Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az idősebb (25+éves) felsőkate...

Az idősebb (25+éves) felsőkategóriás kocsikat, miért fikázzák le akiknek fiatal, de fapados van?

Figyelt kérdés

Sokszor megkapom, hogy öreg roncs, meg pénz temető és benzintemető, stb. olyanoktól akiknek tekerős ablakos, maximum 4 hengeres(inkább 3), maximum 1.3as(de inkább csak ezres), legtöbbször CHF hitelre vásárolt kocsijuk van. Természetesen ezeknek a kocsijuk 99% dobfékes és merevhidas hátul és se klíma, se tetőablak, kitaposva a gázpedált maximum mennek 130-150 -t.


Más is tapasztalja akinek '70-'80 vagy kora '90 évekből van felső kategóriás kocsija?



2015. nov. 24. 22:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#7:

"A kisautósok részéről szerintem jogos a leszólás abban az esetben, amikor valaki vesz egy 25 éves rozsdás prémiumautót, amit láthatóan nincs pénze rendberakatni, és fenntartani is alig."


Ki mondja meg hány napid van rendberakni az előző tulajok kókányolásait? Legtöbb ember h-p dolgozik szombaton pihen, marad a vasárnap, heti 1 nap a kocsira és mikor nem a bontott szarból tákolód csak úgy röpködnek a 10-20-50-100eFt kiadások aminek nincs "látszatja", mert a piros lámpánál a melletted lévő honnan látja most kapott mondjuk 24 vagy 48 új hidrotőkét a géped?

2015. nov. 25. 13:43
 12/28 A kérdező kommentje:

#9:


"Gondolom "felsőkategóriás" címen valami oltári régi bmw-t értesz, amely márka nagyon nem felsőkategóriás ha a mai kocsijaikat nézzük. A jaguar, ferrari felsőkategóriás, amikkel vicc egy bmw-t egy lapon emlegetni, hát még egy öreg bontós kocsit."


Pont most Bmw -m van bár inkább mercit akartam, de nem bántam meg.

Viszont miért nem felsőkategória egy olyan autó aminek az újkori árának értékét megszorozva az akkori bérekhez mostani béreken 15-20mFt jön ki(a szórás abból adódik, hogy több bérrel számoltam, szakmunkás, segédmunkás, diplomás, stb.)A maga idejében is az átlag kocsikhoz képest minimum 3x 4x drágább volt!

Viszont tapasztaltam ezt a jelenséget mint írtam mindenféle márkával!

2015. nov. 25. 13:48
 13/28 A kérdező kommentje:

#8:

"És neked nincs rossz érzésed, amikor beállsz egy Swift mellé és többet ér a te kocsidnál?"


Nincs, mert hogyha épp többet is ér akkor se olyanra költeném el.

Hogyha pedig megkérded ugyan ezt 2 majd 3db suzukival akkor is nem a válaszom de kiegészítem, hogy annyi pénzből vennék városi kocsinak egy 1968-as Alfa romeo gta junior1300 -t, kirándulós kocsinak egy 1993-as nagyvesés 6os váltos Bmw e34-M5 -t vonóhoroggal és rá lakókocsit akasztanék, hétvégi kocsikázásra meg egy 1988-as Porsche 944turbo-s -t.

Látod suzuki swift meg fiat punto és fócvágen góóóf akkor se lenne 1db. se!

2015. nov. 25. 13:53
 14/28 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező,már ne is haragudj,de szerintem ennek a kommentelősdidnek a világon semmi értelme!A leírtakból ugyanis simán látszik,hogy egy végletekig elfogult,mindenféle realitást nélkülöző oldtimer fan vagy!!Innentől nincs is értelme veled bármiről is érdemben beszélgetni,mert aminek nálad 1995vagy attól nagyobb szám szerepel gyártási évként és/vagy nem valami exfelsőkategóriás autó,az mind csak is valami műanyag szappantartó proliknak való szar........
2015. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerű a kérdésre a válasz: kívülről csak egy régi Audit, BMW-t, Mercit, vagy éppen egy Maseratit (amiről 90% nem is tudná hogy az egy Maserati) lát, és ezeket egy kalap alá vesz az ukrajnázós 80-as és 100-as Audikkal, a 20 éves hülyegyerekautó 316-okkal és a 200-as zöldséges Mercikkel. Aztán ha mégis belemélyülsz a témába, és meghallják hogy 2500-3000-res, netán nagyobb motor van bennük, akkor kis időre meglepődnek, és utána kezdik a dumát, hogy minek ekkora benzinemető, stb, stb. De egyszerűen nem kell törődni velük, mindenkinek megvan a maga ízlése.
2015. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
90%

Így lenne ötösöm a lottón...


Már a kérdés olvasásakor tudtam a béjemvéssel "van dolgunk"

Csodálkozol, hogy fikázzák közben pedig te ugyan úgy lenézed az ők alsó kategóriás kocsijukat és az írásod azt tükrözi, hogy már csak elvből se vennék swift-et és társaid hanem inkább gyalog járnál. Mondjuk ez a te szegénységi bizonyítványodat mutatja de látszik rajtad, hogy tipikus presztízs mániás vagy és azok közül is a legrosszabb a béjemvés fajta...

Az hiszed, hogy a 30 éves tepsiddel komolyan vesznek és elismernek de aki egy kicsit is konyít az autókhoz az tudja, hogy ezeknek a autóknak a presztízse az évek múlásával elhalványult és 2-3 x után el is tűnik.

Gondolom akkor is ennyire büszke vagy a kocsidra mikor szervizkor 2-3 százat otthagysz amiből egy általad lefikázott, lenézett alsó kategóriás kocsit évekig fent lehet tartani. De feszítsél csak nyugodtan a bajor csodádban aki lát jót mosolyog magában.

2015. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

#16: Bocsi de nem hagyok ott sehol 200-300at mert magam javítommivel szerelő vagyok és a bizimben se két kettes hanem két ötös szerepel.

Pár lomot megjavítottam már és tudnék mesélni a "megbízható mai modern autókról".


Ha tudnál olvasni láthatnád nyernék a lottón nem csak német és nem csak bmw lenne a garázsban, az, hogy most épp Bmw van az a véletlen műve, mert belefutottam egy jó vételbe. Mellesleg ez az első bmw -m igaz előtte másnak javítotam már, de így napi szinten használva kellemesen csalódtam benne. Ezerszer jobb kocsi a Bmw, mint eddig gondoltam.

2015. nov. 25. 20:31
 18/28 A kérdező kommentje:

#16:


Aki ezt a videot csinálta biztos ő is hülye, mint én.

https://www.youtube.com/watch?v=k5woemE3bRw


Egyszer próbálj ki egy ilyen öreg tepsit és rájösz mit tud!

2015. nov. 25. 20:34
 19/28 anonim ***** válasza:

na az ilyen e32 750i-vel minden héten lesz munkád az tuti.

egy e38-nak viszont még én is megbocsátanám, mert imádom.

egyszer vezettem egy e38 750i-t de gyenge volt, és senki sem tudta megmondani mi a baja, mert nem is volt ,szépen járt, nem füstölt, de mégis lomhán mozgatta az autót, na ott kell szakértelem cserélgetn ia dolgokat amíg rendbe jön.

2015. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Hát én kb lesz@rom ki mit mond a kocsimra, vigyen el, hozzon vissza, ne legyen vele gond, becsületesen rendben tudjam tartani és mint ezt óccsón.
2015. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!