Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt Lexus-t megéri venni...

Használt Lexus-t megéri venni átlagos fizetésből?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy régi Lexus-t, lehetőleg egymillió alatt, de ahány ismerősöm csak létezik, mindenki le akar beszélni róla, mondván, ennyiért csak egy agyonhajtott roncsot kapok, meg hogy nagyon drága fenttartani, drága hozzá az alkatrész, stb. Igazából pont azért akarnék Lexust, mert állítólag az a legmegbízhatóbb autó, és reményeim szerint nem fog tönkremenni...

2015. szept. 13. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A lexus akár honnan is nézzük anno egy luxus autó volt. Lexus-->luxus. :D És egy tízen, de inkább húszon éves luxus autónak nem középkategóriás alkatrészekre lesz szüksége egy esetleges, de inkább valószínűsíthető meghibásodás esetén. :D Ha neked ez az álmod akkor hajrá, de szerintem sem túl jó ötlet. Egy pénztemető lesz. :( Mivel ritkábbak még drágábbak az alkatrészek, mint egy húszon éves bmw-hez pedig az se semmi. 22/f
2015. szept. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Egy túlárazott Toyotát úgy,hogy az alkatrészek egy vagyonba kerülnek és átlag fizud van?
2015. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amit hirtelen 1 millióig találtam az mind 3+ literes motorral szerelt benzintemető volt... szóval ha egy misiből akarsz venni, nem elég, hogy alkatrészek sem olcsók, ráadásul valszeg széthajtottat fogsz csak kapni, de mellé még arra is érdemes számolni, hogy 12 liter alatt biztosan nem mész el, inkább felette.
2015. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak az átiratás 135 ezer körül van + biztosítás. Városban 16.4l/100 km Országút 8.8L/100 km de erről ne is álmodj. 1655 kiló ez miatt a 225-ös gumik is gyorsabban kopnak plusz a nagy nyomaték miatt. A Lexus tényleg egy nagyon megbízható technika a statisztikák szerint de ez nem véletlen, minőségi alkatrészekből van összerakva ami drága. Tájékozódj az alkatrészek felől és kérdezz rá hogy milyen árban vannak a bontott alkatrészek. Bármennyire is jó autó de ez is elromlik. Az autó vételárán és az átiratási költségen felül alsó hangon mondva, legyen még fél milla tartalékban plusz egy hozzáértő szerelő. A márkaszervizt azt elfelejtheted nem tudnád megfizetni átlagfizetésből.


Még mielőtt forrófejjel és hangulatból belevágnál egy ilyen vásárlásba, piszkosul járd körbe ezt a témát nehogy egy nagy szopás legyen a vége.

2015. szept. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, hát igen, hasonlókat mondtak az ismerőseim is. Akkor valószínüleg maradok a toyotánál, végül is hasonlóan megbízható, csak nem olyan luxus. Egy jó avensis vagy corolla talán bírni fogja.
2015. szept. 14. 00:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Helyes.! Mind a kettő nagyon jó választás.!
2015. szept. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
lexusból is van kicsi, például ott az IS200 ami kb egy BMW E46 320i szintű autó, ugyanúgy 2 literes sor6-os motorral, hátsókerék hajtással viszont a 320i-ban csak 5 sebességes kézi váltó van, míg az IS200-ban 6-os, és a sport kivitelekben még sperrdifi is van, az E46 BMW-ben meg egyikben sincs (csak az M3-ban)
2015. szept. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tomcatters ***** válasza:
Ahogy az utolsó irja is 200 igen... bar ott vvt-i motor van... azoknal figyelni kell az olajfogyasztásra... vvt-i egyik gyengeje.... nekem is van egy corolla 1.4 vvt-i ami eleg jol eszi az olajat sajnos ... :)
2015. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
1 milla alatt eleve nehéz jó, használt autót venni. Én inkább Volvo-ban gondolkoznék a helyedben. Ahhoz van rengeteg bontott alkatrész és olcsó. Nekem 4000 forintért cserélték ki az egyik ablakemelőmet az S40-esben. Mellesleg az egy nagyon megbízható típus. Olcsó a fenntartása, és igénytelen. Cserébe biztonságos. Csak benzineset!
2018. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beviz Elek ***** válasza:

3 éve írtad ki a kérdést és újra kiemelted. Nem sikerült ennyi idő alatt elintézni egy autóvásárlást? Értem én hogy rendesen informálódni kell, de nem túlzás ez egy kicsit?:D


Ha megnézed most a hahu-t, 1millió alatt 4db Lexus van, a legolcsóbbakból óvatosan válogatnék.


Az átlagos fizud mellett mennyit autókáznál és mennyi egyéb költséged van? A legkisebb motor a CT200h-ban van, az 1.8 hibrid, de más árkategória. Ezután jön a már említett IS200 amivel számolhatsz 10 liter környékén. Kicsit még ráteszel a pénzedre és egész jókat lehet venni. A következő az IS220d és IS250, megint más árkategória, nem mellesleg a 220d a sokat szidott 2.2-es d4d motor, a 250 pedig 2.5 literes benzines ami mégtöbbet eszik. Ezután jönnek a 3literes benzinesek, tudod tankolni őket? Jó, megbízható autók, de én elsírnám magam amikor egy gázfröccsnél látom ahogy esik le a tank mutatója.


Ha az olcsó autózás a cél, akkor Swift, Corolla, Civic, ha hajlandó vagy kicsit többet tankolni és kéne a nagyobb bódé akkor Accord, ha pedig hajlandó vagy kicsivel mégtöbbet áldozni a több élvezetre, akkor egy IS200 is bevállalható, de te ismered a pénztárcádat. Nekünk is van, alapjában nagyon megbízható, nagyon jó, élvezetes RWD, de zabál is és ne felejtsük el hogy kényelemre találták ki. Nagyon simán pörög ahogy tolod a kettőstömegű miatt, de ha cserélni kell (és egy 200+km-esnél előfordulhat) akkor csak a lendkerék 300ezer ft (+kuplung). Ha számodra nem fontos a kényelem, kapni hozzá sima lendkereket is, az "csak" 150ezer + a hozzá való kuplung.

A párom Audi mániás, ideiglenesre vettük a Lexust mert lerobbant az A3 és most nincs időm foglalkozni vele, persze ha kész lesz megint az A3 kell neki. A 3. nap mondta hogy inkább a Lexus, adjuk el az Audit. Na ilyen az IS200.


Alkatrészre azt látom hogy a ritkaságokért elég sokat kérnek (pl trd kit), de hibátlan váltót, motort láttam 50-50 ezerért ami nem drága. Futóműtuning olcsóbb mint a másik japánomhoz, de fekete/menetfényes lámpa szintén drága, nem egy 3-as Golf kategória.

2018. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!