Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 szétment a toronyszile...

BMW E36 szétment a toronyszilentem, milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az autómban szétrepedt teljesen körben a toronyszilent, kb 1 éve van benne, nemtudom milyen márka, az autó ültetett, keményített, gondolom ez lehetett a kiváltó ok.

Melyik típus, márka bírná a legtovább?



2015. dec. 1. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Most két választásod van. Visszarakod alá a gyári futóművet, kicseréled a toronyszilentet egy gyári minőségűre (a gyári minőségű max. 20.000 ft a sima futóműhöz) és probléma letudva.


A második lehetőség ha meg akarod tartani sportfutóművet, akkor futóműben az utolsó alkatrészt is kicseréled erősebbre, hogy kibírja. Ilyenkor jól jönnek a gyári minőségű M3-as futóműalkatrészek, mert azok ilyenekre vannak tervezve.


Ha sportfutóműhöz szeretnél normális, gyári minőségű alkatrészeket, akkor az alkatrészek 100.000-es nagyságrendűek. (nekem gyári m futóművem van, egy toronycsapágy 40.000 ft volt, egyetlen egy torony csapágy)


Az a probléma hogy ha kemény futómű van az autó alatt és ehhez nem megfelelőek a csapágyak, szilentek, összekötők, stb. akkor fél évente a szerelőhöz fogsz rohangálni ilyen-olyan futóműbajjal, mert mindig szét fog benne menni valami. Ehhez még számold hozzá, hogy a hazai utakon a futómű alkatrészek élettartamát el is oszthatod kettővel.

2015. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És a GYÁRI toronyszilentek között melyik lenne a legstrapabíróbb?

pl a bárdiban van 5-6 féle.

2015. dec. 1. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Meyle és Sachs.
2015. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
E46 M3 gyárit vegyél, az biztos bírja.
2015. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!