Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények a puhább fékről?

Vélemények a puhább fékről?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja vettem meg az első autómat, egy 1-es Octavia-t, már a kezdettől hallható volt egy kis nyikorgás a hátsó féknél, ma elvittem szerelőhöz, megnézte, azt mondta hogy kicsit rá volt égve a fékpor, valamint az egyik fékhengert is cserélték mert kicsit olajos volt, majd elmentem egy próbaútra, észre is vettem hogy valamivel "puhább" a fék, azaz jobban lelehet nyomni a fékpedált, vagyis valamivel későbben fog a fék, mintha a holtjáték kicsit hosszabb lenne (nem tudom pontosan hogyan nevezik szakszavakkal :D). A kéziféket szintén valamivel könnyebb behúzni. Visszamentem a biztonság kedvéért, mivel nem vagyok még annyira tapasztalt sofőr, megnézte a szerelő, de azt mondta hogy nincs vele gond, azért foghat kicsit később, mert cserélve volt a betét, és kell egy kis idő míg rááll a fékdobra, akkor majd keményebb lesz a fék is, hamarabb fog fogni. Ez így rendben van?


Szeretném erről kikérni a hozzáértő kommentelők véleményét.



2015. dec. 9. 14:37
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

A teszt során próbáltam egy kissebb emelkedőn behúzott kézifékkel elindulni, ha adtam egy kevés gázt, akkor elhúzta, viszont gáz nélkül bedöglött a motor, később ezt a szerelő is próbálta, amire azt mondta hogy rendben van.


1.9 TDI 66KW

2015. dec. 9. 14:39
 2/23 veterán vas ***** válasza:

Először is a fogalmakról:

Ugyan azon a hátsó kerekeken nem lehet fékbetét és fékdob.

/vagy betétek vannak és tárcsafék, vagy fékdob van fékpofákkal/

Másodszor:

Ez a ráégett fékpor mese, már egy korábbi kérdésednél sem jött össze.


Fuss neki újra a történetnek, más szavakkal és más típussal. ;)

2015. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
akkor fékpofa... de a lényegen nem változtat, normális az, ha a csere után valamivel jobban kell nyomi a féket ugyanazért az eredményért?
2015. dec. 9. 14:58
 4/23 veterán vas ***** válasza:

Nem kellene erősebben nyomni.

Külön gratulálok ha olyan kifinomult érzékekkel rendelkezel, hogy két hónapos vezető létedre megérzed, a javítás utáni pedálerő néhány %-os emelkedését. (pláne szervó mellett) :D

2015. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mivel minden nap járok az autóval, képzelt feltűnik, ha máshogy fog a fék, mint általában... :) olyan ember véleményét várom akinek tapasztalata is van, nem csak okoskodni jár ide..
2015. dec. 9. 15:30
 6/23 anonim ***** válasza:
Jól mondta a szerelő, majd ha egy kicsit bekoptak a fékpofák, rá kell állítani a kézifékre és akkor ott fog fogni ahol előtte.
2015. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hogy érted hogy rá kell állítani? Vissza kellesz még mennem miatta?
2015. dec. 9. 16:50
 8/23 anonim ***** válasza:
Igen vissza, vagy magadnak ráállítasz. Ahogy kopnak a fékpofák egyre feljebb fog fogni a kézifék és egyre beljebb a lábfék. Próbáld ki, hogy egy-egy kattintásnyit húzol a kéziféken és közben figyeld a pedál holtjátékát. Mire behúzod a kézit, a pedál is teljesen fent fog fogni.
2015. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
és azt hogyan tudnám állítani? megoldható házilag? mármint bonyolult, vagy inkább szervíz?
2015. dec. 9. 17:08
 10/23 anonim ***** válasza:
Ez típusfüggő. Van amelyiket belülről, de van amit csak alulról lehet állítani. A lényeg, hogy meg kell emelni a hátulját és "érintőre" kell állítani. Ez azt jelenti, hogy kiengedett kéziféknél addig kell tekerni az anyát (általában), amíg a fékpofa elkezdi súrolni a dobot, azaz éppen, hogy csak hozzáér.
2015. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!