Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új, illetve használt autó...

Új, illetve használt autó vásárlás? Fiat barchetta?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy fiat barchettat vásárolni, az autó '99 es évjáratú, tehát nem egy mai gyerek.

Ha egy ilyen autó mellet dönték milyen gyakran kéne szervízbe járni? Alkatrészeket lehet talalni emberi áron?

Egy autószerelő ismerősöm szerint fiatot nem erdemes venni... Van alapja az állításának?



2015. aug. 2. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vedd meg. "ef" betűs autót ne! Ford,Fiat meg francia. Ezt egy olyan szerelő kollégám mondta nekem aki 26 éve nyomta.


De Te tudod. ;)

2015. aug. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16 éves autóból 2 fajta van, ami még egyben van, és ami már elkezdett szétesni.

Mit gondolsz melyiket adják el az emberek?

2015. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell vele szervizbe járni. Egyszer odaviszed, aztán gyakorlatilag ott is hagyhatod.
2015. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ford Fiat, francia? :D Hagyjuk már ezeket a hülyeségeket légyszi...Az Opel sose kop el; Ha nincsen gondja legyen Fordja..blabla...ezeket a mondásokat nem mostanában találták ki..

Nah nézzük, mielőtt a konkrét kérdésre válaszolnék, egy gyors észhez térítővel kezdenék:

1. Honda Civic 1.5 (1995)- 1999-ben vettem, 4 évesen, első gazdásan és teljesen jó állapotban - ~ 50.000 km-el. Nem volt rossz autó, de a megállíthatatlanul zörgő kipufogó kikergetett a világból. Állandóan futómű beteg volt, a hengerfej tömítés se szerette túlzottan..2003-ban adtam el úgy, hogy nem sikerült megszeretnem csak használtam, viszont az árát jól tartotta.

2. Peugeot 206 1.4 (2003) - 2 évesen vásároltam, sokan figyelmeztettek, hogy francia, meg tömegszéria stb..Háát...180.000 km-t tettem bele a munkámból kifolyólag és azon kívül, hogy 2010-re kirügyezett a sárvédőíveknél- kinti tárolás, téli használat stb..más hibám nem volt. Egyszer az elektromos ablakot is vezérlő kábelköteg a bal első ajtóban kitört, amit 500 Forintért meg egy szál cigiért az autóvillamosságis srác kb 20 perc alatt kijavított. Megszerettem! Hálás jószág volt..2010-11 telén adtam el.

3. Kaptam egy céges autót, Megane 2010 őszétől van nálam, szintén francia, szintén szeretem, szintén megbízható...ámde...a céges autó mellé úgy gondoltam mégse járja, hogy nincs egy saját "hobbi"autóm...ezért elkezdtem kabriókat böngészni..2 ülés elég...asszonypajti + én aztán csókolom...Nos..Mx5 még horror áron ment, 206 CC-t szerettem volna de akkor épp nem volt szimpatikus eladó..aztán egy hirdetésen megakadt a szemem..Barchetta..nem is hallottam róla..utánanézek..hm...ez tetszik!

Eltelt pár nap, a városban ráfixálódtam a parkolóban egy kis Ferrari kinézetű mini-szappantartóra...vúúúú..ez a Barchetta..ilyen élőben...hát nekem EZ KELL!

Rá pár hónapra sikerült is egy szépet találnom.

4. Fiat Barchetta (1998) 2012 nyarán vettem, jelenleg ez 4. "szezon" nálam és rosszat nem tudok mondani. 2 személyre kényelmes, elég dinamikus is. Tető nem ázik be ha nem kézi mosóba viszem, ott a magasnyomású azért be tud juttatni 1-2 cseppet a kéderek között...fogyasztás ok, fékek ok, futómű nagyon ok. Motor: olajat + vizet nem eszik. Egy sajnálatos incidens miatt lökhárítót kellett rendelnem hozzá mert egy drága jóember a Tecsóban beleszúrta a vonóhorgot, utána le is tépte előremenetben..azt hittem sírok..de bontottat találtam a 2. bontóban akit felhívtam, kemény 34.000 volt úgy, hogy a ködlámpa is bennevolt...amire amúgy is pályáztam. Szóval alkatrész van..vezérlés, hosszbordásszíj stb..Unixba bamész reggel, délre vagy másnapra ottvan amit kérsz..minden van..ugyan annyiért mint egy Golfba..évi 5-6 ezret hajtok bele max, télen is néha előveszem, de alapvetően nyári autó a céges miatt.. Ha tetszik vedd meg és jó szórakozást, imádni fogod! :)

2015. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!