Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol vegyek téli gumit?

Hol vegyek téli gumit?

Figyelt kérdés

Most vettem az autót nem rég.

Ti hol szoktatok téli gumit venni? Mennyibe szokott kerülni?

Miskolc környékén lakom.



2015. nov. 25. 10:23
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

Ma már nem feltétlen vagy helyhez kötve egy vásárlást illetően. Interneten szinte mindent meg lehet rendelni. Téliguminál most sok webáruház akcióz például ingyenes kiszállítással ha 4db-ot rendelsz. Környékbeli gumisok meg ingyenes vagy kedvezményes szerelést adhatnak. Érdemes ismerős autósokat megkérdezni, hogy ők hol szoktak cseréltetni, mennyire ajánlják azt a helyet, vagy csak simán rákeresel google-n a "gumiszervíz miskolc"-ra, és kérsz 1-2 helyről ajánlatot.

A téligumi ára a mérettől és a minőségtől is függ. Az én autómra való méretből (185/65 R14) van 10000Ft-ért is meg 20000-ért is gumi. A 10000-est nem raknám fel, én középkategóriát szoktam használni, téli-nyári egyaránt. Ezek 13-15000/db árat jelentenek. A szerelés általában kb 1500Ft/kerék (centírozással, és a gumi cseréje felnin, nincs külön téli-nyári felnim).

Én megvenni itt szoktam a gumit:

[link]

Általában jó áron adják a gumit, és nem a tavalyról megmaradt készletet árusítják ki. Idén épp vettem én is télit, és idei gyártásút kaptam (de amikor korábban vettem akkor is azévi gyártású volt mindig).

2015. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nagyon segítőkész volt!

Szerintem felszerelni felrakom én, faterral, ha menni fog.

Hol tudom megnézni, hogy milyen méret kell? Mert a neten ha rákeresek a típusra két félét is kiad és azt mondják nem mindegy.

2015. nov. 25. 11:02
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

Ha ugyanolyan méretűt veszel, ami most rajta van, akkor nagyot nem hibázol. Persze az előfordulhat, hogy az előző tulaj nem megfelelő méretet használt.

Itt típusra-évjáratra meg tudod keresni, hogy milyen méretek lehetnek jók.

[link]

Az átmérő (R13/R14/R15...) egyezzen meg, az fontos (különben nem megy rá a felnire). Általában télinek vékonyabbat (kisebb az első szám) szoktak használni. Pl az én esetemben a 185/65 R14 a gyári méret, télinek pedig 175/70 R14-et szoktak javasolni (nem tartom, nekem a téli is 185/65 R14).

Nem ajánlom az otthoni szerelést. Egyrészt meg nem hinném, hogy van hozzá szerszámod, de ha szerszám van is, ha nincs centírozva, akkor rázkódni fog az autó, főleg nagyobb sebességnél, ami vezethetetlenné teszi. Még ha két felnid is van (pl alufelni nyárra nyárigumival, lemezfelni télre, téligumival), akkor sem árt elvinni centíroztatni átszerelés előtt, mivel 1-1 nagyobb kátyú elég, hogy rossz legyen a centírozás. Esetleg ha nem is minden átszerelés előtt, de leglább 2 évente érdemes. A gumihoz nem kapsz alapból felnit, csak a gumit! Azaz vas nincs, csak a gumi, ha esetleg így gondoltad az otthoni átszerelést.

2015. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer!

Akkor elviszem inkább szervizbe, pár utcányira van egy gumis. Köszönöm!

2015. nov. 25. 14:02
 5/6 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, ha nem haragszol.

Akkor felnit minden esetben kell venni a gumihoz?

Eddig én úgy voltam vele, hogy ráhúzzák a másik helyére, oszt jónapot. Totál amatőr vagyok két hete van meg a kocsi. Fatertól nem merek kérdezni, mert a végén kifizetné nekem... Ő meg maga szokta cserélni (asszem).

2015. nov. 25. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is most vettem új autót nem rég. Én az autószalonból vettem, 270.000 forintba került lemezfelnivel.

Hogy kell-e új felnit venni rá azt te döntöd el. Ha alufelni drága alufelni van rajta amit nem szeretnél télen használni akkor érdemes venni télre lemezfelnit.

Ha ugyanezt a felnit használod télen, akkor a nyárival megegyező méretű téli gumikat kell venni, de a csere az nem triviális otthon (sok esetben szervízben sem, több ismerősömnek tönkretették a tpms-t, amikor lefejtették a nyári gumit).

2015. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!