Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények a puhább fékről?

Vélemények a puhább fékről?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja vettem meg az első autómat, egy 1-es Octavia-t, már a kezdettől hallható volt egy kis nyikorgás a hátsó féknél, ma elvittem szerelőhöz, megnézte, azt mondta hogy kicsit rá volt égve a fékpor, valamint az egyik fékhengert is cserélték mert kicsit olajos volt, majd elmentem egy próbaútra, észre is vettem hogy valamivel "puhább" a fék, azaz jobban lelehet nyomni a fékpedált, vagyis valamivel későbben fog a fék, mintha a holtjáték kicsit hosszabb lenne (nem tudom pontosan hogyan nevezik szakszavakkal :D). A kéziféket szintén valamivel könnyebb behúzni. Visszamentem a biztonság kedvéért, mivel nem vagyok még annyira tapasztalt sofőr, megnézte a szerelő, de azt mondta hogy nincs vele gond, azért foghat kicsit később, mert cserélve volt a betét, és kell egy kis idő míg rááll a fékdobra, akkor majd keményebb lesz a fék is, hamarabb fog fogni. Ez így rendben van?


Szeretném erről kikérni a hozzáértő kommentelők véleményét.



2015. dec. 9. 14:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
szóval ha bekopik a fék, azzal tovább "puhul"? azaz még jobban kéne nyomni? nem javulnia kellene?
2015. dec. 9. 17:45
 12/23 anonim ***** válasza:
Valójában nem "puhul", csak beljebb kezd el fogni a pedál, mert nagyobb utat jár be a munkahenger dugattyúja mire nekinyomja a fékpofákat a dobnak. Általában van bennük egy önbeálló rendszer, ami nem engedi a fékpofákat alaphelyzetbe állni, ezért ez a pedálállás egy idő után állandósul a kéziféktől függetlenül. Ez a fékhatást nem befolyásolja.
2015. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

2#:


"Ugyan azon a hátsó kerekeken nem lehet fékbetét és fékdob.

/vagy betétek vannak és tárcsafék, vagy fékdob van fékpofákkal/ "


Ezt kérlek írd meg a BMW és Mercedes illetve az Opel mérnökeinek, csak pár márkát kiemelve.

MERT VAN ILYEN!

2015. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

3-5kattanás közöt kell lenni a rögzítőféknek, ha ott van az jó.

Viszont ettől még nem biztos, hogy egyformán jól bevan állítva a két oldal.

Becsületes szerelő az önbeállódobféknél is beállítja normálisra a dob és pofa hézagokat.

Páran biztos emlékeznek a régi időkből, mikor még nem volt minden kocsin önbeálló fék!

Ott bekellett állítani és bizony volt ahol nem tengelyekre volt osztva egy kör hanem keresztbe kötve, azoknál az első fék is kukavolt, ha a hátsó nem lett beálítva...

2015. dec. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Hát, inkább az 5 kattanáshoz közelít, de lehet +1-2, nemigazán számoltam, a szerelő is mondta ezt az önbeállós dolgot, akkor úgymond magától helyrejön?
2015. dec. 9. 22:13
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem jön magától helyre, az önbeálló csak helyén tartja a fékpofákat, de nem tudja tized mm pontossággal a fékdobhoz illeszteni őket. A végleges beállítást a kézifék kötél feszítésével lehet elérni.
2015. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Értem, de a lábfék javul valamit? most kicsit lentebb van az a pont, amikor fog a fék, ez javulhat?


A kézifékes meló az mennyire bonyolult?

2015. dec. 9. 23:34
 18/23 anonim ***** válasza:
Én nem tudom már ettől pontosabban leírni! Ülj be az autóba, indítsd be, húzd be a kéziféket és nézd meg a pedált, hogy hol kezd kemény lenni. Engedd ki a kéziféket és nézd meg úgy is. Egy jól beállított kéziféknél, a kettő között lesz valahol a pedál benyomhatósága és ez azt jelenti, hogy ott fog elkezdeni fogni a fék.
2015. dec. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 veterán vas ***** válasza:

#12!

Ha nem az lenne a fő célod, hogy kötekedj, akkor a kérdés első sorában olvashatod, hogy Skoda Octaviáról van szó.

Ettől függetlenül, légy szíves írd már meg, melyik az a típus, ahol ugyan azon a hátsó keréken tárcsa és dobfék van egyszerre?

Csak a kíváncsiságból kérdezem, mert még nem láttam ilyet.

2015. dec. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 veterán vas ***** válasza:
Bocs, elnéztem a számozást. Az előző kérdésem a #13-nak szólt!!!!
2015. dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!