Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti balesetet okoztam...

Közúti balesetet okoztam motorral, szabálysértési eljárás indult ellenem melynek értelmében pénzbírság illetve 3 hónap járművezetéstől való eltiltás szerepel. Az A mellettt a B kategóriát is bevonhatják?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Járművezetéstől vagy kategóriától eltiltás?

Na ugye.

2011. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Járművezetés, én ezt értem csak azt nem hogy ezt hogy lehet. Két külön dolog, ezért kell kétszer lerakni jópénzért a kettőt.
2011. jún. 15. 17:36
 3/11 tetro ***** válasza:
54%
nem, nem két külön dolog. ha te veszélyesen közlekedsz, akkor azt mindegy mivel teszed. és a jogosítvány sem így működik. nem két jogosítványod van, hanem az egy jogsid több kategóriára hatalmaz fel, ha több dologra vizsgázol le.
2011. jún. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Mit nem lehet ezen érteni? Járművel okoztál balesetet, tehát nem tudsz járművel közlekedni. Pont.
2011. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, A kategóriás jogositvány nélkül szabálytalankodsz motorral akkor NEM VEHETIK EL a B-t, ez megtörént egy ismerősöm fiával onnan tudom. Viszont ha van rá jogsid akkor meg elvehetik mindet, logikus.
2011. jún. 15. 17:52
 6/11 tetro ***** válasza:

"Engedély nélküli vezetés, és a vezetés átengedése engedély nélküli személynek

Büntetés: 100.000 Ft + eltiltás"

de, elvehetik, el is veszik :)

2011. jún. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, eltiltották, A-kategóriától. Tehát ha akarna se tudna levizsgázni rá egy ideig. A B-t nem vették el.
2011. jún. 15. 18:04
 8/11 tetro ***** válasza:
pedig a törvény szerint elvehetik, olvasd el a jogszabályt
2011. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3 hónap nem a világ vége. Qrvára irigyellek érte. Nekem egészségügyi sz@rság miatt vették el egy éve, azóta kiderült, hogy semmi bajom, fél éve küzdök, hogy visszakapjam!!!!!!! Áááá...

Ja, A és B.


Kitartás.

Ja, és elveszik.

De csak 3 hónap... basszus.

2011. jún. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Részvétem.


3 hónap tényleg nem sok de munkámhoz elengedhetetlen az autó. Most fellebezhetek, mászkálhatok mindenféle papírért melóhelyre meg ide-oda...

2011. jún. 15. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!