Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normalis hogy ebben a huvos...

Normalis hogy ebben a huvos idoben rangatott az auto indulaskor?

Figyelt kérdés

Nagyon furan indult be, amikor tolattam vele akkor pedig majdnem lefulladt. Es mar alapjaron is mintha szenvedne egy kicsit amikor pl. a kuplunggal jatszok. Indulaskor is pirosnal nehezebben indult rangatott vagy erzekenyebb volt arra hogy hogy engedem fel a kuplungot es mintha tobb gaz is kellett volna neki.

Ezenkivul meg azt vettem eszre hogy nagyon sok fust jon ki a kipufogon. Ezek normmalis dolgok igy a tel derekan? Ez az also autom es meg nem nevezettem telen.


2015. okt. 12. 21:32
 1/8 A kérdező kommentje:
also = elso*
2015. okt. 12. 21:32
 2/8 lupara ***** válasza:
Nem normális,nincs még annyira hideg,hogy nehezen induljon és rángasson.Mutasd meg egy szerelőnek elmondva amit itt leirtál,ő ha felkészült,tudja mit ellenőrizzen.Addig is kicsit melegitsd tovább.(Tél dereka még odébb van,a legfontosabbakra áldoznod kell).
2015. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amugy 16 eves opel corsarol van szo (ha ez is szamit valamit)
2015. okt. 12. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Központi injektoros B-Corsa, 8 szelepes "bácsi-motorral", ami még valamelyik A-Corsa előtti alapmodellben debütált.


A hidegen indulás ezeknél a nemszeretem kategória. A leírt jelenség leginkább a háromhengerezésre emlékeztet, a vízhőmérő megmozdulása után a helyzet normalizálódik, gondolom.

Gyertya csere mikor volt?

Nálam, amikor ilyennel jártam, a beindítás utáni max fél perc melegítés valamelyest segített. (beülve rögtön índítottam, utána jött a táska, szemúveg, biztonsági öv, miegymás)

Másrészt, került az alacsony fordulatszám tartmományokat, és a hirtelelen nagyobb gázadásokat.

Magyarul, kicsit később kapcsolj fel, a fordulatot tartsd az egyharmad - kétharmad tartományon belül, és érzéssel bánj a gázpedállal.

2015. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen corsa b 1.2 16v

akkor nincs baja tulajdonkeppen, csak ez ilyen erzekeny a homerseklet valtozashoz?


ami meg eszembe jut, hogy 2 hete csereltem benne szurot es motorolajat 10w40 mobil fel szintetikus, de akkor meg nem jelentkeztek ezek a gondok, mentem vele ugy 150-200km-ert azota.


a gyertyat nem tudom, azt sem tudom mire valo.

2015. okt. 12. 23:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszi a tippeket amugy. Az indulas necces vele, amikor mar 3-asba felkapcsolok 4-esbe ott egyenes uton ott mar jo
2015. okt. 12. 23:14
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezeket gyujtottem ossze egy masik topikbol:


* Üzemanyagszuro, gyertyák, ac pumpa

* Légszuro

* Vízhofok jeladót

2015. okt. 12. 23:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Jol van, megprobalkozom a gyertyacserevel kezdetnek, azt beszamolok majd! :)
2015. okt. 12. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!