Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vízhűtéses motornál ha használ...

Vízhűtéses motornál ha használt hengerfejtömítést teszek milyen gondok lehetnek?

Figyelt kérdés

Van egy 125ccm-es krosszmotorom. Úgy adta a helyzet hogy le kelett szedni a hengerfejet. Ugye azt a tömítést raktuk bele vissza ami volt. Picit csöpög a víz de nem vészesen(1-2 kisebb csepp), mivel rá volt sülve a hengerfejre a tömítés és kicsit el kellett ott vékonyítanunk.Hengerhez nem megy be a víz, megnéztük a gyertya nem vizes. A hengerből sem jön kis az olajon benzines keverék, mivel a víz nem olajas a hűtőrendszerben. Nem hétköznapi hengerfej tömítés, ezért a pótlása is elég nehézkes, ráadásul 8800Ft. A henger körül egy fémgyűrű van a tömítésen, az teljesen sértetlen.


Így nézki:


[link]


A kérdésem összefoglalva annyi lenne, hogy milyen gondok lehetnek ettől, illetve a hétvégét kibírná meg egy túrára? Ha szilóval körbekenném a tömítést vékonyan a henger külső részen ugye nincs akkora hő. Elég lenne az neki? Nem hosszú távon mennék vele így, csupán a hétvégét kellene kibírnia.



2015. okt. 1. 20:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

EZeknél a kis 2 ütemű motoroknál nem szokott gond lenni, mert egyszerű mint a szög. Csak figyelj a nyomatékra hogy egyformán legyen lehúzva.

Viszont a szilót meg az ilyen taknyokat felejtsd el. Nem használ de legalább gusztustalan.

Egy haverom mindig hermetikezte a cuccokat ahelyett hogy síkolta volna és rendesen szerelte volna össze.

2015. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem számítottam hogy ilyen gyorsan és elsőre értelmes választ kapok így megy a hatalmas zöld kéz :D Én is láttam már ilyen csúnyaságokat, főleg mikor csavarhúzóval volt szétfeszítve a blokkfél kb 5mm hézagot hagyva maga után és az kikenve sziloval.
2015. okt. 1. 21:08
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Megnéztem jobban, végülis a külső kerületen mehet sziló vékonyan mindkét oldalra, már ha mégegyszer le akarod szedni, de kívülről nem kenegetném.
2015. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Meg azért ne tépd a fülét.:)
2015. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Csak is és kizárólag vékonyan a külsö iven körbe szeretném szilozni, mert mégis csak irritál az a pár csepp víz ami lefolyik.
2015. okt. 1. 21:14
 6/21 mikeXxX ***** válasza:
51%
csak újat különben nem lesz jó ! nem nagy pénz nem kell gyári jó más is csak új legyen ez a tömítés lényege !
2015. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Annak idején nekem is úgy tanították, hogy ha leszedted a hengerfejet, akkor csak új tömítést használj. De te dolgod, próbáld meg így.
2015. okt. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 JulesTS ***** válasza:
Nem szorakoznek tomito pasztaval. Ha kivulrol kened ra, semmit nem er. Ha szethuzva a szelere, akkor a hengernel nem feszul ra rendesen a hengerfej. Egyebkent mi ebben a tomitesben a bonyolult? Tomites keszitok siman csinalnak ilyet minta alapjan...
2015. okt. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne jó használttal? Csak gyári tömítést lehet venni hozzá. Azt is rendelésre. Hétvégére kel a motor, valószínüleg ez az utolsó hétvége ebben az évben mikor jó idő lesz. Ki beszélt arról hogy a henger és hengerfej találkozánásál kenem körbe sziloval? Arról volt szó eddig is, hogy a tömítésnél, ahol elkelett vékonyitani. Senki nem figyel.. és megint csak okoskodik. Olvassátok el újra a kérdést és arra válaszoljatok kérlek titeket.
2015. okt. 2. 07:04
 10/21 anonim ***** válasza:

"ráadásul 8800Ft [...] a hétvégét kibírná meg egy túrára?"


Oszt' jövő héten már olcsóbb lesz? Vagy ha kibírja a hétvégét bennehagyod hosszabb távra? Mi a terv?


Mert azt ugye tudod, hogy ha mégsem bírja ki a hétvégét, akkor picit több lesz a kiadás, mint 8800 forint...?


Sosem értettem az ilyen gányolásokat, aminek szinte mindig sírás a vége...

2015. okt. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!