Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez az akkumulátor, a kép...

Ez az akkumulátor, a kép alapján már rossz?

Figyelt kérdés

Korábbi kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__730..


Az akkumulátor:


[link]


[link]


A történet:

Nem indult be a kocsi, akkumulátort cseréltem, vadiújat raktam bele, arra beindult, de akkor láttam, hogy nagyon kevés benzin van a kocsiban, így járattam egy kicsit, majd elindultam a 300 méterre lévő kúthoz.

Az első piros lámpánál megállt, félretoltam, hoztam kannába benzint, ezután beindult.Majd még 20 litert tankoltam, most minden rendben.

Így viszont most elment egy 20-as, aminek így a hónap végén nem örülök.

(már beiktattam a túlórát honlapra)


Viszont a szomszéd (aki végig figyelemmel kísérte a bosszankodásom) azt mondta,hogy szerinte csak leszívattam az akksit a sok indítással, és a valódi gond az az volt,hogy a benzint nem tudta felszívni, tehát szerinte csak benzin kellett volna bele.


Nekem elég rossz állapotúnak tűnik ez az akkumulátor, már le is adtam ott ahol az újat vettem, ott is azt mondták,hogy ez már eléggé roncs (persze nekik érdekük) , de most kicsit idegeskedek, hogy mi van ha igaza van a szomszédnak?


2015. okt. 26. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van rajta egy jelölés, hogy mikor kell cserélni. Bal felső sarokban a "TO REPLACE BATTERY" jelzés aktív, vagyis cserélni kell.
2015. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja bocs benéztem. Tisztítsd le és nézd meg melyik jelzés az aktív.
2015. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a kép szerint

[link]

(2008-as gyártású) akkut, már mindenképpen illik cserélni!

"az is csoda, hogy eddig húzta"

a gk-indító akkuk élettartalma, rendszeres használat mellett, a beépítéstől (esetleg gyártástól) számított 3 év.

2015. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha ez az autó a kép alapján jár, akkor még jó a kép alapján az akksi.
2015. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most vettem észre én is a 2008-at.

Köszönöm a válaszokat!


Az utolsó válaszolónak meg, nem igazán értem mit szeretne a sok szóismétlésével, de ha arra utalsz,hogy a kép alapján csoda,hogy ez az autó még megy, akkor gratulálok a szakértelmedhez, mert a motortere abszolút normális korának megfelelő állapotban van.

Majd ha valami magadfajta idiótának eladom, aki csak azt nézi,hogy mennyire tiszta, akkor átmosatom az egészet, és boldogan fogsz a "tiszta" motorral elhajtani.

2015. okt. 26. 16:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Az mi? :D Szerintem ezt nagyon benézted kedves kérdező, egyáltalán nem erre utalt a válaszoló. Viszont rólad kiderült, hogy "tipikus magyar" vagy :D
2015. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ha ez az autó a kép alapján jár, akkor még jó a kép alapján az akksi."


Elemezzük:


"Ha ez az autó a kép alapján jár" --->megkérdőjelezi az autó működését.(feltételezem, hogy a motortér koszossága miatt)


Én ezt így értelmeztem, ha félreértettem akkor ezúton is elnézést kérek.


Ja...a tipikus magyar meg általánosít, szóval üdv a klubban.

2015. okt. 26. 17:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezaz kérdező ess neki!

Kicsit furán írta, de meglehet érteni.

Nem a kocsi állapotára gondolt.

2015. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Esetleg megtudhatnám mire gondolt?
2015. okt. 26. 18:18
 10/12 anonim ***** válasza:
El, de előtte szedjél hangyát kesztyűben. :)
2015. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!