Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autómat a vevő...

Anonymuser kérdése:

Eladtam az autómat a vevő tönkretette és vissza akarja hozni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Eladtam egy 93-as B Corsát. Amikor odavittem semmi baja nem volt a kuplungnak, nem ette az olajat. Most másfél hétre rá a vevő vissza akarja hozni hogy én rossz kuplunggal adtam át a kocsit holott kipróbálta és nem volt baja, nekem az olajat sem ette.


Fenyegetőzik hogy ez meg az lesz. Roma. Mi a teendő?



2015. nov. 16. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel, ha fenyegetőzik, vagy fenyegesd vissza, s ezek variációi.

Az autót nem vagy köteles visszavenni, sem kártérítést fizetni neki.

Remélem volt annyi eszed, hogy az okmányirodában lejelentetted az eladást (ha nem még kaphatsz néhány meglepetés csomagot is)

2015. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az se biztos, hogy a te volt kocsidat akarja veled visszavetetni. Vigyázni kell az ilyenekkel. Határozottan el kell küldeni a jó francba, mert másból úgy sem fog érteni. Próbálkozik.
2015. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Eladtad, ő megvette tudta jól hogy mit vesz ha pont nála romlott el így járt. Használt autónál ez van sajnos. Én is 4 éve vettem 94 es F Astrát egy hibája volt amire az eladó felhívta a figyelmem mondta hogy 30 ezerért megcsinálják annyit engedett is az árából, ez így is volt azt a hibát én nem észleletem ami a főmunkahengerrel volt de elvittem szervizbe ne érjen meglepetés és mondták hogy a végét járja kicserélték 28 ezer volt a számla vége. 2 hétig használtam az autót és beállt az önindító, kérdeztem az előző tulajt hogy nála csinált már ilyet ő mondta hogy soha. Nekem a szerelő meg mondta hogy már hetekkel ezelőtt észre kellett volna vennie hogy nehezen indul főleg hidegben én meg már úgy próbáltam ki az autót hogy megbeszélt helyen találkoztunk tehát már be volt melegítve az egész, én fűtött garázsban tartottam az autót, ott nem volt gond, de egy éjszakát kint kellet hagynom mert a tesóm autóján elromlott az ablak emelő és muszáj volt bevinni zárt helyre akkor el is romlott az önindítóm párat forgatott rajta utána beállt és annyi neki. Nekem mondták hogy használt autó vásárlásnál főleg ha már 15-20 éves sajnos ezzel jár ezért nem bánthatjuk az eladót mert ő sem tudhatta meg a legtöbb baj egyik napról a másikra jöhet.


Az hogy nálad eszi az olajat az eladott Corsád annak millió oka lehet hogy miért kezdte el enni, a kuplung az fogyó eszköz egy idő után kopik az egész és viheted cserélni. Jogilag nem tehet veled semmit a srác, te garanciát nem vállaltál érte, és ha baja van 3 napig viheti vissza hozzád az autót. Az hogy tönkretette ő baja és ennyi. Sokan szeretik így átverni az embereket ne vedd vissza tőle hagyd ott, ha zaklat hívj rendőrt, helyre rakják ennyi.

2015. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Akkor te meg mondd el neki, hogy feljelented, ha nem hagy békén és ha fenyegetőzik.

A kocsit átnézte, kipróbálta, a papírokat aláírta, akkor ne reklamáljon utólag.

Ha vannak nagydarab haverjaid, akár romák is, akkor szólj nekik, hogy van egy pasi, aki zaklat.

2015. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már nincs a nevemen a kocsi. Valamint már szóltam a rendőrségnek hogy fenyegetnek, annyit mondott hogyha idejön akkor szóljak és küldenek egységet, de sajnos nonstop nem állhat itt járőr. Hát mondom köszi, drága vagy. Attól félek hogy bejön a lakásba. Akkor gondolkodás nélkül fogom ártalmatlanítani bármilyen eszközzel...
2015. nov. 16. 17:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Illetve igazából a páromat féltem, mert én krav-magázok, de nem vagyok vele a nap 24 órájában, és ő hamarabb is ér haza munkából.
2015. nov. 16. 17:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem lehet bemenni egy lakásba. Zárjátok az ajtókat.
2015. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Igazából én is így gondoltam, csak mivel első autóm volt ezért nem tudtam hogy most én vagyok a gyökér? Vagy mi történik... :D


Utolsó, ha nem hevederzáras vagy 5 pontos biztonsági zártestes egy ajtó akkor azt nem túl nagy probléma benyomni. Az előző lakásomban egyszer elhagytam a kulcsokat 1 zártest és egy másodzár, egy rúgás a zártest mellé és még a keret is megrongálódott. :D

2015. nov. 16. 18:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindnrol csinalj hang es lehetoleg video felvetelt es mond meg neki is es a rendoroknek is hogy a dokumentaciot atadtad a betyarseregnek oket meg keresd fel. Betyarsereg weboldalan van elerhetoseguk.
2015. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ha baja van 3 napig viheti vissza hozzád az autót"

Van ilyen törvény?

2015. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!