Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régi 4 sebességes autóknak...

A régi 4 sebességes autóknak mennyi az utazósebességük?

Figyelt kérdés
Nem is értem, mit éreztek a mérnökök amikor megtervezték azokat a kocsikat.

2015. nov. 28. 18:04
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
Na most attól, hogy valami négy sebességes, nem biztos hogy a végáttétel is rövidebb. Főleg automata váltós kocsiknál van az, hogy csak négy fokozat van, míg egy manuálisban öt, de ugyan annyi a végsebesség. Feltehetőleg olcsóbb volt öt fokozat helyett négyet gyártani, 30 évvel ezelőtt még az ötös váltó volt a nagy szám, teljesen normális volt a 4 fokozat. Ma már sok kis városi kocsiba is 6 fokozatot tesznek, de ettől még nem lesznek szarok az ötös váltók. Változnak az igények.
2015. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
87%

- a 4-es váltó semmivel se rosszabb ,mint az 5-ös,vagy a hatos

-az a pizza sem jobb ,ha nem 4-be vágják,hanem 5,vagy 6 szeletre

2015. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
37%
Ahhoz hogy több fokozat legyen, teljesítmény is kell. Nulla fizikai és műszaki ismerettel miért gondolod, hogy annyira okos vagy?
2015. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Gondolok itt pl. a régi Ladákra, meg ilyesmikre. Nem hiszem, hogy nem bírna el egy 5. sebességet 90 km/h-nál.

Minden kocsi elbír 1:1 áttételnél kicsit hosszabbat, ez tény.


De egyébként nem okoskodni akartam, csak megkérdezni, hogy mennyivel tudtak ezek menni hosszú távon kényelmesen.

2015. nov. 28. 18:25
 5/56 anonim ***** válasza:
80%

80-100 volt kényelmes velük. Akkoriban ritkák voltak a pályák, pláne itt Kelet-Európában. Főútra nem volt létszükséglet az 5. fokozat. Olcsó volt az üzemanyag, nem számított +0,5-1 liter fogyasztás.

Amivel én mentem 3600-körül forgott 100-nál. A '70-80-as évekbeli nyugodt közlekedéshez szerintem jó volt ez így. :)

2015. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
92%

Gondolok itt pl. a régi Ladákra, meg ilyesmikre. Nem hiszem, hogy nem bírna el egy 5. sebességet 90 km/h-nál.


ez nem hit kérdése...

2015. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:

Részben kapcsolódik a témához:

Gyerek koromban nagy csoda volt, ha valaki 120-szal ment. Még a néhány rövidke autópályán is 100-zal haladt a forgalom, pedig engedélyezett volt a 120-as tempó. Lakott területen kívül pedig 80 volt a megengedett, autóút pedig a gyakorlatban nem létezett.

A Ladával kapcsolatban, pedig itt egy tuti Orosz "autópálya":

[link]


:D

2015. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
Ladákkal nem is a váltó miatt nem lehet 100-nál gyorsabban menni, hanem ekkor már nagyon rossz az úttartása, nagyon hangos (nem csak a motor) és hasonló dolgok. Persze egy 5-öst elbírna, de nem sok értelme lett volna, az az 500 fordulat mínusz se ide, se oda.
2015. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:

4 sebességes Ladának olyan 80-90km/h körül van az utazósebessége. (100 körül már kezd zavaróan hangos lenni és a futómű is imbolyog.) A 70-es években, mikor kitalálták ez bővel elég volt. Nem nagyon voltak autópályák, a főutakon is alig volt forgalom.

Manapság már-már az 5-ös manuális váltó is kezd retró lenni. Az új városi kis benzinesekben sem ritka a 6 fokozat, nagyobb autókban pedig a 7-8 sebesség sem.

Persze a végáttétel a több fokozattól nem feltétlenül jobb. Az én autómat pl gyártották 5-ös és 6-os manuális váltóval is. Az enyémben még az 5-ös van. Van egy ismerősöm, akinek ugyan ez a típusú autója van csak 6-os váltóval. Mindig veri a mellét, hogy az övé mennyivel jobb, mert +1 fokozata van. Csak azt nem képest fölfogni, hogy a 6-os váltót nem úgy csinálták, hogy vették az 5-öst és ráraktak még egy fokozatot. Nála a fokozatok is sűrűbben vannak, hamarabb kell felváltani, a végáttétel meg majdnem ugyan az.

2015. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

A sok beszólogatónak: a ~100 lóerős vagy erősebb autók is ugyanúgy 4 sebességesek voltak régen, és ugyanúgy 1:1 volt a végáttételük. Senki ne mondja, hogy azok nem bírtak volna el egy hosszabb 5. sebességet.


A többieknek pedig köszönöm az utazósebességeket. :D

2015. nov. 28. 19:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!