Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nulla tudással, (nem nagyon...

Nulla tudással, (nem nagyon értem még) érdemes elkezdeni a jogsit?! Vagy jó ha már értek előtte valamit amikor jelentkezem?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért hívják tanfolyamnak, mert ott meg tudsz tanulni mindent. Mindenki nulla tudással születik, látod mégis mennyi embernek van jogsija.
2015. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre vannak a tanfolyamok.


22 éves koromig semmi jogsim nem volt, nem is értettem se a kocsikhoz, se a motorokhoz, se semmihez, szó szerint semmit. Férfi létemre!! 26 évesen meg A,B,C jogsim megvan. Nekem érdemes volt akkor nulla tudással elkezdeni?

2015. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !! Akkor el megyek és jelentkezem ! :) Erőt adott ahogy ezeket elolvastam. Köszönöm! Ment a zöld kéz :)
2015. aug. 7. 22:38
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Van, aki vezet a családban? Szoktál vele utazni? Biztonságosan vezet? Ha igen, akkor már nem nulla a tudásod.


Először a KRESZ, amit még fogsz tanulni. Nagyon keményen be kell seggelni. Ha rákérdezeknek, vagy élőben találkozol egy szituációval, gondolkodás nélkül kell rávágni a választ, vagy gyorsan végig gondolni. Kezség szintén elsajátítani egy átlag embernek az oktatás mellett az első vizsgáig sikerül. Sokat tesztezel, abból is tanulsz és segít a vizsgán de többet kell tudni, mint ami elég a vizsgára.


Ez nem nehéz, mert logikus.


Aztán van vezetés elméleti oktatás. Alapvető műszaki, menetdinamikai, közlekedési, karbantartási anyaggal tömik a fejed. Ezeket is kérdezik KRESZ vizsgán, de ez is logikus, illetve az oktatók jól elmondják. (remélem)


Az első gyakorlati óra az autóval való ismerkedéssel telik. Aztán pedál kezelések. Parkolások. Aztán 3-4. Óra körül már mész is forgalomba.


Ne izgul. Az csak a látszat, hogy te vezetsz ilyenkor.

A valóság, hogy az oktató vezet. Ezért! Minden amit mond az ügy van!! Akkor is, ha szerinted veszélyes vagy nem tudod megcsinálni. Akkor is úgy van, ahogy az oktató mondja. Ha kell úgy is belenyúl. Az elején még sok ilyen lesz. Ha balesetet okoznál azt csak autón kívül tudod, mert az oktató a vezető, nem te. Tehát ővé a felelősség. Ez nem azt jelenti, hogy szándékosan legyél barom :) hanem hogy véletlenül nem fogsz semmi rosszat csinálni, mert rögtön korrigál az oktató. Akkor is figyel, ha szerinted nem oda néz.

Tehát ne izgulj!


Mai rendszerben nincs külön rutin vizsga és oktatás. Ezért az átlag 40-45 óra alatt jut el a vizsgáig. A tapasztalatabbak, fogékonyabbak gyorsabban, akár kötelező óra számon belül fel tudnak készülni. A kevésbé fogékonyabbak akár 100 óráig is eljutnak. De ugyan olyan jól fognak a végén vezetni: forgalomban résztvevői szinten.


Az iskolák választása abban könnyűbb ma, hogy a tanulók teljesítési eredményének statisztikákját közzé kell tenniük. És ebből az látszik mennyire képesek jól tanítani. Ez fontos, bár kevesen tudják.


A vizsgán azt, aki csak a kötelezőt vezette le, keményebben kezelik, mert kevesek képesek valóban olyan kevés tudással jól megtanulni. Mellesleg aki érzi, hogy menni fog és az oktató is alá támasztja, azok nem is szoktak bukni ilyenkor. Aki már 5-10 extra órát vett, avval szemben már megvan az a feltételezés (indokkal), hogy nagyobb a gyakorlata. Ez jó pont a vizsgán, de majd látod. Mennyi kell.


Szóval még egyszer: ne izgulj, mindenki kezdő volt egyszer és nem egyedül kell megtanulnod, hanem oktatják majd.

2015. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

32 évig sosem ültem előtte a volánnál. fogalmam sem volt pl, hogy azok a pedálok nem egyformák ott alul. ráadásul 2 lábra 3 pedál... pfff...

aztán megtanultam. szeretem :D

2015. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Ment a zöld kéz! :)
2015. aug. 8. 10:50
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

"22 éves koromig semmi jogsim nem volt, nem is értettem se a kocsikhoz, se a motorokhoz, se semmihez, szó szerint semmit. Férfi létemre!!"


Mit befolyásol az, hogy valaki nő vagy férfi, cigány vagy zsidó, vagy angol, vagy magyar, vagy néger, vagy kínai?


Kérdező!


Nagyon sokan csak felvágásból vezetgetnek a tanfolyam előtt, hogy utána dicséreteket kapjanak, hogy ők milyen gyorsan meg tudták tanulni.


De sokaknak nincs egyáltalán lehetőségük, mert nincs a családban, rokonságban autó.


Én pl. amikor először voltam gyakorlati órán, azt sem tudtam, hogy hol kell bekapcsolni egy ablaktörlőt, vagy egy távolsági fényszórót.


Aztán (a motor kivételével) az összes jogsit megcsináltam.

Hibapont nélkül elsőre.

Most én is írhatnám ide, hogy nő létemre, de nem tudom, hogy az mit is változtat az egészen.

2015. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És ha már a vezetésnél járunk... mindenki a kocsiban ül (először) amikor kezdjük? Nem égő,ha mondjuk nem tudok dolgokat és mögöttem meg ott ülnek a többi tanuló?

Illetve a kreszt is megtanuljunk rendesen a suliba,ugye? :)


Bocsánat..,csak nagyon parázom. Igazából a lenézés végett illetve hogy nem kis pénz és kíváncsi vagyok menni fog e :)

2015. aug. 19. 09:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lesz, aki lenéz majd, de kit érdekel? Te csak az oktatóra figyelj, hogy mit magyaráz, és igyekezz megjegyezni. Az ilyen "én már 10 éves korom óta rallizok apám kocsijával" Jóskák meg hadd monbdják a magukét, ha ahjoz van kedvük. Egyébként meg nem feltétlen vannak többen a kocsiban, amikor én tanui

Ltam ilyen csak ritkán fordult elő.

2015. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Leadtam a jelentkezésem! Hétfőn lesz tájékoztató ! :) Köszönöm mindenkinek aki írt... a biztató szavakat! :)
2015. aug. 19. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!