Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy "egészséges" autóba...

Egy "egészséges" autóba milyen időközönként kell hűtővizet és motorolajat újratölteni?

Figyelt kérdés
tehát arra gondolok, ha egy autó nem eszi az olajat illetve nem folyik el, illetve a hűtővíz se folyik el stb... akkor mi az a normális átlag idő mikor ezeket után kell tölteni?
2010. márc. 16. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Motorolajat jó esetben soha. A csereperióduson belül nem szabad annyit fogyasztania, hogy ne férjen bele a nívóba. Csak akkor lehet gond, ha olajcserekor éppen csak az alsó nívó fölé töltötték.

A hűtőfolyadékkal ugyanez a helyzet: ha minden rendben van, akkor az előírt - emlékeim szerint kétéves - csereperiódus alatt nem szabad annyinak fogynia, hogy ne férjen bele az előírt mennyiségbe. Csak akkor lehet probléma, ha nagy a hőterhelés (nyáron, lakókocsival, hegyekben erőlködsz). Ekkor a kiegyenlítőtartály kupakján keresztül tud eltűnni a gőz, ez az átlagos többszörösére emeli a "vízfogyasztást". De ehhez igencsak meg kell erőltetni a motort...

2010. márc. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában a motor olajat évente vagy 10.000 Kilométerenként szokták cserélni persze ez függ a motor olaj minőségétől is a hűtő vizet 2 évente ha fagyállós ha csak sima desztillált víz akkor tél előtt érdemes cserélni bár ritkán raknak szerintem ilyet egy autóba bár az enyémbe is ilyen volt mikor megvettem XD
2010. márc. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt a kérdésben szereplő ÚJRATÖLTENI szó keveri meg a dolgokat,mert végülis mi az ,hogy újratölteni ? Az első két válaszoló is homlokegyenest mást értett alatta.
2010. márc. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A csere és az utántöltés szavak használatát javaslom, de a lényeg már elhangzott.

Még annyit, hogy a fékfolyadék is tönkremegy előbb-utóbb, a forráspontja lecsökken és emiatt gyakori és erősebb fékezések után egyszercsak felforr a folyadék, puha lesz a pedál, szinte beesik és a sofőr is beleesik a kétségbe...

2010. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizony ám... De - éppen ezért - azt is cserélni kell kétévente.
2010. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 vagyok

ja félre értelmeztem a kérdést meg nem is olvastam el rendesen.

Ha egészséges a motor akkor elvileg nem kell bele rakni vagy csak nagyon minimális mennyiségű /pár deci/ olajat és hűtő vizet se kellene mindig feltölteni.

Ha már fogyasztja akkor ott már van valami hiba van vagy a tömítésekkel vagy motorban de ha jó a motor akkor nem kéne újra tölteni.Én a kocsimba is nagyon ritkán töltök újra olajat.

Legutóbb egy éve pár decit de azóta se kellett mert csak minimálisan ment lejjebb az olaj szint persze a hűtő víz már más mert azt állandóan újra kell töltenem :(

2010. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ez sok érdekes és hasznos információ mindenkinek köszönet érte.

Én is kiegésziteném Néha a váltólajat is le kell ám cserélni azt mondjuk nem tudom hogy pontosan milyen idöközönként.Tudja valaki?

Ja és zsirzás még ami szintén fontos ha difis kardános autód van akkor a differenciálművet is zsírozni kell de ezt se tudom pontosan hogy milyen időközöként.Igy már nagyjábol teljes a zsiros olajos vizes lista :-)

2016. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!