 éves a kocsi,szeptemberben megy műszakira,most kellett rákölteni kb.80-at,meg 2-3 nap lakatolás,ez utóbbit magam megcsináltam.Motorikusan jó.

Én úgy gondolom,hogy ez még éppen megéri(pick up esetében jól lehet vele dolgozni),de néhány év múlva már biztos nem szabad vele foglalkozni már.

Láttam az enyémnél pár évvel fiatalabb feliciákat totál szétrohadva,bontóban,tehát tényleg a használattól függ.

Mo.-on szerintem az átlag 13-15 év,nyugatabbra 8-10,nagyon gazdag helyeken akár 4-6 év max.

Persze az is lényeg,hogy a ma már "fogyasztói" életet élünk,és az autógyártók is 5-6 év gondmentességre tervezik a kocsikat.

A 90-es években gyártottak "örök" szériákat,Golf3,Audi,Merci akkori modelljei,Opel astra,favorit,felicia,oktávia,stb még volt egy pár,amelyek a mai napon is mennek,sőt még egész jók is vannak köztük.

Aztán 2000 után kezdődött az agyonelektronikázás,és a műanyag összepattintós világ.

2015. júl. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tomcatters ***** válasza:
69%
Hat az karbantartás es tipus függő is azért :) nekunk volt is van is egyszerre több kocsink 2008 ba adtunk el pl egy akkor 10 eves honda accordot amibe 480 valahanyezer km vol de ha jol emlekszem lengokarokat szilenteket... kopo alkatreszeket csereltünk .. motorikusan elektronikusan topon volt ... most 2014 be egy nissan primerat (1993) szinte ugyan ezeket kellett cserelni pluszban gaztartalyt kellett volna ... azt leadtuk itt a foti bontóba hozzateszem motorikusan elektronikailag nulla hibával(mind 2 autot ujkora ota használtuk) karbantartottuk ..Most jelenleg 2005 accord es egy 2001 toyota corolla maradtak meg szinten ujkoruk ota vannak nálunk ezekben is kopo alkatreszeket kelett cserelni eddig :)
2015. júl. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
20-25 évet bármelyik mostani új autó is ki fog birni.
2015. júl. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!