Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utánfutózás kezdő B kategóriás...

Utánfutózás kezdő B kategóriás vezetői engedéllyel?

Figyelt kérdés
Mire számíthat akit megfognak és tisztában van a rendőr a szabályokkal?
2015. nov. 14. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ügyes és kidumálja a rendőr meg nem rossz arc akkor egy ejnye-bejnyére.
2015. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"tisztában van a rendőr a szabályokkal?"

A rendőrök sem tudják fejből az egész BTK-t, PTK-t, de ez mondjuk egy elég alapvető szabály, amit még egy rendvédelmisnek is nehéz beadni, hogy az nem is úgy van, de egy közlekedésinek meg esélytelen.

Az, hogy mire számíthatsz valóban függ a rendőrtől, s nem biztos, hogy előny hülyének nézni a rendőrt.

Az a baj, hogy a kezdő vezetői engedély nem jogosít fel utánfutó vontatására, másképpen fogalmazva, arra nem érvényes, s ha a rendőrbácsi nincsen top-jókedvében, kellemetlen következménye is lehet a futózásnak.

2015. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A rendőröknél mindig ott van a jogszabály, sőt kötelező elővegyék, például akkor is, ha nem állsz meg STOP táblánál, előveszi a kis gyűjteményt, és megmutatja a bekezdést. Szóval ha valamivel nincs tisztában, akkor utánakeres.
2015. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 évesnél fiatalabb jogsival vontatni utánfutót olyan majdnem mintha jogsi nélkül vezetnél. Persze itt nyilván nem az van, hogy jó nagy bírság + eltiltás 2 évre a vezetéstől, de pénzbírsága mindenképpen számítanod kell. Ez olyasmi lehet, mint a nem megfelelő kategóriás jogsival vezetni valamit mondjuk B jogsival buszt...


Amúgy kezdő jogsival egyszer vontattam futót és egy főúton nem tudtam vele megfordulni, közben jöttek mögöttem többen is és elég kellemetlen volt kipattani az autóból, leakasztani, közben meg néztek. Utána az udvarb an szépen megtanulgattam, hogy kell megfordulni és azóta eltelt a 2 év és most már utáfutó vásárlást tervezem. Nem véletlen van az, hogy először nem lehet futót vontatni.

2015. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!