Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Levegőszűrőt olajcsere előtt...

Levegőszűrőt olajcsere előtt vagy után jobb cserélni?

Figyelt kérdés
Ugyanis csupa retek és hétfőn olajcserés lesz a vas.

2015. nov. 29. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én előtte szeretek, mert a légszürőtől nem leszek csupa olaj de az olajcserétől lehetek ha elcseszem.

Másik a légszürőhöz elég felnyitni a motorháztetőt de olajcseréhez aknára vagy csáposra kell állni.

Ha aknára állok ugye alá kell mászni, ha csápora megkell emelni.

Légszürőt aknából vagy megemelt kocsinál nem érem el.

De légszürő előtt érdemes a pollenszürőt, mert utastérben van és akkor addig is biztos tiszta a ruhád, kezed, stb. és nem fogod összebaxni a kárpitot.

2015. nov. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálama sorrend:

pollenszűrő, utastérben három mozdulattal megoldható

légszűrő, a motortérben kicsit macerás az új betét pontos berakása, de még mindig egy perces művelet

Végén az olaj, alá kell kúszni, megnyitni a csavart, ha kifolyt, kitekerni az olajszűrőt, betenni az új olajszűrőt, becsavarni az olajleeresztő csavart...

Végén bele az új olajat, beindítani, megnézni hogy sehol nem ereszt.... és kész is.

2015. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért nem egyszerre? Ha már úgyis előkerülnek a szerszámok, akkor mindegy az a pár perc.

Nem tudom más hogy van vele, én nem szoktam leönteni magamat a fáradt olajjal; csap és Ultraderm van elérhető távolságban ha a kezemet meg akarom mosni két eltérő művelet között.

2015. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolhatod más se direkt önti le magát olajjal.

Meg az olajszürőnél lévő új gumi tömitéseket picit a fáradtolajjalilik "meghuzni" így minimum a kisujjad olajos lesz :)

Másik az azért amibe naponta 5-6kocsiból engedsz leolajat az a bödöge, bödön, lavor, edény, stb. pár év után azért csak koszos lesz hiába mosod el havonta, hetente.


Ultra meg nem a legjobb, próbáld ki ezt: "mavit a kék álom", nagyon jó!!!!

2015. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 - dolgoztam pár évet járműkarbantartásban. :)

Itthon minden szerszámot rendszeresen megtakarítok, csavarhúzókat, kulcsokat, célszerszámokat, olajos tölcséreket. Nem bírom ki hogy koszos cuccokkal kelljen dolgoznom.

2015. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én közben szoktam. Amíg folydogál lefelé az olaj, addig kicserélem a légszűrőt.
2015. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én olajcserére el szoktam vinni a közeli gumishoz, nincs kedvem szórakozni a fáradt olajjal, de a levegő- és pollenszűrőt magamnak cserélem. Az véletlenszerű, hogy előtte vagy utána, előfordul az is, hogy mindentől függetlenül.
2015. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egy időben szokták az olajcserével, Te észlény! Úgy látom, nem vagy szakmabeli, miért nem hagyod a szakikra? Mit szólnál, ha egy autószerelő belekontárkodna az általad űzött szakmába, ha egyáltalán van olyan Neked? Ezért áll a sok autó a szervizek előtt, mert belekontárkodnak a gazdik és egyéb önjelölt szakik és youtuberól tanuló pancserek, majd amikor még jobban elrontják, na akkor viszik a szerelőhöz, aki jól felszorozza az óradíjat a ráfordított idővel, vagy ott parkol pár hónapig az autó úgy, hogy hozzá sem nyúl, mert vannak olyan munkái, amit még nem kezdett el senki illetéktelen!!!
2022. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem függ össze a kettő. Nálam:

- Olaj, olajszűrő csere: 15e km-enként, azaz 6-7 havonta.

- Levegőszűrő csere: 28-30e km-enként. Ekkor már szemmel láthatóan kezd retkes lenni. Hogy ne kelljen számolgatni, ezt mindig év elején januárban kicserélem. Kb 5 perc.

- Pollenszűrő csere: szintén évente általában szezon előtt, mikor már jön a jó idő, tavasszal kicserélem, egyben kitakarítom a szűrő mögött lévő elpárologtatót is.

- Üzemanyagszűrő csere: minden második olajcserekor, azaz kb 30e km/1 év.

A gyári ajánlás persze ezeknek a többszörösét is megengedi. De nem akarok pl ugyanazzal az olajjal 30e km-t járni.

2023. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!