Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy álljak neki egy autóhifi...

Hogy álljak neki egy autóhifi építésnek?

Figyelt kérdés

Az alany egy 2004-es Golf V. Jelenleg a gyári 10 hangszórós rendszer van benn gyári rádióval.

Beépítő keret kelleni fog egy új fejegységhez, azt tudom. Honnan érdemes rendelni, ami jó minőségű?

Fejegységnek az Alpine UTE-072BT-t néztem.(A 10 hangszórót hogy érzékelik a rádió? Úgy is 4x50W-ot ad le, vagy valami spéci dolog kell az ilyenhez?)

Igazából az erősítő és a mélyláda kiválasztásában vagyok tanácstalan. Szeretem, ha van mély a zenékben, ha szépen duruzsol a láda. A Bandpass-t felejtsük el, leginkább reflexben gondolkodtam, esetleg zárt, de szerintem az én stílusomhoz az előbbi illik. Az is fontos, hogy azért csomagtartó maradjon.

[link] Ezt nézegettem.

Erősítőnek 2 vagy 4 csatornás jöhet szóba, bár a hangszórók erősítését nem tervezem. Árban ott is 25-30 ezer lenne a keret.

A beszerelés nem gond, tapasztalt emberrel csinálnám, aki úgy bekábelezett már autókat, hogy meg sem lehet mondani, hogy abban van valami.

Szerintem mindent leírtam, a válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 13. 21:53
 1/6 plasztik@ä ***** válasza:
A 4x50w az a max teljesítménye. Ha mind a 10szorot működtetni akarod akkor külön erősítőt kell venned a szorokhoz. Fejegysegekbol is van sod de a minősegibbekert elkerik az árat. Ha ládát is akart akkor kell +erősítő,kábelek,ha nagy az erősítő erdemes kondenzátor, ha gyenge az aksi új aksi stb stb. Ha kell mé segitseg irj privibe megpróbálok minel hamarabb valazolni
2015. nov. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyári fejegység akkor hogy működteti mind a 10-et? Van valahol egy erősítő, vagy alapból tudja?
2015. nov. 14. 07:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy 4 hangszórót érzékel a rádió, és valahol talán hangváltók vannak, amik elosztják, hogy melyik hangszóró milyen frekvenciát adjon le. De lehet hülyeséget beszélek. Azért gondoltam erre, mert ha jól tudom, a gyári rádió 4x25W.
2015. nov. 14. 10:52
 4/6 JulesTS ***** válasza:

A 10 hangszorot soros, parhuzamos vagy vegyes kapcsolasban esetleg mindegyikhez kulon erositovel lehet bekotni. Teljesen mindegy, hogy a gyari hogyan van mert el kell felejteni az egeszet...

Fejegysegnek az az Alpine megteszi, kell egy negycsatornas erosito, egy zart lada 25cm-es melynyomoval (ket csatorna hidbakotve), elore egy 16,5-es komponens szett, a magas selyem dom legyen (akkor nem nyulhatsz nagyon melle) es ezt a masik ket csatornarol meghajtani. Nem tudom, hogy anyagilag mi fer bele, de egy ilyen szett mar eleg jol tud szolni. Esetleg amit meg erdemes megcsinalni, az az elso ajtok hangszigetelese.

2015. nov. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A gyári hangszórókat meghagyom, arra most nem költök, jó minőségűek vannak benn, nekem csak a mély hang hiányzik.
2015. nov. 14. 12:14
 6/6 JulesTS ***** válasza:

Hacsak nem a nagy Audikba extrakent rendelheto Bang & Olufsen hangszoro keszlet van benne, akkor az hidd el, hogy minden, csak nem jo minosegu...

A helyedbe eloszor a fejegyseget es a hangszorokat hajitanam ki. Az elso ajtot hangszigetelnem, bele egy legalabb 90..92dB erzekenysegu 16,5-os komponens szettet selyem dommal es a fejegysegrol hajtanam meg amig az erositore es a melyladara osszegyulik a penz. Igy melylada nelkul is tobb es szebb melyed lenne, mint a gyari 10 hangszoroval (ami egyebkent csak arra jo, hogy szetbarmolja a hangkepet). De te tudod, hogy mi fontos neked...

2015. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!