Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autómat a vevő...

Anonymuser kérdése:

Eladtam az autómat a vevő tönkretette és vissza akarja hozni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Eladtam egy 93-as B Corsát. Amikor odavittem semmi baja nem volt a kuplungnak, nem ette az olajat. Most másfél hétre rá a vevő vissza akarja hozni hogy én rossz kuplunggal adtam át a kocsit holott kipróbálta és nem volt baja, nekem az olajat sem ette.


Fenyegetőzik hogy ez meg az lesz. Roma. Mi a teendő?



2015. nov. 16. 17:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem kell beszarni, romáék ezt rendszeresen csinálják. Mondd meg neki hogy ismered a trükköt és leszarod. Megvette, ne ugráljon, keressen másik palimadarat.
2015. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A jogszabály magánszemélyek közötti adásvételnél alapesetben fél év szavatosságot ír elő, színes bőrű vásárlók esetén is.

KIVÉVE, ha az adásvételi szerződés mást tartalmaz.

Tehát ha egy rendes szerződést írtatok, amibe bele van véve, hogy nincs szavatosság, akkor a vevő feldughatja magának a rossz kuplungot, egy liter olajjal együtt.

Ellenkező esetben le kell ülnöd tárgyalni vele.


(Ez szokott lenni a szabványszöveg: A Felek rögzítik, hogy a gépjárművet a Vevő a megtekintett és általa ismert, használt állapotban vásárolja meg, és Vevő annak műszaki állapotával kapcsolatosan a későbbiekben sem támaszt és nem is támaszthat kifogást, vagy igényt az Eladóval szemben.)

2015. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 veterán vas ***** válasza:
91%

Azonnali teendők:

autót visszavenni, pénzt megtartani, reklamálót a kertben a szilvafa alá elásni.

Program a következő évre:

autót újból eladni, pénzt fölélni, szilvatermést pálinkának kifőzni. ;)

2015. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Na mi lett? Jöttek a tesók és feljelentettek rasszizmusért ? Vagy vett inkább a csávó egy bömöst?


Amúgy nagyon nem tudsz tenni semmit, örülj, hogy átiratta a gépezetet a saját nevére, mert a kedves honfitársaink olyat szoktak csinálni, nem iratják át.


Ui: én pontosan az ilyenek miatt tartom az udvarba 15 éve a Skodámat, mázlimra leadhatnám bontóba de nem találom a forgalmit a másik megoldás ők lennének de....


Ui2: Tudod jogod van annak eladni akiben megbízol, nem vagyok rasszista csak körültekintő. Ha nem tetszik az eladó nem adod el neki, úgy is jön egy másik...

2015. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Pontosan ezek miatt hirdettem facebook marketplaccon az autóm, mert írtak 5-6 an és lecsekkoltam a profiljukat és annak válaszoltam aki szimpatikus volt, és annak is adtam el és nyugodtan lezajlott az egész. HAHU-n meg bárki felhívhat aztán amikor eljön akkor látod meg csak.
2020. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!