Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keménytetős 4 üléses kabriók...

Johnysmith kérdése:

Keménytetős 4 üléses kabriók összehasonlítása. Vásárlás céljából szeretnék tanácsokat/tapasztalatokat kérni tulajdonosoktól/szakemberektől. Szempontok: megbízhatóság, fogyasztás. Milyeneket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
(peugeot-ra cc 206,306 stb gondoltam eredetileg de ez hátul túl szűk). Nézegettem több használtautós weboldalt de sok helyen csak vásznas vagy targatetős van. Olyan típusok érdekelnek amelyek hátul is kényelmesek és 4 személyesek.
2015. aug. 17. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Astra, Volvo én ezekkel szemeznék, mennyi a keret, milyen motor kell?
2015. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem a kabriókat, nekem is volt már de olyanba még soha nem ültem ami hátul is kényelmes... MÉg a 6-os BMW cabrioba is nagyon kics a hely hátul, éppen el lehet férni.


A P206/306-ot elejtsd el nyugodtan ilyen szempontból, én 183 cm vagyok, ha én vezettem (nővéremnek volt 206 cc cabiorója) akkor a vezető ülést KOPPIG toltam. Tehát hozzáért a sofőr ülés a hátsó üléssorhoz, 0 lábhelyet hagyva.


A kemény tetőnek további hátránya, hogy az amúgy is szűkös csomagtérből még többet elvesz.


Én azt javasolnám neked, hogy keress vászontetősből olyat típust, aminek van gyári keményteteje. Ősz végén felrakod, egész télen "Jóvanazúgy" és akkor télen egy kupéd van. Tavasszal meg lekapod és hurrá nyaralunk.


Nekem B4-es Audi cabriom vot ( [link] ), abból van 1.9 TDI ami nem egy rakéta, de 5 literrel eljár. 2000-ig gyártották, tehát nem mai csirke, de olcsó hozzá minden és mai napig nagyon jó formája van.

2015. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Peugeot 206 gyakorlatilag 2 személyes, én elfelejteném. A 190 centimmel nemhogy hátra nem fértem be, hanem jóformán a kormányhoz sem, a fejem pedig kilógott a szélvédő felett!! Tehát szinte életveszélyes számomra vagy bármilyen magasabb embernek.

Én Volvót vennék, egyébként a vászontetőstől sem kéne félni.

2015. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, szétnéztem itt is a fórumon, nagyjából már körvonalazódott milyenek a lehetőségek, elég szegényes a kínálat.


Használtan venném, ideális ár 1mft, max 2mft lenne amit hajlandó lennék egy normálisan megtervezett cabriora szánni. Motor nem kell hogy nagyon erős legyen, 80kw elég.


Őszintén szólva a vásznas/ponyvás tetejű járgányok nemcsak rondák számomra hanem egyúttal a gyártó igényességét/szaktudását/odadását is tükrözi.

Ezért ragaszkodom mindenképp egy nem összetákolt tetejű típushoz.

2015. aug. 17. 18:11
 5/16 anonim ***** válasza:

Szaktudás, aham.

Na rendben, végülis azt veszel, amit akarsz...

2015. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azt elfogadom bármikor, hogy neked nem tetszenek a vászontetők, ez egyéni ízlés kérdése. De az egy hatalmas baromság, hogy a vászontető bármilyen szinten tükrözné a gyártó szaktudását vagy igényességét...


De szerinted egy 2014-es BMW M6 cabrio egy fos autó, mert vászonteteje van?!


A vászontető egy nagyon praktikus dolog a kabrióknál, mert:


- Könnyű, tehát csökken a súly

- Sokkal kisebb helyen elfér, mint a keménytető, így több hely marad az utastérben és a csomagtérben



És ennyi. Az időjárást ugyan olyan jól viseli, télen ugyan olyan jól (ha nem jobban) szigetel, mint a keménytető és gyorsabb nyit / zárni.

2015. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Abban igazad van hogy a vászontető könnyebb és kevesebb helyet foglal mintha aluból csinálnák meg a keménytetőt.

De egy többmillás autót ne csesszenek már el a gyártók azzal, hogy egy 50 ezer ftos ponyvát raknak fel ami elcsúfítja az amúgy gyönyörű karosszériát, pláne "jobb" gyártók esetében.

Ha a peugeot meg tudta tervezni a járgány vázát olyan erősre hogy elbírja a nyitható tetőt és ne essen szét az utasokkal(szaktudás), akkor ne spórolják már le a többi gyártók se egy vacak vászonnal.(igényesség)

2015. aug. 17. 22:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Fogd már fel az előző választ. A te ízlésednek van csak baja a vászontetővel. Amikor egy hulladék Peugeotra meg tudják csinálni akkor egyértelmű, hogy minden más kocsira is meg lehet. Az egyéni ízlésed, hogy neked nem tetszik, ami oké. De hogy ez alapján ítélni meg autókat minőség szempontjából... Az a ponyva sem 50.000 Ft, mint amit a kertben húzol a palánták fölé. Pusztán nincs akkora igény a keménytetőre a fentiek miatt
2015. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

- Egy ponyva nagyon nem 50e, ezek nagyon speciális anyagok, 3-400e ft körül húzzák újra csak a ponyvát! És akkor még magáról a szerkezetről, ami tartja nem is beszéltünk

- A vászontető nem "csúfít el" semmit. Neked nem tetszik, másnak meg igen. Ezt már megbeszéltük

- Mindenki meg tudja tervezni a járgányt olyan erősre, hogy elbírjon egy merevtetőt (lsd. szinte minden vászontetős kabrióhoz lehet venni külön merevtetőt). Főleg azért, mert egy cabrio akkor van igazán nagy terhelésnek kitéve, mikor nyitva van a teteje, hiszen a tető önmagában merevíti a karosszériát. Egyszerűen nem akarják a gyártók megtervezni, mert egy vászontető teljesen oké.

- Egy vászontető amúgy sokkal komolyabb szaktudást igényel, hogy pl.: borulásnál se sérüljenek az utasok.


Szóval egyezzünk meg abban, hogy neked nem tetszik a vászontető és ennyi. Minden más amivel érvelsz butaság.

2015. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

OK, előbb-utóbb megtalálom a szempontjaimnak megfelelő típust. Eddig még nem volt cabriom,kipróbálni sem volt alkalmam.

A keménytetősek közül szerintetek melyik kényelmes hátul?

(mindegy hány férőhelyes)

2015. aug. 18. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!