Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az idősebb (25+éves) felsőkate...

Az idősebb (25+éves) felsőkategóriás kocsikat, miért fikázzák le akiknek fiatal, de fapados van?

Figyelt kérdés

Sokszor megkapom, hogy öreg roncs, meg pénz temető és benzintemető, stb. olyanoktól akiknek tekerős ablakos, maximum 4 hengeres(inkább 3), maximum 1.3as(de inkább csak ezres), legtöbbször CHF hitelre vásárolt kocsijuk van. Természetesen ezeknek a kocsijuk 99% dobfékes és merevhidas hátul és se klíma, se tetőablak, kitaposva a gázpedált maximum mennek 130-150 -t.


Más is tapasztalja akinek '70-'80 vagy kora '90 évekből van felső kategóriás kocsija?



2015. nov. 24. 22:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a mai 1,3-as (vagy inkább ezres turbós ) kis motorok simán vannak olyan erősek, mint a 25 évvel ezelőtti 2 - 2,5-es motorok, és még kevesebbet is esznek. Maga a kocsi is biztonságosabb, klíma meg szerintem már mindegyikben van, és 130-nál gyorsabban ugye sehol sem mehetünk /idehaza/... Meg egy 25+ éves autóval az a baj, hogy 10 év múlva 35+ lesz, míg a 2-3 éves 1,3-as csak 12-13, és közben csak mindegyik viszi a pénzt. Hobbynak szerintem tök jó dolog ez, de mindennapi használatra -ha megteheti az ember- inkább egy mai "fapados", mert azok a 25 évvel ezelőtti extrák nagy része, a mai fapadosokban már alapfelszereltség.
2015. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
azért azt ne higgye senki,hogy a mai fapados autók extrákban ugyanott vannak ahol a 20-30 éves prémium katagóriások
2015. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
18%

épp ezért én inkább egy 23 éves prémium kategóriásat vettem egy új fapados helyett. 700000 Ft-tal volt olcsóbb. Kb egy hat millás új autóval vetekszik a tudása.

és egy legendát birtokolhatok...

2015. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Legalábbis sokkal kellemesebb ebbe a gondolatba ringatni magadat :).
2015. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

az ringatja magát aki azt hiszi,hogy egy mai 2-3 milliós autó technikailag fejlettebb ill. ugyanazt az extrákat tudja

mint egy 20-30 éves, mai áron kb. 25 millás.

2015. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Most nézem a sok kommentet.


Lehet egy mai pici turbos ugyan olan maximális teljesitményt tud de a nyomatékgörbe ökörhugyozás és pörgetve emgy csak.


MEg azért a mai középkategóriás kocsikban(pl. 5-8mFt körüli új ár) még mindig ritkaság a 2zónás klima, állófütés, beépített kihangosítő, és a széria extrák is idővel csak a szigorú törvények miatt kerültek bele a többi keményen fizetős extra.

Fogadni merek nem lenne kötelező az ABS és társai mainapig még az 5mFt körüli szinten is ikszelhetős kérhető extra lenne.


Soklengőkaros futómű független kerékfelfüggesztéssel 4tárcsafékkel hát mit mondjak? Sok fiatal pócvágen alatt van merevhidas hátsó futómű....


A 3-4mFt kategóriában meg nem ritkaság mikor még csomagtartóba se képesek berakni 2db 15-21W körüli izzót, hogy sötétben is megtalálja az ember amit keres!

2015. dec. 13. 18:39
 27/28 anonim ***** válasza:
Általában azok veszik az ilyen fapadokat akiket nem érdekel az autótechnika. Nem érzik a kanyarstabilitást, süketek a motorhangra, nem zavarja őket a zaj a lényeg hogy eljussanak A-B-be. Viszont a másik oldal pont az ellentéte ezeknek. Nekik az utazás is fontos és kiélvezik a vezetés minden egyes pillanatát. Élvezik ahogy az autó fekszi az utat, a motor dorombolását, esetleg üvöltését vagy a csöndes suhanást.
2015. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük. Az én Maserati Ghiblim még csak 19 éves, de nálam fogja betölteni a 30-at is. Az árán vehettem volna új autót, de minek? Egy Maserati mindig Maserati marad, mellé egy életérzés is.
2016. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!