Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi autó behozatala...

Külföldi autó behozatala iránt sokan érdeklődnek, akár hobbi szinten is?

Figyelt kérdés

Én most akarok behozni próbaképpen 1et, h mégis milyen meg legyen benne tapasztalatom. Olyat hoznék be ami nekem is tetszik és az ára is jó, így ha nem kel el (azonnal) akkor megtartom (addig).

Utánnajártam alaposan a témának és beszéltem is sokakkal akik rendszeresen hoznak autókat. Szakértelem megvan az autókhoz, egyedül a nyelvtudás hiányzik, abból is főleg a német :S

Tudtok esetleg ajánlani olyan fórumot ahol ilyen érdekeltségű emberekkel lehet találkozni és akár közösen kimenni, vagy olyat aki akár csak hobbiból csatlakozna és segítene a nyelvi akadályokban.


2015. aug. 4. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze biztos lesz valaki aki egy önjelölt autószakértőt utaztat Németországba, hogy meggazdagodjon rajta:)


Nekem megvan a nyelvtudás és legalább akkora szakértelem, mint neked. Viszont időm nincs, leginkább az itthoni papírmunka intézésére. Ezért nem csinálom

2015. aug. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minimális német kell csak hozzá, annyit saját magad is összeszedsz otthon. Alkudozni kell és tőkére van szükség. Sokszor kell kimenned, ha jót akarsz kifogni jó áron, ami a mobilen van az a töredéke a kinnt eladó autóknak. Ott kicsit máshogy működnek a kereskedések mint itthon. Sokkal nagyobb a vevőkör, rengeteg a magyar, bolgár, jugó, román és török nepper. Egy kinti telephelyre napi szinten megfordulnak ezek. Neked be kell előznöd őket. A jó kocsi amúgy kinnt is drága. Olyat kell keresni amin minimális esztétikai hibák vannak, és olyat is csak akkor ha megvan az embered aki neked ezt olcsón kijavítja. Vagy ha találsz egy top autót jó áron azt gyorsan meg kell venni. Nem olyan mint itthon, hogy 1 hetet is tudsz filózni rajta.
2015. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:

Hmmm.

Mihez is kell az a fene nagy nyelvtudás? Már bocsánat az idétlen példáért, de a néma autószerelő átnézi az autót, és fölemeli a hüvelykujját, hogy jó. Esetleg ha megvan a vezetett szervizkönyv, akkor el tudod olvasni, mikor mit javítottak. Az ára nagy valószínűséggel rá van írva. Alkudozni pedig mindenféle nyelvismeret nélkül lehet. :)


Az utolsó gondolatod:"..olyat, aki akár csak

hobbiból csatlakozna és segítene.." a nagy meleggel magyarázom. ;)

2015. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem simán vannak olyanok akik akár csak kalandvágyból is csatlakoznának egy ilyen akcióhoz. Világotlát, nincs jobb dolga, érdekli az ilyesmi csak nem akar rá költeni. Stb..
2015. aug. 15. 17:59
 5/7 veterán vas ***** válasza:

Bizonyára így van!

Vannak emberek, akik csak a Te hívásodra várnak, csak Neked akarnak segíteni, sőt életcéljuk, hogy Téged egy kifogástalan, külföldről származó autóhoz hozzásegítsenek. Úgy annak megszerzésében, mint minden adódó műszaki és jogi probléma megoldásában is maximálisan támogassanak.


Keresd meg őket, sok sikert. :)

2015. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém egy valódi 0%-os válasz lesz, mert sokaknak nem fog tetszeni, de igyekszem a valóságot leírni.

Sokan foglalkoznak magánnepperkedéssel. Már sok az eszkimó és egyre kevesebb a fóka. Én is ismerek több ilyet, mint te.

Van aki feketén csinálta és a NAV már megereste, hogy mi is van a be nem fizetett adóval...

Van aki autószerelőként csinálja hivatalosan, cégesen, de nem tud nagyot szakítani az üzleten, mert adózik utána.

Van aki direkt arra utazik, hogy megvegyen egy lepukkant roncsot, behozza és kikozmetikázza kívül belül, a motorolajba tesz valami olyna adalékot, hogy selymesen jár annak ellenére, hogy már szétkoptak a csapágyak, és eladja újszerűként meghirdetve. Nála a NAV még nem jelentkezett egyelőre, de olyan kilens már igen, aki beígért neki egy alapos ronggyáverést és még egy pert is. A per már elindult és alighanem sokba fog neki fájni.

Választhatsz, melyik variáció szeretnél lenni.

Sehogy sem olyan brutál üzlet ez, mint hiszed, vagy ahogy elhencegnek egyes autóbehozók vele (amíg bele nem buknak).

A másik, hogy ingyen ne várd, hogy csak úgy hobbiból segíteni fog valaki. Te hol dolgozol mit dolgozol? Mi lenne, ha a főnököd megkérdezné, hogy mi lenne, ha holnaptól nem pénzért, hanem hobbiból járnál be dolgozni?

A nyelvi akadályokra nagyon jó egy nyelvtanfolyam, vagy egy magántanár. Ez is pénzbe kerül, úgy oldhatod meg ingyen (ha jó magyar szokás szerint minden ingyen kellene), hogy családtagtól kölcsönkérsz egy nyelvkönyvet és megtanulod. A német kiejtés nem olyan nehéz, furmányos, mint az angol. Vagy tolmácsot kérsz. Nem szemétkedtem az írásommal, csak először azt a szemléletet kellene elsajátítani, hogy minden pénzbe kerül, az is amit te veszel igénybe. Ezt a szemléletet sajnos nem vallják Magyarországon, ezért is tart ott, ahol...

2015. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy csak az az opció, hogy aki kimegy vele, az csupán a nyelvi akadályokban segít. Ha már 2-en mennek, behozhatnak 2 autót is. Egyszerűbb a kinti ideiglenes autóbérlés is (2-en egyszerűbb visszavinni a bérelt autót, miután megvették az elsőt). Meg több szem többet lát. Könnyebb a kocsit is 2-en átnézni.


Én gondolkoztam külföldi autóbehozatalban, amikor sajátot kerestem. Annyira gyatra volt az itthoni kínálat abból a típusból, amit kerestem, hogy erősen gondolkoztam a külföldi autón. Csak nálam meg pont a fordítottja a probléma, hogy nem nagyon értek az autókhoz.

2019. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!