Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régi 4 sebességes autóknak...

A régi 4 sebességes autóknak mennyi az utazósebességük?

Figyelt kérdés
Nem is értem, mit éreztek a mérnökök amikor megtervezték azokat a kocsikat.

2015. nov. 28. 18:04
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
59%

Az onjeloltbol minimum egyet vonj le mert az vagyok, es a tobbseg ertelmest ir.

Sajnos sokszor a muszaki megoldas es lehetoseg nincs osszhangban a piaci igenyekkel es maximalis anyagi kerettel.

Ha azt mondja a bufeszakos szoszi csak hogy max X misi gaartasi koltseg es cuki rozsaszin 3hengeres akkor azt kell tervezned!

2015. dec. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
37%

"fogyasztás kímélő , esetleg sebességnövelő hatása van minden egyes plusz sebességnek..."


Ezek szerint, ha egy 20 sebességes váltót ráraknánk egy átlag autóra, akkor 0,001 l/100km lenne a fogyasztása és cserébe 400km/h-val menne... Érdekes!

2015. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 sebességeset tettem a Trabiba, megy vagy 500-al, és 2 évente szoktam bele tenni 1 liter benzint és pár csepp olajat, amúgy évi 30 ezer km-t megyek vele. Úgyhogy tényleg jó.
2015. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

Az iróniás válaszokra: :D:D:D Jó, azért nyilván én is ésszerű keretek közt gondoltam az plusz sebességfokozatot.


Nektek nem lenne rossz érzés, ha mentek a felsőkategóriás Mercivel, BMW-vel az autópályán 130-cal, és 4100-at pörög 4-esben?

2015. dec. 10. 16:53
 45/56 anonim ***** válasza:

kevesebb fordulat = kevesebb súrlódás és adott idő alatt kevesebb gyorsuló tömeg = energia spórolás

20 sebességtől valóban nem fog 500-al menni de a régebbi típusok sebességfokozatban alultervezettek voltak

csak ismételni tudom magam nem véletlen a mai 7-8sebességes váltó

2015. dec. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

Valóban nem véletlenül van 7-8sebességes váltó!De ami írsz attól sokkal prózaibb az oka:a környezet védelmi normák miatt!!

A világnak a mai napig tökéletesen elég lenne az 5-ös váltó,ha nem hozzák be ezeket az euro normákat,meg ha a gyártók nem kezdenek el virtuális farokméregetést csinálni abból,hogy kinek több sebességes a váltója!

A 7-8sebesség meg amúgy is csak az automatakra igaz!

2015. dec. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
Pedig ez nem csak farokméregetés! Minél több a sebesség annál optimálisabb sebességfokozat választható egy adott sebességhez. Ez ahogy említve volt környezetbarátabb és kisebb fogyasztású autókat eredményez.Gondoljunk bele ha mondjuk csak az 2-4 lenne. Lehetne autózni de egy csöppet jobban kellene kihúzatni és nőne a fogyasztás is. Persze kézivel macerásabb 7-et váltani, nem is tudom hol féne el de a mostani automatának ez nem gond.
2015. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:

lehet hogy hihetetlen de a sebességet is növelheti egy több sebességes váltó 1 pl: kamionok

ha nem lenne 15 és több sebességük akkor a 40 tonnányi rakomány 90km/h-ra gyorsításához nem lenne elegendő a mai kamion motorok ereje. (szűk fordulatszámtartomány)

2pl.: létezik 12 sebességes 50cc segédmotorkerékpár mely 170 km/h körüli sebességre képes. Ezt úgy éri el hogy az egymást követő sebességfokozatok nem ejtik vissza a fordulatszámot csak nagyon kevéssel így mindig a csúcsteljesítményhez nagyon közeli fordulatszámon tartható a fordulat.

2015. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Több fokozathoz, nagyobb végáttételhez erő is kell. Az én autóm 3000-et pörög 100-nál, tehát azt gondolná az ember hogy jó lenne a 6. sebesség de ehhez több lóerő is kell hogy azt a terhelést bírja az autó.
2016. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Mentem 4 sebességes kézi váltós kb 25 éves mercivel. Annak 90 felett már sok volt. Fordulatszámmérő nem volt benne de zúgott a motor rendesen. 60-nál kapcsolhattad nyugodtan a 4est, ehhez képest az én autómban is 60-nál mehet a 4es de ez már 5 sebességes, 5ösbe pedig 70-80 alatt nem érdemes váltani.
2016. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!