Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények a puhább fékről?

Vélemények a puhább fékről?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja vettem meg az első autómat, egy 1-es Octavia-t, már a kezdettől hallható volt egy kis nyikorgás a hátsó féknél, ma elvittem szerelőhöz, megnézte, azt mondta hogy kicsit rá volt égve a fékpor, valamint az egyik fékhengert is cserélték mert kicsit olajos volt, majd elmentem egy próbaútra, észre is vettem hogy valamivel "puhább" a fék, azaz jobban lelehet nyomni a fékpedált, vagyis valamivel későbben fog a fék, mintha a holtjáték kicsit hosszabb lenne (nem tudom pontosan hogyan nevezik szakszavakkal :D). A kéziféket szintén valamivel könnyebb behúzni. Visszamentem a biztonság kedvéért, mivel nem vagyok még annyira tapasztalt sofőr, megnézte a szerelő, de azt mondta hogy nincs vele gond, azért foghat kicsit később, mert cserélve volt a betét, és kell egy kis idő míg rááll a fékdobra, akkor majd keményebb lesz a fék is, hamarabb fog fogni. Ez így rendben van?


Szeretném erről kikérni a hozzáértő kommentelők véleményét.



2015. dec. 9. 14:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Gondolom a Merciknél is alkalmazott féktárcsán belüli apró dobfékre célzott, ami valójában csak kézifék.
2015. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Igen arrol van szo, de a kezifek nem helyes kifejezes, mert rögzitöfék, merciken pedált taposol be és kart oldasz ki.

Igaz opelon, bmw n nevezhetjuk "kezifeknek" is de az ott is rogzitofek.


Sok felsokategorias auton az üzemi és rögzitö fek egymastol független.

2015. dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Oké, rögzítőfék, most megfogtál! :)
2015. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!