Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyálló folyadékhoz lehet...

Fagyálló folyadékhoz lehet tölteni pár deci desztillált vizet? Pont minimumon van és én külföldön vagyok, szervizbe meg nem tudok menni.

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
persze, bármennyit csak hígul.
2015. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze. Utána méresd meg mielőtt bejönnek a mínuszok, hogy hol tart.
2015. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hűtőfolyadék feltöltés miatt nem is nagyon szoktak szervizbe menni.

Benzinkútnál meg tudják nézni a agyálló töménységét, s ott (is) lehet venni utántöltő folyadékot.

Lehet az desztillált víz, de azzal hígul a fagyálló töménysége, kisebb hőmérsékleten fagy, ezért inkább fagyállót használnak utántöltésre.

2015. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. -2,-3 fokokat mond hajnalra,ezért is tartok kicsit tőle.
2015. okt. 17. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez még nem vészes mínusz fok, feltételezve, hogy nem cseréled le tavasszal a hűtőfolyadékot (minek?).

A fagyállóknak mínusz 20 fok alatt is védeni kell, ezt ősszel, a keményebb fagyok előtt illik ellenőrizni, s ha rendkívüli ok miatt nem került sok víz a hűtőrendszerbe, a következő ősszel sem nulla fokos lesz a fagyáspont.


Kérd meg a benzinkutast, nézze meg a fagyállót, milyen értéket mutat a műszer...

2015. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pár decinél nem lesz gond. Külön öröm, hogy desztillált (valójában inkább ioncserélt, de mindegy) vizet szeretnél hozzátölteni: így nem lesz rettenetes, vízköves ganaj a hűtőrendszerben. Vagy ha lesz is, nem ettől a művelettől.

Általában legalább 3 liter hűtőfolyadék kering egy autó hűtőrendszerében. 3-4 deci vízzel nem borítod fel az erőviszonyokat - és a fagyáspontot. Ha előtted hozzáértő állította be a hűtőfolyadékot, akkor legfeljebb -20 °C volt a fagyáspont. Pár decitől nem kell félned: idővel nő a fagypont (megy közelebb a 0 °C-hoz), de ha eddig jó volt, most sem lesz baj. Ha tavaly nem fagyott meg a folyadék, most sem fog. De ha már nem emlékszel rá, mikor volt ellenőrizve a fagyáspont, akkor a első adandó alkalommal meg kell nézni refraktométerrel. Ha még mindig -20 °C alatt van, megnyugodhatsz. Bár nem ártana legfeljebb 4-5 évenként cserélni a hűtőfolyadékot, de én rég tanultam a szakmát, azóta változhatott sok minden.

2015. okt. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os:


A desztillált víz jobb, mint az ioncserélt (csak drágább is). De mindkettőt kapni benzinkúton / tescoban / kb. mindenhol.

2015. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát, fagyálló koncentrátumot is lehet kapni benzinkúton, meg bekevert fagyállót is.
2015. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen lehet,csak nem lehet mindegyiket keverni és nem tudom milyen fagyálló folyadék van jelenleg az autóban. Csak a színét tudom: zöld.
2015. okt. 21. 21:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Kék illetve zöld színű folyadék a szélvédőmosó.

A fagyálló hűtőfolyadék piros

2015. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!