Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia tuono 50 motorkerékpár...

Aprilia tuono 50 motorkerékpár sorozatosan megragad, miért?!

Figyelt kérdés
Üdv a tisztelt szakértőknek ! A kálváriám időrendben : vásároltam egy aprilia tuono 50 segédmotort , am6 blokkal , vízhűtéses . 160 km hazahoztam a saját lábán ,gondoltam minden rendben lesz :)Végsebességre csak 85-öt ment ,és nem pörgött 8500-nál többet . A karburátoron nem volt szívató ,ezért lecseréltem egy Tun'R 17,5mm-es karburátorra .Ezt felrakva kiderült a 90-es m6-os főfúvóka nagyon kicsi neki , nem ment , ha a szívatót ráhúztam megindult 105-el is hasított 11.000-es fordulattal. Kiderült miért is kicsi a karbi hozzá ,ugyanis a henger víztömítése átszakadt,a gép megragadt ,szétszedés .Kiderült hogy 70-es noname hengerszett van rajta .A henger falára pici felkenődés nyomok voltak , de nem komoly,összeraktuk , tömítés csere , a főfúvókát felfúrtuk 110-es méretűre. A motor jön-megy , de már csak 9-10 ezret pörög ,5-6 sebesség fokozatban már csak 9 ezret . Városban ahol nem tudom kihúzatni rendesen ott nincs baj.VISZONT ha csutkagázon megyek vele 3-4 km-ert hirtelen megragad , kezem a kuplungon ! Visszahűl , ismét használható . Kenés van ,hűtés is van , a karburátort dús keverékre állítom , és mégis . Megőrjít ez a sz@r , valaki segítsen , mi okozza ezt , mit tegyek , felgyújtsam ?

2015. aug. 2. 15:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Mivel vas henger, így rozsdásodik is, a hűtővizet lecseréltem de rögtön habos, és piszkos is lett az első Kőr után. A karburátorban nem csak az olajmennyiség számít ha jól tudom, hanem megfelelő mennyiségű benzin is kell az öblítéshez, vagy nem jól tudom? Magyarul kis méretű karburátor miatt is megszorulhat?
2015. aug. 2. 17:34
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet érdemes lenne venni hozzá valami hűtőrendszer tisztító folyadékot és párszor átmosni vele. Biztos szereti a szivattyú is a koszt.
2015. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 joco5582 ***** válasza:

#3: Az egyik válaszban felmerült, hogy a karbi 17-es és hogy nem elég a 70-es hengerhez. Nem kell ettől tartanod, sokkal kisebb karbit is fel lehet fúvókázni úgy hogy jó legyen. De a helyes főfúvóka nélkül semmi se fog jól működni. A vízpumpa, a olajszivattyú hiba és a főtengely hiba is teljesen mást csinálna. Példa. Vízpumpa nem megy 90-es tempónál ez a hiba már nem maradna nyom nélkül. Rendet tenne a dugó a blokkban. Ráadásul ha láttál már szétszedve, akkor láthatod, hogy nem egy űrtechnika, ha a lapátok letörnek vagy ha a víz elfogy akkor nem lesz vízhozam. Akkor ilyen erővel lehetne termosztát is.

Az olajozó rendszer nélkül, meg egy kör után oválisra kopna a dugó, ha előbb meg nem ragadni. Nem kéne oda maxi gáz. A főtengyely csapágytól először szimmeringes lenne a blokk, ami instabil alapjárattal kezdődik.

Kell egy gyertyakulcs, és ne legyen olaj a benzinbe, az mindent összekuszál. Azért van a különolajozás - főleg ha működik is.

Remélem segítettem

2015. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!