Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol kérdezhetek a KRESZ-ről...

Hol kérdezhetek a KRESZ-ről személyesen?

Figyelt kérdés

Telefonon, ügyfélfogadás, tudakozó,-bármi jó.

Legkényelmesebb a telefon lenne.


Mindig van valami kérdés amiről vitatkozom másokkal és mindenki mást mond. A KRESZ nem tartalmazza egyik kezembe került könyv sem, tehát olyan embertől szeretnék kérdezni aki tudja.


Általában rendőrökkel, autós iskolai oktatókkal, közlekedés felügyelőkkel, szoktam vitatkozni baráti alapon, és mind más véleményen van.


Pl:

Segédmotor kerékpár:

Üzemképes és megtankolva, biztosítás, jogosítvány, és bukósisak, nélkül tekerhetem e bicikli úton?

A rendőr szerint nem-> csak tolni szabad, a kresz tanár szerint minden további nélkül-> de nem mehetek vele, a közlekedés felügyelő szerint nem is tolhatom ha nincs a fejemen sisak nem él a biztosítás és nincs jogosítványom, mind3 kell!.

Itt mi az igazság?

A bíró mit mondana erre?

És még van egy csomó törvénybe nem foglalt kérdésem amiért büntethet a rendőr.

Ezért keresek egy hiteles KRESZ forrást amire ha hivatkozom akkor az megcáfolhatatlan.



2015. júl. 31. 23:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak neked:

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól:


[link]

2015. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Elolvasom köszi.
2015. júl. 31. 23:58
 3/14 szántóvető ***** válasza:

A bíró? kérdezd meg a bírót személyesen ahelyett hogy baráti alapon csendőrökkel vitázol.

ha segédmocira ülve közlekedsz akkor vezeted a járművet vagyis nem kerékpározol értelemszerűen.egy dilemmával kevesebb :)

csak hogy legyen min gondolkoznod az éjjel:a járda nélküli úttesten az autót toló személy gyalogosnak minősül vagy járművezetőnek?esetleg kézikocsit toló személynek?jó éjszakát.

2015. aug. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Halottam hogy éjjel biciklit toló személy ittas autóvezetőnek minősül. És tudtommal jogsi és papírok nélkül autót sem tolhatsz.
2015. aug. 1. 07:05
 5/14 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Elolvasom köszi."


Akkor értelmezd! Mellesleg le van írva a KRESZ-ben is, csak tényleg el kellett volna olvasnod!

A jelen esetben a rendőr tudta jól!


"III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


a)Vezető: az a személy, aki az úton járművet vezet, vagy állatot hajt (vezet). A segédmotoros kerékpárt és a kerékpárt toló személy nem minősül vezetőnek. A gépkocsivezetés oktatása és az azt követő gyakorlati vizsga során vezetőnek az oktató minősül."


Tehát ha rajta ülsz, akkor már vezető vagy, és kellenek a cafrangok, ha tolod akkor gyalogos vagy, és nem kell semmi. Persze ha megfog a rendőr és meleg a blokk, akkor az már közvetett bizonyíték arra, hogy mentél vele.

2015. aug. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Miközben olvasom rájöttem hogy amit küldtél 1975-ig volt érvényes! 2009-ben alig maradt ami igaz belőle. Lettek új táblák meg minden.

2015. aug. 2. 08:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Amit John linkelt 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet nem idejét múlt, hiszen a kiadás óta sokszor módosították, nem 1975-ig volt érvényes, hanem abban az évben lépett hatályba! (A többi jogszabály nevében szereplő dátum szintén a hatálybalépés idejét jelzi)


Ha nem lennél ennyire értetlen, akkor még azt is elolvashattad volna, rögtön a címsor után, hogy "A jogszabály mai napon (2015.VIII.2.) hatályos állapota".

Ha pedig az oldal aljára lapozol, akkor még a módosítások idejét is megtudhatod!

Képzelem, hogy örülhetnek az ismerőseid amikor kérdezel valamit, majd nekiállsz értetlenkedni!


Ne aggódj, jó menedzser leszel, hiszen azoknak kell mindent a szájukba rágni!


Felesleges privát levélben anyáznod, mert azokat nem olvasom el soha.


:D

2015. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudod nekem az a célom hogy tökéletesen megtanuljam a kreszt hogy biztos ne legyen baleset. :)

Addig nem közlekedek forgalomban ameddig nem vagyok bizonyos valamiben.

Sajnos a betegségem szabály mániákussá tesz ha nem tarthatok be egy szabály vagy meg kell szegjem vagy valaki megszegi a környezetemben akkor rettenetesen rosszúl érzem magam és képes vagyok tömegverekedésbe vagy több órás vitába kezdeni. Nyitott vagyok arra amit nem tudok és mindig keresem a forrást ami biztosan igaz és eredeti szabály. Ha mindenki betartaná a szabályokat akkor nem lenne közúti baleset. :D

2015. aug. 2. 13:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha jobban megnézted volna amit olvasol, akkor az oldalon az első mondat:

"A jogszabály mai napon (2015.VIII.2.) hatályos állapota"


Ha eljutottál volna a végéig, akkor látnád, hogy ott van felsorolva 420 módosító határozat. :D

De ha sikerült újabb kreszt találnod, akkor szólj :D

2015. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát igaz ami igaz nem olvastam végig csak háromnegyedéig.

Nézegetem a többi forrást és a könyveimet is.

Megtanulom mindenáron az biztos.

A régit is az újat is és a módosításokat is.

2015. aug. 2. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!